Αναζήτηση φίλτρου σόμπας πριν το βάψιμο

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83927 από dora-serres
Καλησπέρα .
Σε λίγες μέρες υποχρεωτικά θα βάψω το εξωτερικό του σπιτιού γιατί το μπαλκόνι έχει γίνει μαύρο απ τη κάπνα της σόμπας πέλλετ και είναι σαν χει σκάσει χειροβομβίδα αλλά ακόμα δεν έχω βρει με το τι θα κάνω μελλοντικά για να μην ξανασυμβεί και θέλω τη γνώμη σας.
Έχω λοιπόν δύο πιθανές λύσεις.
Η μία να μετακομίσω τη σόμπα σε άλλη γωνία του καθιστικού που υπάρχει παλιά εξωτερική καπνοδόχος και να γλιτώσω από στάχτες και μαυρίλες αλλά να πάρω το ρίσκο ότι η ζέστη δεν θα διαχέεται στο σπίτι τόσο καλά όπως τώρα που η σόμπα είναι απέναντι απ το χωλ με τις κρεβατοκάμαρες.
Η άλλη λύση είναι να την αφήσω στο ίδιο μέρος και να βάλω κάποιο φίλτρο. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι δεν έχω παροχή νερού στο μπαλκόνι και θα πρέπει εγώ να συμπληρώνω τακτικά νερό. Υπάρχει όμως κάποιο τέτοιο φίλτρο που να μην χρειάζεται υποχρεωτικά σύνδεση με νερό και να κάνει ικανοποιητική δουλειά ώστε να μην χρειάζεται κάθε άνοιξη να βάφω το σπίτι και όλο το χειμώνα να είμαι μες τη μαυρίλα?
Όσοι έχετε τέτοια φίλτρα έκαναν δουλειά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83929 από dimlyk
και μαι ακοαμ που εκανα εγω ,,,σκουπακι για σταχτη μαζι μ ενα πινελακι και καθαριζεις ολο το ντουβαρι,,,ουτε πλυσιμο ουτε βαψιμο ...αρκει να μην εχει βραχει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83931 από dora-serres
το δοκίμασα στην αρχή αυτό δημήτρη αλλά πάλι έμενε μια αρκετα έντονη σκιά, ασε που το ταβάνι δεν μπορώ να το κάνω :(
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dora-serres.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83951 από DOOM_NX
Καλή τύχη στην αναζήτηση...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83993 από stelios
ειχα και εγω τεραστιο προβλημα με την μαυριλα πριν κανενα 2μηνο αγορασα το φιλτρο του κ. μοσχαλη και πριν κανενα 10μερο εβαψα και το μπαλκονι με μεγαλος αγχος βεβαια λογο της υγρασιας χειμωνιατικα.
αλλα ολα πηγαινουν καλα καμια μαυριλα κανενα προβλημα με την υγρασια.χρειαζετε παροχη νερου οχι αναγκαστηκα βεβαια.αλλα εχει αποτελεσμα.


μπραβο στον κ.μοσχαλη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84108 από love.bacardi
ερχομαι και εγω εδω να πω για το δικο μου το φιλτρο που εχω απο κ.Μοσχάλη και ειμαι απολυτα ικανοποιημένος.. το μπαλκονι μου ειναι πεντακάθαρο ουτε ιχνος απο μαυριλα και την σομπα την καιω απο τελη οκτωμβριου. το μπαλκονι μου ειναι 5οποντους απο το διπλανο(του ιδιοκτήτη μου κιωλας) και απο πανω παλι ιδιοκτητης μενει και δεν εχω απο κανεναν κανενα απολυτως παραπονο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ