Αχ Θεέ μου, κάνε ένα θαύμα να κάνω μια σωστή αγορά...!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92935 από dimlyk
STERGIOS ,,την αποφαση θα τηνν παρεις εσυ ,,,αφου συνεχισεις λιγο το διαβασμα
εχε υποψη σου ομως ...οτι κατα κανονα εδω συζηταμε τα προβληματα μας ...αρα ειναι πολυ λογικο να διαβαζεις κατα κανονα προβληματα και φυσικα δνε υπαρχει μηχανημα που να μην εχει παρουσιασει σε καποιον
αν μια εταιρεια εχει πουλησει μερικες χιλιαδες μηχανηματα ...λογικο ειναι να εχει και αρκετα προβληματα
ομως στην ουσια το προβλημα των περισσοτερων δεν ειναι τα ιδια τα μηχανηματα αλλα η υποστηριξη που παρεχουν οι εμποροι,αντιπροσωποι και εγκαταστατες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92942 από andreas72

dimlyk έγραψε: STERGIOS ,,την αποφαση θα τηνν παρεις εσυ ,,,αφου συνεχισεις λιγο το διαβασμα
εχε υποψη σου ομως ...οτι κατα κανονα εδω συζηταμε τα προβληματα μας ...αρα ειναι πολυ λογικο να διαβαζεις κατα κανονα προβληματα και φυσικα δνε υπαρχει μηχανημα που να μην εχει παρουσιασει σε καποιον
αν μια εταιρεια εχει πουλησει μερικες χιλιαδες μηχανηματα ...λογικο ειναι να εχει και αρκετα προβληματα
ομως στην ουσια το προβλημα των περισσοτερων δεν ειναι τα ιδια τα μηχανηματα αλλα η υποστηριξη που παρεχουν οι εμποροι,αντιπροσωποι και εγκαταστατες


πολύ σωστά, έτσι είναι όπως τα λέει ο dimlyk , πάνε και δες τα πρώτα 1-2-3 μηνύματα μου , μόνο που δεν εκλεγα από την στεναχώρια μου, όμως λίγο διάβασμα εδώ - μερικά ε-μαιλ , τώρα όλα δουλεύουν καλά και ζεστάθηκε το σπίτι !

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92965 από fritakos
Αν έχεις δυνατότητα χώρου βάλε λέβητα βιομαζας. Ειναι σίγουρα καλύτεροι και λιγότερο ευαίσθητοι σε κακή ποιότητα καυσίμου , σύν οτι έχεις επιλογές καυσίμου.
Τα περισσότερα προβλήματα προκειπτουν απο άσχετους ή χειρότερα ημιμαθεις εμπόρους και εγκαταστατες. Δυστυχώς η εμπειρία ειναι ακόμα μικρή.
Πάντως αυτο το φόρουμ βοηθάει το αποκτήσεις μια εμπειρία απο τους αλλούς.
Συμφωνώ με τον electron για Ελληνικό προϊόν για λόγους υποστήριξης τωρα αλλα και στο μέλλον.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by fritakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92968 από dimitris11
Φταιει η απειρια-αγνοια των εμπορων ως προς την σωστη λειτουργια και τοποθετηση αλλα και η κακη κατασκευη του μηχανηματος.Θα μιλησω για τις σομπες,δεν γνωριζω τις αδυναμιες του λεβητα.
Οσες γνωσεις και να εχει ο εμπορας ισως και να μην επαρκουν αν η σομπα δεν ειναι σωστα κατασκευασμενη.
Η σομπα εχει μια εισοδο αερα η οποια βρισκεται ακριβως κατω απο το ποτηρακι καυσης.
Εκει δεν βρισκετε τυχαια,ο κατασκευαστης σωστα σκεφτηκε και την εβαλε εκει.Ο λογος ειναι να διωχνει την σταχτη μεσα απο το ποτηρακι και να μενει αυτο καθαρο.
Ομως η σομπα πρεπει να παιρνει αερα μονο απο εκει.Παιρνουν ολες οι σομπες αερα μονο απο εκει;
Η απαντηση ειναι "ΟΧΙ".
Απο που περνουν αερα οι σομπες;
Κυριως απο την πορτα που δεν κλεινει καλα, αλλα και απο το τζαμι που επισης δεν ειναι σφραγισμενο καλα και την ενωση της δεξαμενης πελετ με τον θαλαμο καυσης.
Ετσι ερχετε αυτος που ρυθμιζει την σομπα και δινει περισοτερο αερα ωστε να μενει το ποτηρακι καυσης καθαρο αλλα ο αερας δεν μπαινει κατω απο αυτο αλλα απο το τζαμι με συνεπεια να μην υπαρχει αποτελασμα στις προσπαθειες.
Ετσι αναλογως με τις ατελειες της σομπας υπαρχουν διαφορ θεματα.
Παραδειγμα:σομπα ιδια με την δικη μου που εχει ο εμπορας στην βιτρινα η πορτα δεν ασφαλιζει καλα(μενει καποιο κενο),στην δικια μου ευτυχως κλεινει.
Τα αναφερω αυτα γιατι απο τοτε που σφραγισα αυτες τις τρυπες το ποτηρακι μενει καθαρο και το τζαμι γινετε καταμαυρο ομοιομορφα σε ολοι την επιφανεια του.
100% ΔΕΝ εχω καταφερει να τις κλεισω γιατι οταν αναβει η σομπα η ροη εισοδου αερα απο το παραθυρο του μπανιου αυξανεται.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92971 από γιαννης-δραμα

dimitris11 έγραψε: 100% ΔΕΝ εχω καταφερει να τις κλεισω γιατι οταν αναβει η σομπα η ροη εισοδου αερα απο το παραθυρο του μπανιου αυξανεται.

Οι σομπες καποια ποσοτητα αερα την τραβανε απο το εσωτερικο του σπιτιου για την αεροκουρτινα(αν υπαρχει)και για την αντισταση εναυσης!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ