Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27992 από mastoras

ACIDBLACK έγραψε: to ξυλο εχει προσφορα και ζητηση ...θα ανοιξει η αγορα και θα αγοραζουμε ξυλα του χειμωνα απο απο απριλη και μετα οπως κανουν σε ολο τον κοσμο και οχι τελευταια στιγμη ...
δεν ειναι δυνατον να θυμασαι παραμονες 28 οκτωμβριου να ασχοληθεις με την θερμανση του σπιτιου σου .


Ακριβώς φίλε μου. ;)

Απόδοση στην πραγματικότητα του γνωστού παραμυθιού "ο τζίτζικας και ο μέρμηγκας"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27994 από nivosgr
Τι να με καλυψει δηλαδη που αγοραζουν το φορτηγο 1200 τους ... φουκαραδες και το πουλανε 4560 ευρω!!! Για κανε την πραξη 24 τονους με 190 που εχει στην Αθηνα να δουμε;;
Ποσο δηλαδη θελουν να βγαζουν 500% στο ξυλο;

Που κανουν τα στραβα ματια και δινουν αποδειξη μια στις 20;;;

Που κλεβουν ενα 20% για πλακα;

Που τα ξυλα ειναι χλωρα;;;

Που σου λενε απο τωρα αμα γουσταρεις;

Στο δικο σου το χωριο πως τους λενε αυτους;

Στο δικο μου παντως τους λενε μαυραγοριτες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28000 από valsam
35-45 ευρω κερδος(αφου τα κοψει και μου τα φερει) τον τονο στα ξυλα ο ξυλας μου ,εχω δει τα τιμολογια αγορας μπροστα στα ματια μου,και 60-70 ευρω κερδος του μαγαζατορα που πουλαει πελλετ,εγω του εκανα το κονε για την εισαγωγη του πελλετ και ξερω την τιμη αγορας,τιμη που πηρε και ο ξαδελφος μου προχθες(ισχυει μεχρι τελος του μηνα,απο βδομαδα παει+5 λεπτα το κιλο)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28001 από mastoras
Ψίτ φίλος αγριεμένο σε βλέπω, λες ότι σου κατέβει, χωρίς να γνωρίζεις τίποτα. :lol:

Για το δρομολογιο [μεταφορικά] σου μιλάει ο παραπάνω.....και όχι για την αξία του φορτίου.

Ξύλα ξερά δεν υπάρχουν πουθενά, να τα κλάσει θέλεις ο έμπορος για να τα πάρεις ζεστά :evil:

Αηδίες.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28002 από mastoras

valsam έγραψε: 35-45 ευρω κερδος(αφου τα κοψει και μου τα φερει) τον τονο στα ξυλα ο ξυλας μου ,εχω δει τα τιμολογια αγορας μπροστα στα ματια μου,και 60-70 ευρω κερδος του μαγαζατορα που πουλαει πελλετ,εγω του εκανα το κονε για την εισαγωγη του πελλετ και ξερω την τιμη αγορας,τιμη που πηρε και ο ξαδελφος μου προχθες(ισχυει μεχρι τελος του μηνα,απο βδομαδα παει+5 λεπτα το κιλο)!


Άρχισες και εδώ να εκτοξεύεις πυραύλους αρειανέ φίλε ? :lol:

Αγόρασες με 110 τον τόνο, καυσόξυλα και ο έμπορος έβγαλε 35-45 κέρδος ?

Κάτσε να φωνάξω τις 900 ύαινες του OAHNESA να αρχίσουν να γελάνε. :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28003 από valsam

nivosgr έγραψε: Τι να με καλυψει δηλαδη που αγοραζουν το φορτηγο 1200 τους ... φουκαραδες και το πουλανε 4560 ευρω!!! Για κανε την πραξη 24 τονους με 190 που εχει στην Αθηνα να δουμε;;
Ποσο δηλαδη θελουν να βγαζουν 500% στο ξυλο;

Που κανουν τα στραβα ματια και δινουν αποδειξη μια στις 20;;;

Που κλεβουν ενα 20% για πλακα;

Που τα ξυλα ειναι χλωρα;;;

Που σου λενε απο τωρα αμα γουσταρεις;

Στο δικο σου το χωριο πως τους λενε αυτους;

Στο δικο μου παντως τους λενε μαυραγοριτες


Φιλε για να μην σε κλεψουν αγοραζεις εναν υγρασιομετρητη πας στην μαντρα και τα μετρας,αν εχουν πανω απο 25-30% πας σε αλλον,βαζεις τα ξυλα στην πλαστιγκα μετα το ξαναζυγιζεις και μαλιστα μπαινεις και στο ιντερνετ και βλεπεις ποσο τοναζ εχει το συγκεκριμενο φορτιγακη (οπως εκανα εγω και ειδα οτι ηταν σχεδον ιδιο με αυτο που δινει το εργοστασιο),ζητας αποδειξη η αν δεν σου δωσει του κοβεις τουλαχιστον ενα 10ρικο στον τονο,αν τα φερει και δεν σου δωσει μην τον πληρωνεις(ετσι του εκανα να δεις πως μαλακωσε και την αποδειξη την φερνει παντα τωρα)!
Ολα αυτα βεβαια απο τον Μαιο μεχρι Ιουλιο μετα ξεχνα το γιατι θα σε γραψουν κανονικα στα τετοια τους αφου ρεει το χρημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ