Δίλημμα: καυστήρας βιομάζας ή pellet;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24365 από Thea
Έχω ένα σπίτι δύο ορόφων 136 τμ. ο όροφος εκ των οποίων στο ισόγειο γίνεται χρήση όλων των τετραγωνικών ενώ στον όροφο μόνο τα 65 τμ. Το σπίτι είναι σε προάστιο με δυο στρ, αυλειο χώρο και ανοιχτό (εκτεθειμένο από όλες τις πλευρές). Η μόνωση θεωρώ ότι είναι η συμβατική κατοικίας που κατασκευάστηκε το 2002. Η κατανάλωση πέρυσι για το ισόγειο ήταν γύρω στους τρεις τόνους πετρέλαιο. Το δίλημμα μου καυστήρας βιομάζας η pellet. Εφόσον η δυνατότητα να επιλέγω από περισσότερα υλικά την καύσιμη ύλη μου αυτόματα μου δίνει την δυνατότητα να ελαχιστοποιώ το κόστος γιατί επιλέγεται μόνο pellet; Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας καθώς και των κ Σαμαρά και Νασίκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24370 από stratis 1
πρωτη ψηφος ΚΑΥΣΤΗΡΑς ΒΙΟΜΑΖΑΣ
(και ας λερωνεσαι και λιγο περισσοτερο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24373 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Δίλημμα: καυστήρας βιομάζας ή pellet;
η απάντηση είναι απλή και έχει να κάνει με το ποια κάυσιμα μπορείς εσύ να βρείς για να κάψεις . ;)

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by eliasger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24405 από mantzoumis
Γιατί να μην έχεις δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο ή περισσοτέρων καυσίμων; Τουλάχιστον τα συνηθισμένα πέλλετ και ξύλο. Γνώμη μου λοιπόν λέβητας βιομάζας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24411 από Τάκης

eliasger έγραψε: η απάντηση είναι απλή και έχει να κάνει με το ποια κάυσιμα μπορείς εσύ να βρείς για να κάψεις . ;)


Και να αποθηκεύσεις. Άλλες είναι οι συνθήκες στο χωριό, μεγάλα οικόπεδα, αποθηκευτικοί χώροι και άλλες οι συνθήκες στις πόλεις. Και απο την ευχέρεια που έχει ο καθένας να ασχολείται περισσότερο ή όχι με τ θέρμανση του σπιτιού.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #24419 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Δίλημμα: καυστήρας βιομάζας ή pellet;

mantzoumis έγραψε: Γιατί να μην έχεις δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο ή περισσοτέρων καυσίμων; Τουλάχιστον τα συνηθισμένα πέλλετ και ξύλο. Γνώμη μου λοιπόν λέβητας βιομάζας.

Την ίδια απάντηση θα έδικα και εγώ.
Λέβητας βιομάζας:)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ