Σομπα Pellet GFH Ελληνική

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121381 από sotos71
Απαντήθηκε από sotos71 στο θέμα Σομπα Pellet GFH Ελληνική
Τελικα τι σομπα την πηρα αλλα εχω ενα προβλημα με το golden nuggets η σομπα δεν ανεβαζει θερμοκρασια ενω την εχω βαλει στο φουλ. Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ριχνει λιγο πελλετ στο χωρο καυσης με αλλο πελλετ που ειχα δοκιμασει δεν ειχα προβλημα, μηπως επαθε κατι ο κοχλιας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121394 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Σομπα Pellet GFH Ελληνική

sotos71 έγραψε: Τελικα τι σομπα την πηρα αλλα εχω ενα προβλημα με το golden nuggets η σομπα δεν ανεβαζει θερμοκρασια ενω την εχω βαλει στο φουλ. Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ριχνει λιγο πελλετ στο χωρο καυσης με αλλο πελλετ που ειχα δοκιμασει δεν ειχα προβλημα, μηπως επαθε κατι ο κοχλιας?


Κάποιες σόμπες έχουν αυτοέλεγχο θερμοκρασίας και ρυθμίζονται αυτόματα, εάν είχες άλλο πελλετ και δούλευε σωστά θα αργήσει να σου επανέλθει στης νέες ρυθμίσεις εκτός εάν την ρυθμίσεις μόνο σου. Και όταν βρούμε πελλετ να μας δουλεύει σωστά καλό είναι να μένουμε εκεί για να μην μπαίνουμε σε περιπέτειες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121396 από sotos71
Απαντήθηκε από sotos71 στο θέμα Σομπα Pellet GFH Ελληνική
Δεν νομιζω οτι κανει αυτοελεγχο απλως ριχνει μικρη ποσοτητα ο κοχλιας. Η σομπα εχει τρια προγραμματα για τον αερα δεν εχω αλλο ελεγχο. υπαρχει περιπτωσει να ειναι θεμα σκληρου πελλετ και να μην το καταφερνει ο κοχλιας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125639 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Σομπα Pellet GFH Ελληνική
Αυτο φταιει,πρεπει να ανεβασεις την τροφοδοσια πελετ.
Βασικα δεν φταιει το πελετ αλλα το αδυναμο μοτερ του κοχλια,εμενα φρακαρε συνεχως με αυτο το πελετ.
Και εγω Ελληνικη εχω αλλης εταιρειας,τι να πω.Η δικια μου με τα ασπρα χρωματος πελετ ειχε προβλημα(φρακαρε ο κοχλιας),οποτε αποφασησα να βαζω μονο καφε χρωματος πελετ,ειναι και πιο φθηνα.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126005 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Σομπα Pellet GFH Ελληνική
Ξελασκάρισε λίγο της δυο βίδες που βιδώνουν πάνω στον κοχλία για να είναι πιο δυνατό, το έχουν πιο χαλαρό για λόγους ασφαλείας μην πέσει μέσα κανένα καρφί βίδα κ.λ.π. και τα σπάσει όλα. Αυτό το κόλπο το έχουν μόνον τα μοτέρ τα εγγλέζικα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ