Καμινάδα για σόμπα pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169016 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Τα πουριά μου είναι μονωμένα, απλώς έκανα αυτές τις ερωτήσεις αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει αυτό το φίλτρο να μου πει την εμπειρία του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169031 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet

Kar. έγραψε: Τα πουριά μου είναι μονωμένα, απλώς έκανα αυτές τις ερωτήσεις αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει αυτό το φίλτρο να μου πει την εμπειρία του.

Για το ίδιο φίλτρο δεν ξέρω αλλά όσοι χρησιμοποίησαν φίλτρο νερού είχαν αποτελέσματα, εσύ γιατί όχι;

Στάλθηκε από το Neffos X1 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sdancer75
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kar.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169131 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Καλησπέρα και πάλι,
Μόλις άρχισα να λειτουργώ τη σόμπα με το φίλτρο και δυστυχώς ενώ δουλεύει κανονικά μετα από λίγο μου βγάζει σφάλμα AL 8 FAILURE DEPRESS. Μάλλον την πατέντα του φίλτρου την καταλαβαίνει σαν εμπόδιο στη καμινάδα διαβάζοντας το κωδικό του μηνύματος.
Last edit: 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Kar..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169132 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Φωτογραφία απο τη τελική τοποθετηση του φιλτρου, ειναι και 1 μετρο πανω απο τη σόμπα οπως προτείνεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169133 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Αισθητήρας υποπίεσης=καταλαβαίνει ότι κάτι εμποδίζει την ροή τις καμινάδας.στο δικό μου λέβητα από 2013 το έχω γεφυρωμενο εκτός.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΣΕΖΟΝ.ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΡΜ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΚΛΕΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΚΤΟΣ.
Last edit: 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kar.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169134 από Kar.
Απαντήθηκε από Kar. στο θέμα Re:Re:Καμινάδα για σόμπα pellet
Κώστα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου, η αλήθεια είναι ότι δεν τα κατάλαβα και όλα γιατί δεν είμαι τόσο ψαγμένος, ψαρωμένος είμαι σίγουρα.
Λοιπόν, την σόμπα την ξεκίνησα φέτος με πολύ καλό σέρβις , έγινε πολύ κάλος καθαρισμός και στα πουριά. Τι έκανα τώρα και φαίνεται να πηγαίνει καλά γιατί ψάρωσα μόλις την ξεκίνησα σήμερα με το φίλτρο και μου έβγαλε σφάλμα. Κατέβασα το νερό μέσα στο φίλτρο από τη στάθμη της υπερχείλισης τρία ποτήρια , δηλαδή έβγαλα τρία ποτήρια νερό από το σημείο που υπερχειλίζει το καζανάκι και για την ώρα πάει καλά στο τρίτο άναμμα , δεν μου πέταξε άλλο σφάλμα. Αν συνεχίζει να με ταλαιπωρεί θα τα ξανά πούμε να μου πεις πως τουλάχιστον θα αυξήσουμε το χρόνο του Αλαρμ γιατί δεν ξέρω, γενικώς δεν θέλω να τη σκαλίζω και την αφήνω να δουλεύει ΄΄Μαμισια που λέμε΄΄ γιατί πάει καλά γενικά, είναι καινούρια σόμπα , μόλις 80 σακιά πελλετ έχει κάψει από πέρυσι.. Σε ευχαριστώ και πάλι και θα δούμε στη συνέχεια πως θα πάει αν τελικά χρειαστεί να την πειράξουμε λίγο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ