Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28308 από valsam
Ρε συ φιλε erimiti αλλου ειναι το θεμα ,δεν ξεψιριζουμε καμια μαιμου, το θεμα μου ειναι γιατι στο καλο γραφουν παντου για 2 χρονια ξυλο=20% υγρασια και κατω,αφου φετινα ξυλα βγαινουν να εχουν τοσο και πολυ λιγοτερο.
Ο Nasikas το αμφεβαλε και με το δικιο του, εδω εγω που βγαινω καθε λιγο και λιγακι και τα μετραω και το βλεπω με τα ματια μου το αμφησβητω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28309 από Asteris
Τα δύο χρόνια αφορούν αποθήκευση σε στεγασμένο αεριζόμενο "ευρωπαϊκό" χώρο. Όχι ελληνική ταράτσα στους 45 βαθμούς για 12 ώρες την μέρα, για 3-4 καλοκαιρινούς μήνες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28311 από erimitis
Ρε φιλε Ελληνες ειμαστε οτι θελουμε κανουμε.
Ακου και αυτο ρε φιλε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28312 από valsam

G.K. έγραψε: ευτυχως που φετος βρηκα ενα βουλγαρο που πηγαινοερχεται και μου φερνει ξυλα σε κυβικα, πληρωνω ομως σε τονο!!!! χαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol:

Πρωτος μου ξαδελφος πηρε ενα φορτηγο (25 τονους)απο βουλγαρια πριν κανα μηνα με 85 ευρω τον τονο αλλα την πατησε ασχημα τα μετρησαμε προχθες και εδειξαν 35-37% υγρασια απ'εξω,οταν του ηρθαν λεει εκει που τ'αφησε δημιουργηθηκε μια λιμνη νερου,το οργανακι του(που το αγορασε μετα απο την αγορα των ξυλων)οταν το εβαλε τοτε εβγαζε LL!
Xθες εψαχνε παντου(με το οργανακι του ανα χειρας,μεγαλη εφευρεση το υγρασιομετρο,ξανα αγορα χωρις αυτο ποτε) να βρει ξυλα στεγνα για να καψει γιατι τα βουλγαρικα του ειναι για του χρονου!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28314 από G.K.
Αν τα εχει σε εξωτερικο χωρο θα πρεπει να εχουν αποβαλει μεγαλο μερος της ξηρασιας τους. λογικα προλαβαινει μεχρι τον Νοεμβριο να ειναι σε πολυ καλη κατασταση. εμενα ηταν σχετικα ξερα και με 2.5 μηνες(αγορα ολο τον ιούλιο 10-20-30 Ιουλιου) στον ηλιο εχουν στην κυριολεξια σκασει και σχιστει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28326 από nivosgr

mastoras έγραψε:

nivosgr έγραψε: Σε αλλες χωρες απαγορευεται να πουλανε χλωρα ξυλα μεγαλε mastora.

Να βαλει ξηραντηριο ή να τα κλασει ναι οπως κλάνει και βγαζει κατοσταρικα μαυρα... :sick:


Για τα χλωρά ξύλα που αναφέρεις, σαφώς και έχεις δίκιο.

Αφού όμως επιτρέπετε η πώληση των υγρών ξύλων......τι θέλεις να γίνει ? Μην αγοράζεις, εάν είναι χλωρά, εάν δεν σου δίνουν απόδειξη, εάν νομίζεις ότι σε κλέβουν στο ζύγι, εάν νομίζεις ότι είναι ακριβά, εάν, εάν, εάν......... !!!

Τα παράπονα σας στο κράτος κύριοι. :)


Ευχαριστώ mastora που μας εξηγείς ποιος είναι ο νόμος του... κάφρου :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ