Σόμπες Edilkamin

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3589 από ntavelis
Σόμπες Edilkamin δημιουργήθηκε από ntavelis
ΚΑΛΗ, ΖΕΣΤΗ και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Επειδή πρόκειται να αγοράσω σόμπα Edilkamin και μάλλον το μοντέλλο SPACE, θα ήθελα να ανοίξουμε ένα μίτο εδώ, ανταλλαγής εμπειριών γύρω από το συγκεκριμένο μοντέλλο. Παρόμοια απ' ότι είδα είναι τα FUNNY. Πρόκειται να τη τοποθετήσω στο σπίτι των ηλικιωμένων γονιών μου. Είναι σε περιοχή με πάγους το πρωΐ και γενικά χαμηλές θερμοκρασίες, κοντά στο Αρτεμίσιο στην Αρκαδία. Το σπίτι είναι 100 τμ, παλαιάς μονώσεως και μάλλον το καλοκαίρι θα αλλάξω και κουφώματα. Η κατανάλωση αυτή τη στιγμή με τον πάνω όροφο να έχει ενδοδαπέδια και να πηγαίνω εκεί κάθε Σαβκο, είναι ..650 λίτρα πετρελαίου/μήνα και όπως καταλαβαίνετε, μας έχει ..αφανίσει. Μετά τα φώτα θα βάλω τη σόμπα, η οποία κοστίζει ακριβά.
Θα με καλύπτει; πόσο θα καίει; Εχει κανείς την ίδια σόμπα να μας πεί τις εμπειρίες του; :unsure:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #5982 από ntavelis
Απαντήθηκε από ntavelis στο θέμα Σόμπες Edilkamin
Κανείς δεν έχει τετοια σόμπα; Η τοποθέτηση ναυάγησε λόγω κακοκαιρίας, αλλά καλύτερα, διότι τώρα σκέφτομαι ιδια μαρκα αλλά καλοριφέρ.. Εμπειρίες;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #5988 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Σόμπες Edilkamin
Δεν σου απάντησε κανείς Νταβέλη, οπότε θα αναγκαστώ να γράψω δυό λόγια. (παρόλο που θα ήθελα να το αποφύγω)
Αξιόπιστο μοντέλο, αλλά όπως έχω ξαναγράψει εκείνο που μετράει είναι η κατάρτιση και η αγάπη του πωλητή-εγκαταστάτη.
Για το αν καλύπτει 100 τμ, το βρίσκω οριακό. Εξαρτάται απο την μόνωση και την έκθεση του σπιτιού σε Βορρά.
Φυσικά θα κάνεις κανάλια -αεραγωγούς σε διπλανά δωμάτια. Όπως αυτό στην φωτογραφία φιλικού σπιτιού μου που ζεσταίνει τα 92 τμ πολύ άνετα. (ίδιο μοντέλο με άλλα κεραμικά είναι)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ntavelis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #5993 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Σόμπες Edilkamin
εχω την funny χωρις καναλια εδω και ενα μηνα ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση της.την καιω ολη μερα σχεδον με περιπου 20 κιλα την ημερα.για καλοριφερ πιστευω και εγω θα εισαι οριακα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #6004 από ntavelis
Απαντήθηκε από ntavelis στο θέμα Σόμπες Edilkamin
Πάμε για Hidroflexa με σύνδεση στα σώματα του καλοριφέρ. Βασίζομαι πολύ στο ότι θα αλλαχτούν τα κουφώματα με σούπερ ενεργειακά συνθετικά και θα είμαστε ΟΚ.

Στελιο, Πολύ δεν είναι 20 κιλά τη μέρα; Που βρίσκεσαι, πόσα τετραγωνικά και τι μόνωση έχεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #6039 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Σόμπες Edilkamin
ειναι οντως αρκετα.ειμαι βεροια με μεση θερμοκρασια για τον μηνα κοντα στους 4c.οροφοδιαμερισμα με καλη σχετικα μονωση αλλα απωλειες γιατι ο πρωτος και τριτος ειναι αδεια διαμερισματα και ανοιχτο απο ολες της μεριες.115τ.μ αλλα ζεστενω τα 90 ανετα σαλονι 22c και δωματια 19c με 20c. η hidroflexa ποσα kw ειναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ