Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79151 από busm
Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;; δημιουργήθηκε από busm
Επαναφέρω και πάλι το πονεμένο θέμα θέμα των ξύλων. Αγόρασα σήμερα 2 σακιά ελιά με 9 ευρώ το σακί (18 ευρώ συνολικά) και 1 σακί πορτοκαλιά με 10 ευρώ. Έδωσα συνολικά δηλαδή 28 ευρώ. Ρώτησα τον υπάλληλο και μου είπε ότι πλέον πάει με το κυβικό και δεν ζυγιζονται. Ωραία λέω... Ήρθα λοιπόν σπίτι και τα ζύγισα. 52 κιλά η ελιά με 18 ευρώ κόστος και 23 κιλά η πορτοκαλιά με 10 ευρώ κόστος.
Σας φαίνεται φυσιολογικό; Όπως και να το υπολογίσω δεν βγαίνει, γιατί εγώ αγόραζα ελιά με 0,23/κιλό ενώ τώρα πληρώνω 0,34/κιλό.
Δικαιολογούνται αυτές οι τιμές. Σε όποιον και αν έχω σταματήσει πουλάει χοντρικά 10 ευρώ το τσουβάλι ελιά. Για νότια προάστια έχετε να προτείνετε κανένα καλό ξυλάδικο. Το mail μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79163 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;;
δεν παιρνεις καλυτερα πελλετ και καμμια καστανιερα να τα καις ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79182 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;;
Φιλε μου με συγχωρεις αλλα εσυ φταις που δεχτηκες να σουν πιασουν τον κωλο!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79186 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;;
Το αγωγι ξυπναει τον αγωγιατη φιλε μου.Τελος η εποχη του καναπε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79190 από busm
Απαντήθηκε από busm στο θέμα Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;;

erimitis έγραψε: Το αγωγι ξυπναει τον αγωγιατη φιλε μου.Τελος η εποχη του καναπε

Με μεγάλη μου χαρά, αγώγι δεν έχω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79193 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Αισχροκέρδεια ή ιδέα μου;;;
Eγω για αυτό τον λόγο πήρα λέβητα που καίει βιομάζα και τελείωσα με το θέμα της κλεψιάς.. 30κιλα το πυρηνοξυλο το τσουβάλι και τέλος, 33 σακιά x 30κιλα = 990κιλα / 180,00€ = 0,18€κιλο. Πριν αγόραζα ξυλά για το τζάκι και είχα βαρεθεί να παίζω την γάτα με το ποντίκι για την ποσότητα αλλά και για την ποιότητα.. Δεν είναι τυχαίο που έχουν ανοίξει 500μαντρες... έχει ΚΟΝΟΜΑ το πράγμα από ότι φαίνεται….

Α και με το πέλλετ τα ίδια το πουλάνε λες και είναι χρυσό… βέβαια πάλι η ποσότητα είναι ελεγμένη


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ