Ανεκτή απόσταση από άνθρωπο / συσκευές

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24515 από GT
Ας μας ενημερώσουν οι κάτοχοι αερόθερμων σομπών πέλλετ, από την εμπειρία τους:

Ποια είναι η ανεκτή απόσταση μεταξύ ανθρώπου και της δέσμης αέρα των αερόθερμων σομπών?

Κατά πόσο επηρεάζεται πχ μια τηλεόραση, αν είναι τοποθετημένη κοντά στη σόμπα?

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αναφέροντας τοποθέτηση τόσο αντικρυστά με τη δέσμη αέρα, όσο και πλάγια αλλά κοντά.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24563 από γιαννης-δραμα

GT έγραψε: Ας μας ενημερώσουν οι κάτοχοι αερόθερμων σομπών πέλλετ, από την εμπειρία τους:

Ποια είναι η ανεκτή απόσταση μεταξύ ανθρώπου και της δέσμης αέρα των αερόθερμων σομπών?

Κατά πόσο επηρεάζεται πχ μια τηλεόραση, αν είναι τοποθετημένη κοντά στη σόμπα?

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αναφέροντας τοποθέτηση τόσο αντικρυστά με τη δέσμη αέρα, όσο και πλάγια αλλά κοντά.

Στην δικη μου περιπτωση η τηλεοραση ειναι περιπου 1.5 μετρο απο την σομπα οπου την βρισκει λιγο μπροστα ο ζεστος αερας χωρις κανενα προβλημα.
Η ανεκτη αποσταση για μενα ειναι κανα 2 μετρα,βεβαια η δεσμη αερα συνηθως χτυπαει προς τα κατω.Το κυριοτερο ειναι να μην σε χτυπαει στα μουτρα οταν ξαπλωνεις σε καναπε(ειναι σπαστικο)! :silly:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24679 από GT
Ευχαριστώ φίλε! :) Για τα κινεζάκια ισχύει το ίδιο προφανώς, έτσι? Το που χτυπάει η δέσμη αέρα επιδέχεται ρύθμιση ή είναι στάνταρ?

Κάποιος κινεζόφιλος, με ΗΡ 22 κατά προτίμηση? :P


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24693 από dimkais
Καλημέρα.
Εγω εχω την HP22 και ισχύει περίπου το ίδιο.Δλδ μια απόσταση περίπου στα 2 μετρα αντικρυστά αν και η δεσμη χτυπάει ψηλά και περίπου 15-20 πόντους στο πλάι που έχω ένα καναπέ είναι μια χαρά!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ