Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141105 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
πρεπει ναναι ξεκαθαρο οτι κανεις δεν προσπαθει να σε αποτρεψει...αλλωστε οι περισσοτεροι μαλλον σομπες η λεβητες πελλετ εχουμε ....απλα πρεπει να ξερεις που βαδιζεις :)
θα σου προτεινα πριν την οριστικη εγκατασταση να κανεις μια βολτα κατα προτιμηση η ενα τηλ στην πολεοδομια σου ,,,
το πιο πιθανο φυσικα ειναι να σε ζαλισουν κι εκει με κανονισμους :)
επειδη ομως κατα καιρους βγαινουν και καποιες εγκυκλιοι κλπ κυριως για να βολεψουν το αεριο στα μπαλκονια κι οχι μονο ,,,ισως υπαρχει κατι η καποια γενικοτερη ανοχη που μας διαφευγει ως προς τις οδευσεις (πχ για να παει καμιναδα στην ταρατσα ) οπως περασαν στις φατσες ολε ς οι σωληνωσεις αεριου η ακομα και να μεινει στον τοιχο σου
ωστε πιθανον να αποκτησεις καποια νομιμη η νομιμοφανη αιτια για να απαιτησεις την αποδοχη των υπολοιπων πριν φτασετε σε ασχημο σημειο (που πιθανοτατα δεν θα φτασετε ασχετα απ οσα εχουν λεχθει)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141160 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Απλα τωρα που γνωρίζεις κανε οτι σε φωτίσει ο θεός .

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141173 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Είναι καλύτερα να κάνεις κατι στην ζωη σου, παρα να ζήσεις την υπόλοιπη και να ξέρεις οτι δεν το έκανες πότε..
Στην τελικη μια σομπα θελει να βαλει ο ανθρωπος για να ΖΕΣΤΑΝΕΙ το κοκαλακι του και την οικογενεια του.Λεφτά δεν περισσεύουν.. Κάνεις μας δεν θελει καταβαθος να κάνει τον θερμαστή. Οι εποχές, και οι δύσκολοι "καιροί" μας το επιβάλανε..
Εγω λεω να το παλέψει λοιπόν, γιατί οποίος εχει "λερωμένη την φωλιά του....για να μην πω.. το άλλο (χ..) " σίγουρα θα το σκεφτεί πριν πάει να σου κάνει το οτιδιποτε για να σου "ξηλώσει" την σομπα σου. (αναφέρομαι για τους υπολοίπους εν.)

Εντάξει τι να πω..με την φτωχιά πλέον που μας δέρνει το μόνο που ξέρουμε είναι να βγάζουν ορισμένοι την κακια τους και δεν κοιτάνε τα χαλια τους..

Δυστυχώς το βίωσα και εγώ οταν κάποια γειτονισα μου που πήγε να μου την φέρει πλαγίως, εγώ όμως είμαι ποιο "γάτος" και φυσικά είχα υπολογίσει στο να μην είμαι παράνομος σε τίποτε, όποτε την έβαλα στην θέση της και πάω στον 3ο χειμώνα πλέον με λέβητα πελλετ.Άλλα εκεί αυτη να βγάλει την χολή της..

Στην ΕΛΛΑΣ λοιπόν της φτωχιάς... το μόνο που μας έμεινε ειναι ισως να φαγωθούμε στο τέλος μεταξύ μας..
Αλήθεια αυτός που θα γκρινιάξει για την σόμπα έχει πάει στην ομόνοια να δει τι βγάζουν τα ταξι?,τα φορτηγά,τα παλιά λεωφορεία?
Εχει παει στον Πειραιά να δει τα πλοία τι βγάζουν?, Ναι οκ θα καπνίζει κιόλας και ξαφνικά τον νοιάζει μόνο ο καπνός του δίπλα/πάνω/κάτω/και του απέναντι του!
Θόρυβος? Καθε μερα ακούω ολη μέρα σκυλιά και μηχανάκια να περνάνε με πολυ ανοιχτές εξατμίσεις και γίνεται ο χαμός.. Ειλικρινά ο θόρυβος του μοτέρ του κοχλία του λέβητα μου ακούγετε σαν μελωδία.. (οταν δεν κανει φασαρία και μπορω να τον ακουσω)
Έμενα αυτη ειναι η γνωμη μου.. Φυσικά η τελική απόφαση είναι δικιά σου. Εύχομαι να πανε ολα καλα αν τελικά αποφασίσεις να βάλεις την σόμπα, και όπως είπε και ο Μιχάλης.. Μην μασάς!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141176 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.

michalisgr έγραψε: GEORG;; ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.. :) ναι ρε ντιμλινκ το πολυ πολυ θα βαλει φιλτρο του μοσχαλη και τελος.. εγω τοχω 3 χρονια τωρα χωρις κανενα προβλημα..

Δεν σου ειπα να παρεις πιστοποιημενο πελλετ απλα να ειναι ανοιχτοχρωμο και οχι σκουρο μαυρο για να ΜΗΝ καπνιζει!

Μιχαλη μου, γυρω στις 10 πμ η μμ - που θα περναω απο ΕΟ, θα παρακάμψω να σου αφήσω ενα σακί ανοικτόχρωμο πέλλετ.
Μηπως και καταλάβεις ότι
1. η λιγνίνη συμποεζόμενη σκουραίνει
2. Ακομα και η Din plus επιτρεπει προσθετα ....λευκαντικά εως 2%.
3. Τα πρόσθετα μειώνουν δραματικά την θερμογονο δύναμη.
4. Η ξήρανση με χρήση βιομαζας σε drum drier τυπου ξηραντήριο, ειναι αυτο που σκουραίνει επίσης το πριονίδι


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras, electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141178 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
Μαλλον το creta εννοουσε ο Μιχαλης

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141203 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Καμινάδα πέλλετ σε βεράντα.
ρε φιλε...μην ασχοληθεις ΚΑΝ με πολεοδομ και τετοια.. Ακου τη τσεπη σου και κανεναν αλλο.. Βαλε τη σομπτιτσα να ζεσταθει η οικογενεια σου.... τους αλλους ΑΣΤΕ τους να σκανε απο τη ζηλεια η μαλλον φθονο γιατι ο φθονος εχεις και την κακια μεσα του.. Νασικα;; Για το κρετα λεω φιλε μου οχι για το αλφα... το μονο καλο που κανει το κρετα ειναι σαν προσανα για το τζακι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ