Υδραυλική σόμπα pellet...

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #210 από geos3
Υδραυλική σόμπα pellet... δημιουργήθηκε από geos3
Καλημερα στην παρεα.Ενδιαφερομαι για να αγορασω μια σομπα-καλοριφερ για το σπιτι μου.Απο διαφορους υπολογισμους και συζητησεις χρειαζομαι περιπου στα 15-16kw σομπα.Εχω βρει καποιες σε διαφορες τιμες.
Ας παρουμε για παραδειγμα ομως τις ιταλικες και πιο συγκεκριμενα την Melinda της Extraflame.Στην Ελλαδα την εχω βρει απο 3000 ευρω μαζι με το ΦΠΑ.Με μια προχειρη αναζητηση την ιδια σομπα στην Ιταλια την βρισκω απο 2200 ευρω συν τα μεταφορικα(περιπου 200 ευρω).Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν για καποιον λογο αξιζει να δωσω αυτα τα παραπανω ευρω (μιας και δεν ειναι και λιγα)και να την παρω απο εδω.
Διαβαζα στο διπλανο φορουμ το οποιο εκλεισε αυτην την ενοτητα για καποιους που αντιμετωπισαν καποια προβληματα με τις ρυθμισεις των σομπων.Εχει αντιμετωπισει καποιος τετοιο προβλημα και αν ναι ηταν τοσο δυσκολο στο να επιλυθει?
Οποιαδηποτε αντιπροταση οσον αφορα την μαρκα ειναι δεκτη αν ειναι δοκιμασμενη
Ευχαριστω εκ των προταιρων :)
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2767 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet...
Καλησπέρα. Εγώ αγόρασα πριν 4 μέρες την PRIMULA HYDRO της RED από την KLIMATIKA. Είναι 21 Kw (17 νερό / 4 αέρας). Επειδή έκανα έρευνα 2 μήνες και έχω δει πολλές εταιρείες, ποιοτικά είναι από τις καλύτερες (ίσως η καλύτερη σε σχέση ποιότητας/τιμής).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8145 από navarxos
Απαντήθηκε από navarxos στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet...
Καλησπερα!!!
Εχω την PALAZZETI ALICE HYDRO, το προβλημα μου ειναι οτι δεν γνωριζω το μενου ρυθμισης , οταν αλλαζω παρτιδα πελλετ!!!!
Μεχρι τωρα ερχοταν και εκανε τις ρυθμισεις ο εμπορας που την αγορασα, αλλα μου πουλουσε και τα πελλετ που εφερνε!!
Τις προαλλες που αγορασα απο αλλου, πρωτον γιατι δεν ειχε ο ιδιος, και κατα δευτερο τα εχει και πολυ ακριβα, του ζητησα να ερθει να μου κανει τις ρυθμισεις και η απαντηση του ηταν'' καψτο τωρα αυτον τον τονο και οταν θα φερω εγω , τοτε ρυθμιζουμε την σομπα''!!!!
Αυτο που ηθελα και εσκασα 4000 ευρω, να ειμαι ανεξαρτητος, παρακαλω βοηθεια!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8163 από delos
Απαντήθηκε από delos στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet...

geos3 έγραψε: Καλημερα στην παρεα.Ενδιαφερομαι για να αγορασω μια σομπα-καλοριφερ για το σπιτι μου.Απο διαφορους υπολογισμους και συζητησεις χρειαζομαι περιπου στα 15-16kw σομπα.Εχω βρει καποιες σε διαφορες τιμες.
Ας παρουμε για παραδειγμα ομως τις ιταλικες και πιο συγκεκριμενα την Melinda της Extraflame.Στην Ελλαδα την εχω βρει απο 3000 ευρω μαζι με το ΦΠΑ.Με μια προχειρη αναζητηση την ιδια σομπα στην Ιταλια την βρισκω απο 2200 ευρω συν τα μεταφορικα(περιπου 200 ευρω).Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν για καποιον λογο αξιζει να δωσω αυτα τα παραπανω ευρω (μιας και δεν ειναι και λιγα)και να την παρω απο εδω.
Διαβαζα στο διπλανο φορουμ το οποιο εκλεισε αυτην την ενοτητα για καποιους που αντιμετωπισαν καποια προβληματα με τις ρυθμισεις των σομπων.Εχει αντιμετωπισει καποιος τετοιο προβλημα και αν ναι ηταν τοσο δυσκολο στο να επιλυθει?
Οποιαδηποτε αντιπροταση οσον αφορα την μαρκα ειναι δεκτη αν ειναι δοκιμασμενη
Ευχαριστω εκ των προταιρων :)



Καλησπέρα. Έχω την EXTRAFLAME DUCHESSA IDRO,την μικρότερη από την MELINDA. Πολύ καλή ποιοτικά και γενικά πολύ καλό ντιζάιν. Οσον αφορά τις ρυθμίσεις, το συγκεκριμένο εργοστάσιο σου επιτρέπει μόνο ορισμένες.Στις υπόλοιπες(θεωρητικα πιο εξιδεικευμένες) έχει πρόσβαση μόνο ο προμηθευτής με συγκεκριμένο κωδικό. Εγώ την αγόρασα 2700 με ΦΠΑ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την απόδοση αλλά και από ποιότητα κατασκευής. Μετά από πολύμηνη έρευνα αγοράς πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8171 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet...

delos έγραψε:

geos3 έγραψε:

Καλησπέρα. Έχω την EXTRAFLAME DUCHESSA IDRO,την μικρότερη από την MELINDA. Πολύ καλή ποιοτικά και γενικά πολύ καλό ντιζάιν. Οσον αφορά τις ρυθμίσεις, το συγκεκριμένο εργοστάσιο σου επιτρέπει μόνο ορισμένες.Στις υπόλοιπες(θεωρητικα πιο εξιδεικευμένες) έχει πρόσβαση μόνο ο προμηθευτής με συγκεκριμένο κωδικό. Εγώ την αγόρασα 2700 με ΦΠΑ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την απόδοση αλλά και από ποιότητα κατασκευής. Μετά από πολύμηνη έρευνα αγοράς πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο.


Μακάρι να συνεχίσεις να είσαι ευχαριστημένος. Δεν είναι όμως σωστό να έχει πρόσβαση στη ρύθμιση μόνο ο τεχνίτης της εταιρείας. Μήπως κάνεις λάθος??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8210 από delos
Απαντήθηκε από delos στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet...

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

delos έγραψε:

geos3 έγραψε:

Καλησπέρα. Έχω την EXTRAFLAME DUCHESSA IDRO,την μικρότερη από την MELINDA. Πολύ καλή ποιοτικά και γενικά πολύ καλό ντιζάιν. Οσον αφορά τις ρυθμίσεις, το συγκεκριμένο εργοστάσιο σου επιτρέπει μόνο ορισμένες.Στις υπόλοιπες(θεωρητικα πιο εξιδεικευμένες) έχει πρόσβαση μόνο ο προμηθευτής με συγκεκριμένο κωδικό. Εγώ την αγόρασα 2700 με ΦΠΑ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την απόδοση αλλά και από ποιότητα κατασκευής. Μετά από πολύμηνη έρευνα αγοράς πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο.


Μακάρι να συνεχίσεις να είσαι ευχαριστημένος. Δεν είναι όμως σωστό να έχει πρόσβαση στη ρύθμιση μόνο ο τεχνίτης της εταιρείας. Μήπως κάνεις λάθος??


Υπάρχει μενου στην σόμπα που αναγράφει user στο οποιο έχω πρόσβαση και μενου technical set στο οποίο ζητάει κωδικό. Τον κωδικό τον έχει ο προμηθευτής και οποιαδήποτε στιγμή θελήσω κάτι τον ζητάω ή έρχεται ο ίδιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ