Αεροθερμη Σομπα πελλετ + νεο μελος οικογενειας

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113013 από dimlyk
ναι αλλα επειδη ειναι καταλληλο για κοψιδια δεν μας βρισκεις καμμια πατεντα να τα ψηνουμε στην πελλετοσομπα?? :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113034 από Fokion
Δεν υπαρχουν καλες και κακες απαντησεις.....
μερικά παραδειγματα...
τι να το κανω πχ το καλοριφερ που δε βγαζει (αν) σκονη οταν ολο το σπιτι ειναι ντουμανι απο το τσιγαρο
τι να το κανω το καλοριφερ αν..... δεν αναψει φετος. τι ειναι τοτε πιο επικυνδυνο?? το κρυο ή η σκονη???
τι να το κανω το καλοριφερ αν ολοι οσοι μπαινοβγαινουν στο σπιτι ειναι αρρωστοι
τι να το κανω το καλοριφερ αν απο 48 ημερων ΠΡΕΠΕΙ να παει παιδικό γιατι κανεις δεν υπαρχει να το κρατησει....

καλη η προσοχή των συνθηκών αλλα και η αποστειρωση δεν κανει καλο......

και σε τελική αναλυση οταν ρωτας σε ενα φορουμ για θερμανση δε θα παρεις απαντηση απο παιδοπνευμονολογο (πχ) φιλε Νικολα. Απο αλλους πατεραδες θα παρεις....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113039 από liakjim
Πρίν από κάποιες χιλιάδες χρόνια που τα μωρά ήταν στιβαγμένα κ ζεσταίνοταν από φωτιές μέσα σε σπηλιές , δεν νομίζω ότι οι τότε γονείς ασχολιόντουσαν με τέτοια ζητήματα.
Από τότε το είδος μας δεν έχει αλλάξει στο παραμικρό (απλά είμαστε πιο φλώροι).
Επιπρόσθετα έρευνες έχουν δείξει ότι το αποστειρωμένο περιβάλλον του σύγχρονου δυτικού κόσμου , έχει οδηγήσει πχ σε τεράστια αύξηση αλλεργιών κ ασθενιών (πχ άσθματος) , λόγω εξασθένησης του ανοσοποιοτικού συστήματος.

Προσωπικό συμπέρασμα ενός ιδιώτη (αφού ζητήθηκε να αναφέρουμε την ιδιότητά μας) : εγώ δεν θα πολυ-έσκαγα.
Στοιχειώδη μέτρα του τύπου , ο καπνός έξω ( σχετικός ανιχνευτής ) και μακριά από τυχόν ρεύματα αέρα και τέλος.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113046 από vag1234
Προσωπικά έχω μεγαλύτερη ενσταση όσο αφορά την ποιότητα αέρα για τα κλιματιστικά και το είδος ζέστης και αέρα που παρέχουν παρά για τις σόμπες.

Όταν ήμουν μικρός είχαμε ξυλόσομπα, σόμπα πετρελαίου και το 1990 αποκτήσαμε καλοριφέρ στο σπίτι με αυτονομία.. :)
Επίσης όλο το καλοκαίρι ήμουν ξυπόλητος μέσα στα χώματα και έπινα νερό από τα λάστιχα και τις πηγές. :)

Στο χωριό για να μην απομακρύνομαι μπουσουλώντας το καλοκαίρι (1 χρονού παιδί) με έδεναν σαν το σκύλο από την μέση, κάτω από μιά μουριά...χαχαχαχαχαχ :woohoo:

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113047 από παλτακης
Διαβαζοντας ολα τα παραπανω πιστευω τελικα οτι η πιο σωστη απαντηση για τον φιλο που ξεκινησε το θεμα ειναι ...φιλε τα γυφτακια εχεις δει να παθαινουν κατι ολη μερα ξυπολητα και μισο ντυμενα ....



Και φυσικα αστιευομαι και ο λογος ειναι οτι ναι μεν προσπαθουμε μεσα απο την εμπειρια να πουμε δυο πραγματα που ΙΣΩΣ να ειναι και λαθος...αλλα και ο αντιλογος χωρις ουσιαστικη απαντηση αλλα απλα με την σκεψη να σε πικαρω ειναι χειροτερος .
Η σκονη οπως και να εχει αιωρείται ειτε το θελετε ειτε οχι ειτε χωρις θερμανση ειτε με θερμανση οποιασδηποτε μορφης .Καποια πραγματα γραφτηκαν για καλο και παντα με την λογικη της προστασιας του βρεφους στις πρωτες μερες ζωης του σε αυτο το αθλιο οπως εχει καταντησει που ζουμε με σωρεια αιωρουμενων σωματιδιων στον αερα περιβαλον .
Αν δεν εχουμε κατι ουσιαστικο να γραψουμε καλυτερα να μενουμε σιωπηλοι .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113049 από vag1234
Πέρα από το χιούμορ. Φίλε μου εδω μέσα θα βρεις μηχανικούς, υδραυλικούς, εμπόρους και απλούς καταναλωτές.

Αν σε ανησυχεί τόσο πολύ το θέμα ζήτα την γνώμη του παιδιάτρου σου ή ενος πνευμονολόγου. Ειδικά στην Αθήνα η ατμόσφαιρα είναι γεμάτη από αιωρούμενα σωματίδια.. Δεν μπορώ να πω ότι το δικό μου παιδί το προφυλάξαμε ιδιαίτερα, ίσα ίσα που επιδιώκαμε το 'βρώμικο' ώστε να παίρνει αντισώματα. Είναι τώρα 14 μηνών και αρρώστησε πρώτη φορά πριν 1 μήνα από ίωση που κολλήσαμε όλοι στο σπίτι (2-3 ψιλοκρυωματάκια απύρετα δεν τα λαμβάνω υπ' όψη καθόλου).. Αποφεύγουμε μόνο όσο μπορούμε την χρήση του κλιματιστικού.

Υ.Γ. Ο δικός μου από 40 ημερών καθόταν δίπλα σε ανοικτού τύπου τζάκι στην γιαγιά του και σχεδόν κάθε ημέρα από τότε βγαίνει βόλτα.. Το κάθε παιδί όμως μπορεί να έχει τις ιδιαιτερότητες του. Αυτό που ξέρω να σου πω σίγουρα είναι ότι όλα τα παιδάκια θέλουν λίγο προσοχή συνήθως τις πρώτες 30-40 ημέρες..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ