Αλυσοπρίονα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #73971 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Αλυσοπρίονα
199 έχει και στους επίσημους αντιπρόσωπους
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vala7

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74054 από vala7
Απαντήθηκε από vala7 στο θέμα Αλυσοπρίονα
οκ σε ευχαριστω :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74348 από mitsos740
Απαντήθηκε από mitsos740 στο θέμα Αλυσοπρίονα
Έχω ένα stihl με 1,4μ λάμα και 125cc μηχανή θέλει κανείς να κατεβάσουμε κανα βουνό;
Ειπναι όμως βαρύ θέλει καλό πρωινό να έχεις φάει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74700 από nektarios
Απαντήθηκε από nektarios στο θέμα Αλυσοπρίονα

dikoulen έγραψε: Ψάχνω ένα φθηνό αξιόπιστο αλυσοπρίονο για κοπή ξύλων στο σπίτι. Θέλω γνώμες...





Καλησπερα, φθηνο ηλεκτρικο αλυσοπριονο ειναι το MC GALOP 2000 WATT τιμη γυρω στα 100 ευρω!
Τα still που κανουνε 200 ευρω ειναι πολυ μικρα και κατασκευαζονται στην Κινα!
Τα dolmar ειναι πολυ καλα αλυσοπριονα για βενζινοκινητα με τιμες απο 250 εως 350 ευρω!
Το πιο σημαντικο στα αλυσοπριονα ειναι η αλυσιδα!Η καλυτερη ειναι η διαμαντοαλυσιδα της still εχει διπλη τιμη απο τις αλλες αλλα τα αξιζει μεχρι τελευταιο ευρω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74869 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Αλυσοπρίονα
Τα stihl μοντελα 017-018 εχουν αλυσιδα 1.1mm αντι 1.3mm που εχουν τα πιο μεγαλα και φθειρεται πολυ γρηγορα και δεν κανει και για ξερα. συμφωνω και εγω οτι καλυτερη τιμη/αποδοση στην κατηγορια μεχρι 350Ε εχουν makita/dolmar/solo/echo.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by parth.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76549 από conzoiii
Απαντήθηκε από conzoiii στο θέμα Αλυσοπρίονα
Tα makita τα κατασκευάζει η dolmar την αγόρασε η makita, είναι καλά μηχανήματα, εγώ για τι σπιτι πήρα ένα ηλεκτρικό για λιγότερη φασαρία χωρίς καυσαέρια και μικρότερο κόστος λειτουργίας.
Έτυχε να βγάλει κάτι εκθεσιακά το πράκτικερ και πήρα το gardena με 2000W στα 99 ευρώ το προτίμησα από το μακ καλοκ λογο ποιότητας κατασκευής, έχω να κόψω 25 τόνους δρυ και με μεγάλη διατομή κορμούς για να δούμε θα τα βγάλει πέρα; Το προηγούμενο ηλεκτρικό ήταν από το lidl πολύ δυνατό αλλά χάλασε η αντλία λαδιού αφού όμως έκοψε πρώτα 15 τόνους οξιά και πουρνάρια, ακόμα ψάχνω ανταλλακτηκα αν είσαι τυχερός και σου χαλάσει μέσα στην τριετία σου στέλνουν καινούριο.
Βέβαια έχω και ένα βενζινοκίνητο partner το οποίο ειναι κτήνος και δεν λέει να το δουλεύεις αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος 89 κυβικα με βενζινη σουπερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ