Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137714 από laf
Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS δημιουργήθηκε από laf
Καλησπερα! Σκεφτομαι την αγορα της παραπανω σομπας στα 8,5 kw. Εχει χωρα προελευσης τη Σερβια. Εχει μηπως καποιος απο εσας γνωση της μαρκας και κατα ποσο ειναι αξιοπιστη;
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Κωστας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137815 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS
Μια και κανεις δε σου απαντησε μην εχοντας προφανως εμπειρια να σου πω τη γνωμη μου.

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ειναι ο αντιπροσωπος...
Δε πα να ειναι και μαρκα "κυρα μαρικα"... αν ειναι εκει οποτε τον χρειαστεις προχωρα...

κι εγω κινεζικες πηρα αλλα ειχα σωστη υποστηριξη ( και ανταλλακτικό και συμβουλές ) 2 χρονια τωρα...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137822 από Κυριακίδης 2
Απαντήθηκε από Κυριακίδης 2 στο θέμα Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS
Ελληνικό πράμα να πάρεις να στηρίξουμε και τα ελληνικά προϊόντα , κάνε μια αναζήτηση όλο και κάτι θα βρεις όπως π.χ. Aero T8 . Μην νομίζουμε ότι του "εξωτερικού" είναι και οι καλύτερες . Βεβαίως συμφωνώ με την τεχνική υποστήριξη σε ανταλλακτικά.
Να και μια μάρκα παρακάτω ιδιοκατασκευή από εμένα που δουλεύει μια χαρούλα. Μάρκα "Ελληοφρένεια"



Δοκιμάστηκαν σε πολύωρες χρήσεις και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα με τις αγοραστές !
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Κυριακίδης 2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137823 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS
Η καλύτερη σόμπα είναι η τεχνική υποστήριξη, και άμα είναι ελληνική ακόμα καλύτερα. Αντε να μην σου λειτουργήσει ρε αδερφέ από μια λεπτομέρεια να είναι παρασκευή και έξω να χιονίζει και εσύ να περιμένεις να έλθει η δευτέρα να ρωτήσεις για να ζεσταθείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142718 από laf
Απαντήθηκε από laf στο θέμα Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS
Καλησπερα παιδες. Αγορασα τελικα τη συγκεκριμενη σομπα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης. Το μονο "προβλημα" αν θα μπορουσα να το πω το οποιο απ οτι καταλαβα συμβαινει σε παρα πολλους αν οχι σε ολους, ειναι η μυρωδια καπνου για ελαχιστα λεπτα οταν αναβει η σομπα, η οποια μυρωδια σταματα οταν αναψει η σομπα τελειως. Ξερετε αν ειναι λογικο ή αν μπορει να αποφευχθει καπως?
Επισης κοιτωντας στο manual της σομπας απο το ιντερνετ γτ η εταιρεια που το περασες δεν μου εδωσε εγχειριδιο, ειδα οτι δεν αναφερει καποιες απο τις ρυθμισεις τις σομπας.
www.pelletpoint.gr/pdf/ProgettoPelletsGR...-8,5-10kW_Manual.pdf
Ηθελα να ρωτησω μηπως εχεις ιδεα καποιος να μου πει τι κανουν οι ρυθμισεις: Adjust Blowers (αν μπεις μεσα στη ρυθμιση εχει Vent 2 και Vent 3 με τις τιμες τους να πηγαινουν απο το 0-5 συν μια επιλογη που γραφει A)
Mode Buzzer με επιλογη on/off και Mode Stand By με επιλογη on/off.

P.S ο τεχνικος που μου την περασε μου εδειξε μονο πως αναβει, σβηνει και καθαριζεται.. Δεν μου εδειξε ουτε το πως λειτουργει ο προγραμματισμος για αυτοματο ανοιγμα και κλεισιμο.
Ευχαριστω για την οποια βοηθεια B)
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by laf.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142719 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Σομπα πελλετ αεροθερμη MBS
99% η μυρωδια προερχεται απο την καμιναδα,αν εχει στραβωπατησει καμια φλατζα στις ενωσεις εσωτερικα τοτε χανει απο εκει.
το καλοκαιρι που εβγαλα να καθαρισω τα μπουρια,στο δεσιμο στραβοπατησα μια και ειχα μυρωδια μεσα στο σπιτι,βρηκα απο που χανει αλλαξα ενα λαστιχο και ολα οκ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ