Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37870 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
οτι καις αυτο παιρνεις,,απλα δηλ...οσα καψει ο λεβητας θα καψει και η σομπα(για ιδια αποδοση )
τωρα αν θες να βλεπεις την φλογα :) αυτο ειναι προσωπικη επιλογη
δεν προσπαθω να σε πεισω για κατι... εχ3ει και ο λεβητας πλεονεκτηματα ...
σε καθε περιπτωση ομως ...να εξασφαλισεις απο τον προμηθευτη τον ελεγχο της εγκαταστασης και την θεση σε λειτουργει της σομπας απο αυτον ...και ακομα καλυτερα αν εβαζε και καμμια υπογραφουλα καλυτερα,,αλλιως,,, η εγγυηση "πεταει" ευκολα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37877 από fani
Απαντήθηκε από fani στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
Μενω Θεσσαλονικη στην πυλαια.Οχι πολυ κρυο εδω.Το πολυ πολυ να φτασει εξωτερικη θερμοκρασια στους 8-9 το βραδυ..και πολυ ειπα μου φαινεται. Ο υδραυλικος μου ειπε οτι ο πετρελαιου ηταν στο τσακ να μας κανει την δουλεια! Αχ βρε αγορια καλα που εχω κ σας και μου δινετε τα φωτα σας!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37965 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
Βρες εναν μηχανολογο ΟΧΙ εμπορο να σου κανει μια μελετη για την ενεργεια που χρειαζετε το σπιτι σου για να ζεσταθει και υστερα αποφασισε.
Τα 114τ.μ. δεν ταιριαζουν με τον 30kw λεβητα που εχεις,αποκλειεται να εχεις τοσες απωλειες στο σπιτι σου.
Εγω στην Καστορια σε υψομετρο 700μ. σε 125τ.μ. μονοκατοικια μη καλα μονωμενη χρειαζομαι πολυ λιγοτερο.
ριξε μια ματια στο monachos.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38395 από fani
Απαντήθηκε από fani στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
Τωρα δε ξερω αν πω βαριες κουβεντες αλλα φωναξα 2 μηχανολογους. Εναν ασχετο που δεν ηξερα κ εναν γνωστο γνωστου. Ο καθενας τους με βγαλε χαοτικες διαφορες. Τζαμπα λεφτα εδωσα στον εναν. Δε συμφωνω οτι με αυτο το τροπο βγαινει ακρη. Αυτο μου δειξαν δηλαδη!Ειδα σε αλλο ποστ να γραφει καποιος που αγορασε την ιδια σομπα οτι την ωρα της δοκιμης ακουγαν εναν ηχο ο οποιος εδειχνε οτι ηταν ετοιμη προς εκρηξη!!!! Αυτος τιλεει τωρα δηλαδη; Αφου δεν εκρυγνεται!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38409 από ionass
Απαντήθηκε από ionass στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
Καλήμέρα ειμαι μηχανολογος μηχανικός και έχω μια σόμπα νερού ιολη 24 και ζεσταίνω ενα διαμέρισμα 120τμ στους 22 C.Το διαμέρισμα είναι ακάλυπτο και απο τις 4 πλευρές.Ρώτησε με τι συγκεκριμένα θέλεις να μάθεις για να σε βοηθήσω
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ionass.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38430 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

fani έγραψε: Τωρα δε ξερω αν πω βαριες κουβεντες αλλα φωναξα 2 μηχανολογους. Εναν ασχετο που δεν ηξερα κ εναν γνωστο γνωστου. Ο καθενας τους με βγαλε χαοτικες διαφορες. Τζαμπα λεφτα εδωσα στον εναν. Δε συμφωνω οτι με αυτο το τροπο βγαινει ακρη. Αυτο μου δειξαν δηλαδη!Ειδα σε αλλο ποστ να γραφει καποιος που αγορασε την ιδια σομπα οτι την ωρα της δοκιμης ακουγαν εναν ηχο ο οποιος εδειχνε οτι ηταν ετοιμη προς εκρηξη!!!! Αυτος τιλεει τωρα δηλαδη; Αφου δεν εκρυγνεται!!!


το σπιτι του καθενα εχει διαφορετικες απαιτησεις οσο κι αν μοιαζει ιδιο ως προς τα τετραγωνικα ...κι αυτα που διαβαζεις εδω ειναι οι προσωπικες εμπειριες του καθενα μας κι οχι μελετη
οσο αφορα τον λεβητα πετρελαιου που "μολισ" σου αρκουσε ...κατα κανονα στις μελετες υπαρχει μια υπερδιαστασολογηση της μορφης .... να ζεστανουμε τον χωρο οσο πιο γρηγορα γινεται,,,δηλ αναβεις τον λεβητα και σε μιση ωρα εχεις ζεστα σωματα ,,,,στην περιπτωση της σομπας αυτο πρεπει να το ξεχασεις θα χρειαστεις περισσοτερη ωρα αλλα και παλι θα ζεσταθεις .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ