Ravelli R70: ελλιπής τροφοδοσία

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2232 από evilangelsk
Εχω προβλημα με την σομπα pellet RAVELLI R70. Την εγκατεστησα σε μια πελατισσα και τωρα αντιμετωπιζω προβλημα, ενω η ολη εγκατασταση εγινε σωστα, δηλαδη σωστη εισαγωγη φρεσκου αερα, σωστη εξοδο καμιναδας με αρκετο υψος και γενικα ολους τους ελεγχους που προσταζει το εγχειριδιο.
Το προβλημα ειναι οτι δεν τροφοδοτειται με αρκετο πελλετ ο θαλαμος καυσης με αποτελεσμα η φλογα να εξασθενει σε σημειο που στο τελος σβινει. Αυτο ενω η σομπα λειτουργει σε σχεδον καθημερινη βαση μονο 1 μηνα τωρα.
Σαφως και πειραματιστηκα με την αυξομειωση ροης pellet 'η και αερα χωρις καμια επιτυχια.
Παρακαλω για την οποια συμβουλη γραψτε μου την αποψη σας και δωστε μου τις συμβουλες σας!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Πεζά γραμματα στο θέμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2992 από apostolis79
Απαντήθηκε από apostolis79 στο θέμα Ravelli R70: ελλιπής τροφοδοσία

evilangelsk έγραψε: Εχω προβλημα με την σομπα pellet RAVELLI R70. Την εγκατεστησα σε μια πελατισσα και τωρα αντιμετωπιζω προβλημα, ενω η ολη εγκατασταση εγινε σωστα, δηλαδη σωστη εισαγωγη φρεσκου αερα, σωστη εξοδο καμιναδας με αρκετο υψος και γενικα ολους τους ελεγχους που προσταζει το εγχειριδιο.
Το προβλημα ειναι οτι δεν τροφοδοτειται με αρκετο πελλετ ο θαλαμος καυσης με αποτελεσμα η φλογα να εξασθενει σε σημειο που στο τελος σβινει. Αυτο ενω η σομπα λειτουργει σε σχεδον καθημερινη βαση μονο 1 μηνα τωρα.
Σαφως και πειραματιστηκα με την αυξομειωση ροης pellet 'η και αερα χωρις καμια επιτυχια.
Παρακαλω για την οποια συμβουλη γραψτε μου την αποψη σας και δωστε μου τις συμβουλες σας!

τι πελλετ βαζεις μεσα στιν σομπα ????? το σιγουρο ειναι πως αυτο φταει. πειραματισου με πελλετ απο αλλες εταιριες και θα δεις πως τελικα αυτο ειναι και τιποτα αλλο. το ιδιο επαθα και εγω και εσβηνε γιατι εκανε μεσα κατι σαν πετρα και δεν ειχε οξυγονο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ