Καμινάδα για σόμπα pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137739 από vagosofron
Απαντήθηκε από vagosofron στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet

dimlyk έγραψε: αν και μαλλον ειναι πιο λογικη-βολικη λυση
θα χρειαστεις 2-3 για την ιδια αποδοση θερμανσης
οποτε μην εγκαταλειπεις τοσο ευκολα...εχουμε κανα διμηνο κιολας μεχρι να πιασουν τα κρυα αθηνα :)
σιγουρα παντως η αισθηση που δινει μια σομπα η ενα τζακι λογω ακτινοβολιας δεν εχει καμμια σχεση μ ενα αεροθερμο μεσον θερμανσης


Ελα που εγώ μένω Λαμία...
Η τελευταία λύση που παρατήρησα σήμερα είναι 2.5m οριζόντιος σωλήνας που θα περνάει μέσα από το μπάνιο και μετά 4.5m οριζόντιο και πάλι σωλήνα για να φτάσει να συνδεθεί με τον κατακόρυφο, ο οποίος θα φτάνει μέχρι την ταράτσα....
ουφ κουράστηκα με τόσες διαδρομές...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137742 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
λαμια μενεις ...οχι φλωρινα :)
το χωλ τι διαστασεις εχει? ρωταω γιατι αν ειναι πολυ μικρο εχει αλλα προβληματακια
μεταξυ εξωποτας και μπανιου δεν παει?
ειναι πολυ πιθανο αν τελικα πας την καμιναδα στην ταρατσα και με τα τοσα οριζοντια τμηματα να μην εχεις προβλημα
το καλυτερο πουχεις να κανεις πριν αποφασισεις ειναι να βρεις κανα εμπορο διατεθειμενο ναρθει να ριξει μια ματια επιτοπου ...οσοι πουλανε και τζακια ειναι μαθημενοι σ αυτα ,,,γι τους αλλους δεν ξερω ,,,κι ετσι κι αλλιως δεν δεσμευεσαι και θα πρεπει να σε πεισει κιολας οτι το κατεχει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137747 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
Δηλαδη
Θα γινει ( και θα αφησει ο ιδιοκτητης που απλώς ΙΣΩΣ του "μυριζει" ) να γινει το σπιτι του σουροτιρι, και εσυ θα πληρωσεις ΜΠΟΛΙΚΑ για τοσα μετρα καμιναδα...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137760 από vagosofron
Απαντήθηκε από vagosofron στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet

dimlyk έγραψε: λαμια μενεις ...οχι φλωρινα :)
το χωλ τι διαστασεις εχει? ρωταω γιατι αν ειναι πολυ μικρο εχει αλλα προβληματακια
μεταξυ εξωποτας και μπανιου δεν παει?
ειναι πολυ πιθανο αν τελικα πας την καμιναδα στην ταρατσα και με τα τοσα οριζοντια τμηματα να μην εχεις προβλημα
το καλυτερο πουχεις να κανεις πριν αποφασισεις ειναι να βρεις κανα εμπορο διατεθειμενο ναρθει να ριξει μια ματια επιτοπου ...οσοι πουλανε και τζακια ειναι μαθημενοι σ αυτα ,,,γι τους αλλους δεν ξερω ,,,κι ετσι κι αλλιως δεν δεσμευεσαι και θα πρεπει να σε πεισει κιολας οτι το κατεχει


Πήγα σήμερα σε γνωστό μου έμπορο και μόλις του είπα τι θέλω να κάνω μου είπε να μην το δοκιμάσω καν...
Που θα μπορούσε να μου πει οτι γίνεται, για να μου πουλήσει τη σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137761 από vagosofron
Απαντήθηκε από vagosofron στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet

Fokion έγραψε: Δηλαδη
Θα γινει ( και θα αφησει ο ιδιοκτητης που απλώς ΙΣΩΣ του "μυριζει" ) να γινει το σπιτι του σουροτιρι, και εσυ θα πληρωσεις ΜΠΟΛΙΚΑ για τοσα μετρα καμιναδα...


Καλά και αν βάλω 2 κλιματιστικά, πάλι 2 τρύπες θα ανοίξω οπότε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137769 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Καμινάδα για σόμπα pellet
φιλε εχω κλιματιστικο ινβερτερτ τις φουτζιτσου..24αρι... ειναι φοβερο βγαζει ζεστη.. το σπιτι εχει καλη μονωση αλλα με το που το σβηνεις μεσα σε 10-15 λεπτα ΠΑΕΙ η ζεστη... βαλε θερμαστρα (σομπα) να ζεσταθει το κοκαλακι σου... Και βαλε και ενα φιλτρακι του μοσχαλη που οντως κανει δουλεια 3 χρονια το εχω και θα σωθεις.. ΜΗΝ ακους ΚΑΝΕΝΑΝ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ