Καμινάδα για σόμπα pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169135 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Μην νομίζεις ότι υπάρχουν στάνταρ ρυθμίσεις!!!!!υπάρχουν πολλοι παράγοντες!!!διατηρισε να μην φράζει καθόλου η σωλήνα καμινάδας προς το φίλτρο και πιστεύω θα δουλέψει.εδω ειμαστε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kar.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169371 από bokis
Απαντήθηκε από bokis στο θέμα Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Καλησπέρα και από εμένα. Μένω σε πολυκατοικία που φέτος λόγω αρκετών διαφωνιών οι υπόλοιποι ένοικοι αποφάσισαν να μη βάλουν πετρέλαιο οπότε αναγκαστικά θα στραφω στη λύση μιας σόμπας πέλλετ. Η ερώτηση μου είναι αν θα δουλέψει η σόμπα με την καμινάδα όπως έχω σχεδιάσει στη φωτογραφία ή θα έχω θέματα λόγω των γωνιών που δημιουργούνται. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλο σημείο που να μπορεί να τοποθετηθεί στο σαλόνι. Εννοείται ότι εξωτερικά στον τοίχο θα καταλήγει σε φίλτρο νερού για να μην ενοχλώ τους γείτονες

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169383 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
λογικα δεν εχεις προβλημα ,,,μην ξεχασεις ΤΑΥ στην εξοδο της σομπας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169411 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Ελπίζω να μην έχετε στο πρόγραμμα να χαντρωσετε κανένα δοκάρι για να περάσετε το πουρί έξω! Εγώ το φίλτρο το απλό το χρησιμοποιώ δυο εβδομάδες τώρα και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο αρνητικό σε εμένα είναι ότι μου χτίζει σιγά σιγά λίγο μαυρίλα στη κάτω παρία του από πάνω μπαλκονιού. Φαντάζομαι με μια χοντρή βούρτσα ασβεστώματος και σαπουνάδα θα πλένεται, άντε και λίγο βάψιμο στο τέλος της σεζόν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169412 από bokis
Απαντήθηκε από bokis στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet

Kar. έγραψε: Ελπίζω να μην έχετε στο πρόγραμμα να χαντρωσετε κανένα δοκάρι για να περάσετε το πουρί έξω! Εγώ το φίλτρο το απλό το χρησιμοποιώ δυο εβδομάδες τώρα και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο αρνητικό σε εμένα είναι ότι μου χτίζει σιγά σιγά λίγο μαυρίλα στη κάτω παρία του από πάνω μπαλκονιού. Φαντάζομαι με μια χοντρή βούρτσα ασβεστώματος και σαπουνάδα θα πλένεται, άντε και λίγο βάψιμο στο τέλος της σεζόν.

Είπαμε να ζεσταθούμε όχι να γκρεμίσουμε την πολυκατοικία... Η σωλήνα φυσικά και θα περάσει κάτω από το δοκάρι. Ίσως βέβαια να τοποθετηθεί λίγο πιο κοντή σωλήνα.

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by bokis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169413 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Οκ χαχαχαχα, έχοντας τεχνική ιδιότητα καμιά φορά βλέπουμε και κάτι τέτοια εγκλήματα.
Τη σόμπα θα την ευχαριστηθείς και η καμινάδα σου ως προς το μήκος είναι όσο πρέπει από αυτά που έχω μάθει και εγώ εδώ. Ξέχασα να πω πριν ότι αν θέλεις στο φίλτρο μέσα ρίχνε με την αλλαγή νερού μια λιωμένη κάψουλα απορρυπαντικού ή ένα καπάκι μαλακτικό ρούχων , κάνει δουλίτσα.
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Kar..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ