Φόρος στα ξύλα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66660 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Φόρος στα ξύλα;
Και να δείτε τι ωραία δικαιολογία που έχουν βρει για να κόψουν και το επίδομα θέρμανσης του χρόνου ...

Οι μισοί από αυτούς που έχουν κάνει αίτηση για το επίδομα θέρμανσης και αρχισαν να το εισπρατουν δεν έχουν αγοράσει πετρέλαιο ούτε πρόκειται...

Θα έρθει το κράτος το καλοκαίρι και θα ζητάει παραστατικά για να κάνει διασταύρωση στοιχείων , οπότε καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει..

Μάλιστα ξέρω 3 περιπτώσεις που δεν έχουν ούτε εγκατασταση θέρμανσης... Χωριά τα πρόστιμα ..

Πάντα υπάρχει κάποιος πιο πονηρός από εσένα, αυτό ακόμα ο έλληνας δεν το έχει καταλάβει...

Εκεί θα βρει πάτημα το κράτος και θα κόψει το επίδομα θέρμανσης..

Φιλακια, πολλα, που λέει και ένας φίλος μου..

Πιο πολλές πιθανότητες υπάρχει να γίνουν διαγραφές φόρων ιδιωτών παρά να μειωθεί η τιμή του πετρελαίου..

Και μην ξεχνάτε ότι το κράτος ειδικά το πετρέλαιο το προπληρωνει κάθε φορά που το εισάγει . Δεν δίνει τρίμηνη επιταγή..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66665 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Φόρος στα ξύλα;
εγω νομιζα οτι πρωτα γινεται η διασταυρωση και μετα σου βαζουν τα χρηματα μεσα... :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66666 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Φόρος στα ξύλα;
Vag αστους..... Το "μαθημα" με τις συνταξεις δεν ηταν αρκετό φαινεται....
( μπηκα στο gsis μονο και μονο για να δω τι και πως... δινεις το ΑΦΜ σου για να μπεις.... και δεν σου ζητανε αουτε καν το ονομα σου.... τυχαιο?????)

Καταλογισμός ανοικείως λαβόντων και επιβολή προστίμων. (Άρθρο 8 της ΠΟΛ)
Με την επιφύλαξη τυχόν προστίμων που προβλέπονται από άλλες διατάξεις, στα φυσικά πρόσωπα, που αναγράφουν ψευδή στοιχεία στην αίτηση τους, επιβάλλονται οι κυρώσεις που προβλέπονται από την κείμενη νομοθεσία σε περίπτωση υποβολής ψευδούς δηλώσεως.
Στις περιπτώσεις μη νόμιμης είσπραξης επιδόματος θέρμανσης ή είσπραξης ποσού επιδόματος μεγαλύτερου του δικαιούμενου, το αχρεωστήτως καταβληθέν ποσό καταλογίζεται σε βάρος του ανοικείως λαβόντος, με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών ή του.
Όσον αφορά τα μέλη ΔΙ.ΠΕ.ΘΕ. εφαρμογή έχουν τα πρόστιμα της παραγρ. 9 του άρθρου 147 του ν.2960/01.
(*) Δηλώνω υπεύθυνα ότι όλα τα στοιχεία της αίτησης που πρόκειται να υποβάλλω είναι αληθή.
Σημείωση:Η αποδοχή της δήλωσης αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για την υποβολή της αίτησης

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66673 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Φόρος στα ξύλα;
Και κάτι ακόμη...

Προσωπικά εμένα που καιω πυρηνοξυλο και κάποιες φορές Πέλλετ με συμφέρει το πετρέλαιο να πέσει στο 0,95€ ..

Θα κάνω πάρτυ μετά..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66675 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Φόρος στα ξύλα;

vag1234 έγραψε: Και να δείτε τι ωραία δικαιολογία που έχουν βρει για να κόψουν και το επίδομα θέρμανσης του χρόνου ...

Οι μισοί από αυτούς που έχουν κάνει αίτηση για το επίδομα θέρμανσης και αρχισαν να το εισπρατουν δεν έχουν αγοράσει πετρέλαιο ούτε πρόκειται...

Θα έρθει το κράτος το καλοκαίρι και θα ζητάει παραστατικά για να κάνει διασταύρωση στοιχείων , οπότε καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει..

Μάλιστα ξέρω 3 περιπτώσεις που δεν έχουν ούτε εγκατασταση θέρμανσης... Χωριά τα πρόστιμα ..

Πάντα υπάρχει κάποιος πιο πονηρός από εσένα, αυτό ακόμα ο έλληνας δεν το έχει καταλάβει...

Εκεί θα βρει πάτημα το κράτος και θα κόψει το επίδομα θέρμανσης..

Φιλακια, πολλα, που λέει και ένας φίλος μου..

Πιο πολλές πιθανότητες υπάρχει να γίνουν διαγραφές φόρων ιδιωτών παρά να μειωθεί η τιμή του πετρελαίου..

Και μην ξεχνάτε ότι το κράτος ειδικά το πετρέλαιο το προπληρωνει κάθε φορά που το εισάγει . Δεν δίνει τρίμηνη επιταγή..


Πως γινεται αυτο δεν το καταλαβαινω.
Εγω ας πουμε οτι εβαλα 1000 lt πετρελαιο.
Αφου πρεπει κ ο βενζινας να στειλει την κατασταση στο υπουργειο με τα στοιχεια μου κ να δηλωσει οτι μου παρεδωσε 1000 lt.
Oι μονοι που μπορει να ωφελουνται ειναι αυτοι στις πολυκατοικιες που ενω λειτουργει η κεντρικη θερμανση με αυτονομιες,αυτοι δεν λειτουργουν την δικη τους κ εισπρατουν αναλογα με τα χιλιοστα το επιδομα.
Δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66678 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Φόρος στα ξύλα;
ονομα δεν ζηταει αλλα με το που βαζεις το αφμ στο βγαζει αυτοματα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ