Σόμπα πέλλετ. Μήνυμα προς υποψήφιους αγοραστές

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154404 από mastoras
Η κατάσταση στο service και στην τεχνική υποστήριξη των Σομπών πέλλετ έχει πάρει διαστάσεις καταστροφής.
Εκατοντάδες χρήστες σομπών πέλλετ ψάχνουν όλη μέρα στο διαδίκτυο για να βρούνε μάστορα να τους ρυθμίσει την σόμπα.
Εκατοντάδες αεριτζήδες έμποροι έχουν εισάγει σόμπες πέλλετ και τις πωλούν με υποσχέσεις για ανταλλακτικά, service και τεχνική υποστήριξη που δεν έχουν καμιά βάση και αλήθεια.

Πριν αγοράσετε σόμπα θα πρέπει πρώτα να βρείτε μάστορα στην περιοχή σας που θα σας εγγυηθεί ότι θα σας παρέχει για πάντα την τεχνική της υποστήριξη.

Ζητήστε γραπτώς από τον έμπορο της σόμπας, ότι το προϊόν που αγοράσατε θα έχει καλύψει σε ανταλλακτικά και τεχνική βοήθεια τουλάχιστον για μια 5ετιά.

Κάθε σόμπα πέλλετ έχει τα δικά της χαρακτηριστικά και κανείς τεχνίτης όσο καλός και αν είναι, δεν μπορεί να γνωρίζει όλων των ειδών τις σόμπες πέλλετ. Η σωστή καύση του πέλλετ γίνεται από την ηλεκτρονική ρύθμιση των εντολών του μενού. Εαν κάποιος δεν γνωρίζει άριστα όλες τις παραμέτρους των ρυθμίσεων της σόμπα...καύση σωστή δεν θα υπάρξει ποτέ.

Ανοίξτε τα μάτια σας, και ενημερωθείτε σωστά πριν αγοράσετε μια σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154422 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Μπραβο μαστορα Πες τα νομιζα οτι μονο εγω τα λεω ;) ;) ;) ;) !!!!!!!οπως και αλλα που εχω αναφερει παλαιοτερα!!!!!!!!!!!καλο γειτονα-καλη γυναικα-βαψιμο σπιτιου-μαυριλα-χαμαλικι-θερμαστης-τεχνικος-ανχος καλης λειτουργιας-ανχος χρονος ψαξιμο για πελλετ οικονομικο και καλο-υποστιριξη-τεχνογνωσια-να βρεις καποιον στο τηλεφωνο-ανταλλακτικα(πλεον υπαρχουν) και γενικα δεν ειναι πετρελαιο(σαν πετρελαιο και φυσικο αεριο ΤΙΠΟΤΑ!! :P :P :P ) τσακ το θερμοστατη και τα ποδια στο καναπε!!!!!!!!!!!!!αποκτας ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΝΖΙΝΑΣ ΦΕΡΕ ΚΑΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΕ ΔΕΞΑΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!!ΔΙΑΒΑΣΤΕ και ψαξτε πριν την αγορα με τα ΕΥΡΩ ΣΑΣ!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154430 από xrysafis72
για να μην πω σκληροτερα λογια ,σταματηστε να "τρωτε"αυτα που δεν τρώγονται!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 7 Χρόνια 5 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154457 από Fokion
Μαστορα γενικώς θα συμφωνησω με το κειμένο σου, Όμως κι εμεις ως καταναλωτες δεν ειμαστε αμετοχοι σε αυτό.

Παμε να κανουμε μια επενδυση τουλάχιστον 2000+ χωρις συνηθως να εχουμε ψαχτεί.
Από το πιο μηχανημα είναι "καλο" μεχρι και το αν ο τοπικός αντιπρόσωπος είναι καλός....
που είναι και το κυριοτερο όπως αναγνωρίζουμε ολοι πλεον....

Σε αντιθεση πχ με όταν αγοράζουμε αυτοκινητο ή τηλεοραση.... εκει ξεψαχνίζουμε ότι διαβαζεται....

Και αντίθετα με το Κωστα, δεν θεωρω τον εαυτο μου πλεον σαν τον Γουιλι το μαυρο θερμαστή από το τζιμπουτι....
ειδικά τωρα με την υδραυλικη....
2 λεπτα ηλ σκουπα μερα
10 λεπτα το μηνα ( για τα πλαινά )
30 λεπτα το 3μηνο και για τα τουμπα...
και καμιναδα ετησίως..

για καταχρηση ετσι???
Σιγουρα στις 2 αεροθερμες ημουν και τυχαιρός και ειχα(με) υποστιριξη όχι αστεια....
και καθαρες κουβέντες τι θα καλυπταν και τι όχι...

Ξαναλεω, δεν προσπαθω να δικαιολογησω τους αρπακολαδες ( και βεβαίως ΔΕΝ πρεπει να τσουβαλιάζουμε - παραδείγματα αρκετα) αλλα κι εμεις βαδιζουμε ως "προβατα στη σφαγη" επειδή ο φιλος του δευτερου ξαδερφου της ξαδέρφης του κουμπαρου είναι καλο παιδι και πουλαει σομπες αυτές τις καινουργιε τις πως τις λενε...... Α! πελλετ......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 7 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154460 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φωκιων στους λεβητες δεν θες τοση λιγη ωρα για καθαριοτητα σε σχεση με σομπες-υδραυλικες.σχεδον καθε μερα θες να καθαριζεις το δοχειο καυσης και καθε 3-5 μερες το δοχειο συλλογης σταχτης.καθε μηνα (αν θες να δουλευει καλα και αναλογα στον ΑΝΘΡΩΠΟ) τα τουμπα εμενα εχει 20 και 20 διαφραγματα στριφτα 60-70 ποντους θαλαμο καυσης καπακια!!φυσικα καμιναδα(εγω σε καθε 2ο μηνα την καθαριζω συνηθως ειναι παντα ψιλλοκαθαρη) και καθε χρονο λυσιμο μοτερ καυσαεριων (φτερωτη σαλιγκαρος).αν τα κανω ολα αυτα καθε μηνα μαζι με καμιναδα θελω 4-5 ωρες τουλαχιστον και μαυριλα!!!!!!!!και φυσικα να ξερεις τι κανεις πως το κανεις!!!!!!!!! ;) ;) ;)
Last edit: 7 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154461 από Fokion
Κωστα προφανως και δεν αμφισβητω τα οσα λες.
Απλά δεν ειναι για ολους ετσι.
Και βεβαια δεν εχεις και τις ιδιες απολαβες εσυ με λεβητα εγω με σομπα. ΠΧ εγω ειμαι οριακός και μονο για θερμανση, δε μπορω να καψω τιποτα αλλο εκτος απο πελλετ και αντε το πολυ Α2 ενω εσυ (μπορεις να ) καις τα παντα ολα....

Και ολοι μας λιγο εως πολυ πρεπει να "πιανουν τα χερια μας".... και να κοβει το μυαλο μας γιατι ΝΑΙ η υποστιριξη ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ( η δευτερη ενσταση μου - οχι ολοι ) ειναι επιπεδου δε ξερω δεν απαντω και μετα τη πωληση δε σε ξερω δε με ξερεις δεν υποφερω εσυ υποφερεις...

Και αυτα ειναι που πρεπει να ξερει καποιος ΠΡΙΝ αποφασίσει να "μπλεξει"

Και εν κατακλειδι θα πρεπει να τα ξερει ΠΡΙΝ και οχι ΜΕΤΑ να ψαχνετε οπως πολυ ορθα εχεις πει κι ΕΥΤΥΧΩΣ που υπαρχουν κατι "τυποι" σα και εσενα :) :) που βοηθανε οπου και οπως μπορουν τον οποιονδηποτε....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ