Υδραυλική σόμπα pellet 10-20kW: τι προτείνετε;

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8982 από karibu
Καλησπερα σας.
Καινουργιος στο φορουμ,αλλα εχω μια σομπα 1 χρονο τωρα,με αερα οχι νερο,10kw,θερμαινω 130 τ.μ. οροφοδιαμερισμα,αριστα μονωμενο,και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μιας και φτανει και τους 24 βαθμους σε ολα τα δωματια (με λιγη υποβοηθηση απο ανεμιστηρα βασης)ακομα και τις μερες παγωνιας με μειον θερμοκρασιες εξω.ΟΜΩΣ με ενοχλει ο θορυβος του ανεμιστηρα ζεστου αερα,οταν καθομαι αργα το βραδυ και εχει ησυχια.Αποφασισα λοιπον να αγορασω μια σομπα πελλετ νερου,και θα ηθελα την γνωμη σας απο την εμπειρια σας.Κυριως με ενδιαφερει η αξιοπιστια,και αμεσως μετα ο θορυβος,που ελπιζω να καταληξω σε μοντελο που να μην εχει καν ζεστο αερα.Ευχαριστω,ειτε τυχω απαντησης ειτε οχι,για τα οσα διαβασα μεχρι τωρα στο φορουμ,και σε αρκετα θα απαντησω εκ πειρας πλεον.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by karibu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9016 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
αν έχεις την απόδοση που περιγράφεις, μάλλον θα κάνεις λάθος για τον θόρυβο και μόνο. Μάλλον θα κάψεις παραπάνω και πρέπει να το μετρήσεις κι αυτό. Βάλε αγγελία αν πουλήσεις τη σόμπα εδώ, και ίσως μ ενδιέφερε κι εμένα να την αγοράσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9017 από karibu
Θα την δωσω στην μητερα μου...οσο για τον θορυβο ειμαι και τελειομανης αλλα θελω και καλυτερη διαχυση σε ολο το σπιτι χωρις τον ανεμιστηρα,απλα με θερμοστατικες βανες σε καθε σωμα να επιλεγω που ζεσταινω και που οχι...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by karibu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11775 από arel
στις παμφάγες σόμπες pasian πληροφορήθηκα ότι ο κυκλοφορητής νερού προαιρετικά μπορεί τοποθετηθεί απόμακρα από τη σόμπα χωρίς να ηχορυπαίνει το χώρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ