Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141088 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Υπαρχει και ο αλλος δρομος...... ο πιο συνηθισμενος....

Δε ρωτας κανεναν και κανεις αυτο που θες να κανεις..... και ερχονται προ τετελεσμενου γεγονοτος....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141091 από george71
Απαντήθηκε από george71 στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Σε ευχαριστώ Μιχάλη, θα προχωρήσω στην τοποθέτηση σόμπας με πιστοποιημένο pellet, και αν πάνε δικαστικά θα το παλέψω το θέμα. Πάντως να βγάλω τρίτο χειμώνα με κλιματιστικά δεν υπάρχει περίπτωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141097 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
GEORG;; ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.. :) ναι ρε ντιμλινκ το πολυ πολυ θα βαλει φιλτρο του μοσχαλη και τελος.. εγω τοχω 3 χρονια τωρα χωρις κανενα προβλημα.. Δεν σου ειπα να παρεις πιστοποιημενο πελλετ απλα να ειναι ανοιχτοχρωμο και οχι σκουρο μαυρο για να ΜΗΝ καπνιζει!

Αλλο παραδειγμα... Η αδερφη μου νοικιαζει σπιτι στον ευοσμο Θεσνικης στον 3ο οροφο.. απο πανω ειναι αλλοι δυο... ΟΛΟΙ λεγανε ΔΕΝ κανει να βαλετε σομπα θα κανουμε μηνυσεις κλπ.. Πηγαμε λοιπον πηραμε μια απο το λερου την βαλαμε και ΚΑΝΕΙΣ δεν ειπε κατι.. ΜΟΝΟ κοιτουσαν... Τους ειπα να φωναξουν οποιον θελουν... βεβαια τους ειπα οτι ΑΝ κανουν κατι θα καταγγειλω τον ιδιοκτητη που εχει τερμα πανω ενα διαμερισμα παρανομο που παιρνει ρευμα απο το μαγαζι τερμα κατω.. ειπα οτι θα καταγγειλω τον απο κατω που εβαλε καμερα στη πυλωτη κατω για να παρακολουθει και τελος ειπα οτι θα κανω μηνυση στον τερμα κατω για το οτι βαζει τελαρα για να κραταει παρκινκ για τη γυναικα του... οποτε ΑΝ που κανει τους εχω ΕΔΩ στο χερακι μου... :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141098 από Savvas
Απαντήθηκε από Savvas στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Κάποια στιγμή θα πεις "δεν έδινα εκείνα τα 1.000€ να πάω την καμινάδα στην ταράτσα..."
Καλά ξεμπερδέματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141100 από george71
Απαντήθηκε από george71 στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Savvas, έγινε γενική συνέλευση της πολυκατοικίας πριν περίπου ένα μήνα με θέμα να βγάλω μια σωλήνα Φ8 δίπλα από ένα λούκι αλλά ήταν 4-5 ιδιοκτήτες αρνητικοί προφασιζόμενοι γελοίες δικαιολογίες, μέχρι το ότι η σόμπα θα κάνει θόρυβο και θα τούς ενοχλεί!!!. Επαναλαμβάνω ότι ήταν αρνητικοί αυτοί που έχουν κάνει τις παρανομίες. Για αυτό το λόγω εκνευρίζομαι, επειδή έχουν θράσος και κακία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141104 από Savvas
Απαντήθηκε από Savvas στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Απλά λάβε υπόψη σου, ότι όλα αυτά περι αστικού κώδικα είναι σαχλαμάρες και δεν αφορούν την περίπτωση σου. Απλά να γνωρίζεις ότι δεν διασφαλίζεσαι έτσι και το μόνο που θα πετύχεις είναι να παρανομήσεις και εσύ.
Αν υπάρχει κάποιος μοχλός πίεσης επειδή έχουν οι άλλοι παρανομίες, χρησιμοποίησέ τον για να σε αφήσουν να βγάλεις καμινάδα.
Αν παρανομήσεις και εσύ, χάνεις το όποιο δίκιο σου και άμα κινήσουν διαδικασίες θα χάσεις τη μάχη. Εγώ πάντως αν μου έβαζες καμινάδα κάτω απο τη μύτη μου, θα σε κυνηγούσα ανελέητα (και θα κέρδιζα). Αυτό σημαίνει κόστος οικονομικό και κατερστραμένες σχέσεις με τους γείτονες.
Προσπαθήστε να συνεννοηθείτε. Πάντως αν κινηθείς μονομερώς, να ξέρεις ότι ΔΕΝ είσαι καλυμένος νομικά (όπως λανθασμένα σε παραπληροφορούν εδω μέσα... ;) )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ