Λέβητες / σόμπες pellet Ελληνικής κατασκευής

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40107 από lucky4444
καλησπερα κυριοι.
ειμαι καινουριος στο παρα πολυ ενδιαφερον και χρησιμο φορουμ σας.
και εγω ψαχνω νεο συστημα θερμανσης και καταληγω στο πελλετ.
θελω για πολλους λογους να αγορασω ελληνικο προιον. ελληνικη κατασκευη λεβητα η σομπας λεβητα πελλετ.
αλλα εχω μια πολυ μεγαλη απορια που με κανει να μην προβω ακομα στην αγορα.
το πελλετ ηρθε στην ελλαδα προπερσυ.... και περσυ σε μεγαλυτερη κλιματα....
ποσο αξιοπιστο μπορει να ειναι ενα ελληνικο προιον απο τη στιγμη που μεχρι πριν 2 χρονια δε ξεραμε τι ειναι το πελλετ; βλεπω ελληνες κατασκευαστες να μιλουν για 25 και 35 χρονια εμπειριας...οκ ναι ειναι τοσο...αλλα σε πελλετ η σε ξυλοσομπες; πως μπορω να δωσω 2000 και 3000 και 4000 ευρω για ενα ελληνικο προιον που μεχρι χθες δεν υπηρχε πουθενα; ποιος μου λεει οτι ο ελληνας κατασκευαστης εχει τοσο μεγαλη εμπειρια πραγματικη και αξιοπιστια και τεχνογνωσια για λεβητες σομπες πελλετ και μπορει να κοντραριστει ισαξια και καλυτερα απο αυστριακους και γερμανικους κατασκευαστες που ασχολουντε με πελλετ πολλα χρονια πριν; δεν ειρωνευομαι δεν μειωνω δεν προσβαλω τον ελληνα κατασκευαστη. αντιθετως επειδη θελω να δωσω σε ελληνα τα χρηματα μου θελω να ειμαι και οσο πιο σιγουρος γινεται οτι αυτα που σκεφτομαι ειναι λαθος....
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40111 από Grecu_
Εχει και Έλληνες κατασκευαστές που είναι στο χώρο της βιομάζας δεκάδες χρόνια (βλέπε www.nsamaras.gr ή www.kombi.gr). To pellet είναι απλά μια πιο εξελιγμένη μορφή βιομάζας (πυρηνόξυλο, τσόφλια, κουκούτσια κτλ, χρησιμοποιούνται στην Έλλαδα εδώ και πολλά πολλά χρόνια)
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40114 από GT
Ο προβληματισμός σου φίλε είναι εύλογος.
Αδοκίμαστα προϊόντα είναι.

Για τους επιφυλακτικούς και απαιτητικούς υποψηφίους πελάτες που ψάχνονται, ίσως είναι προτιμότερες κάποιες συσκευές που δοκιμάστηκαν τουλάχιστο 2 σεζόν, μη σου πω και παραπάνω.

Αλλά η σύγκριση με Αυστριακά και Γερμανικά προϊόντα είναι μάλλον ατυχής.
Δε νομίζω να μπορέσουμε ποτέ να τους φτάσουμε, αλλά ακόμα και κάποιες τιμές αν δεις, θα καταλάβεις ότι μιλάμε για τελείως άλλη κατηγορία.

Σύγκριση μπορείς να κάνεις με "μικρότερους" κατασκευαστές άλλων Ευρωπαϊκών χωρών,που είναι στην ίδια κατηγορία τιμών πάνω κάτω, κατά την ταπεινή μου άποψη.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40208 από blaxaki
συμφωνω απολυτα με τον gt αλλα οντως δεν υστερουν σε τπτ απο τους "γειτονες" σκοπιανους και βουλγαρους,για αυτον αλλα και αλλλους ποσους λογους επελεξα να αγορασω ελληνικο προιον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40356 από bavel
Συμφωνώ απολύτως παιδιά μαζί σας!15 χρόνια έχω λέβητα πετρελαίου της mavil κανένα πρόβλημα υπέρ ευχαριστημενος ,πέρυσι αγόρασα ένα ξυλολεβητα βουλγαρικο οκ ζεσταθηκα αλλά ρε φίλοι μου σαν αυτοκίνητο lada η τρακτέρ Belarus ήταν ούτε φαντασία ούτε ομορφιά.Εφέτος τον έδωσα & πήρα πάλι ελληνικό primus της mavil,προς Θεού δεν λέω ότι είναι ούτε Mercedes ούτε Audi αλλά είναι ένα "τιμιο" μηχάνημα για τα χρήματα του & προπάντων Ελληνικό!

ΥΓ.Κύριοι Έλληνες κατασκευαστές αυτή η κρίση σας(&μας)υποχρεώνει να γίνουμε καλύτεροι& εξελιξιμοι!!
Μπορείτε για ακόμη καλύτερα Προϊόντα σας εμπιστευόμαστε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40547 από blaxaki
Ετσι ακριβως φιλε μου πρεπει να στηριζουμε ελληνικα προιοντα.αισθανομαι και ειμαι τυχερος που δουλευω σε εταιρεια με αντικειμενο εξαερισμο κλιματισμο(στομια)εξαγουμε σε ολα τα βαλκανια κυπρο
και σε αλλα κρατη και προπαντων η εταιρεια εχει 40 ατομα ΕΛΛΗΝΕΣ μακαρι να υπηρχαν και αλλοι κλαδοι και εταιρειες ετσι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ