Αγορά υδραυλικής σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19252 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά υδραυλικής σόμπας pellet
Επίσης θα πρέπει να γνωρίζεις, την στιγμή που θα ανεξαρτητοποιηθείς από την κύρια θέρμανση της πολυκατοικίας, ότι σε κάποιες περιπτώσεις η αποσύνδεση από την κεντρική θέρμανση και η σύνδεση της με ατομική δεν είναι και τόσο απλή υπόθεση.

Στις καινούργιες οικοδομές υπάρχει πίνακας διανομής με μετρητή έξω από την εξώπορτα. Εδώ τα πράγματα είναι κάπως απλά.

Στις παλιές οικοδομές όμως, όπου εκεί δεν υπάρχει αυτή η ευκολία, τότε το σκάψιμο θα πάει σύννεφο. :(

Οπωσδήποτε μαζί με τον μηχανικό, χρειάζεται και μια επαφή με έναν θερμουδραυλικό. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19253 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά υδραυλικής σόμπας pellet

chountis έγραψε: του ειχα γραψει ποιο πανω του πατριωτη αλλα μαλλον δεν βλεπει καλα και παλι για σας καλη συνεχεια αποχορω


chountis ξαναρίξε μια ματιά στον τίτλο του θέματος " Αγορά σόμπας νερού pellet "

Εσύ του προτείνεις ενεργειακό τζάκι.....τι θα πει δεν βλέπει καλά ?

Εάν αποφασίσει για τζάκι, θα γράψει σε εκείνη την ενότητα του φόρουμ :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19256 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Αγορά υδραυλικής σόμπας pellet
Εγω παλι λεω οτι υπαρχουν σομπες νερου και παλι θα πω οτι μπορεις να τις αγορασεις μεσω ebay.
Τωρα θα μου πεις να ΑΛΛΑ αν γινει κατι κλπ κλπ κλπ..

Το 90% του σπιτιου μου ειναι μεσω ebay. Οταν χρειαστηκα κατι εκανα απλα ενα τηλ ή email και μεσα σε 4-10 μερες ειχα το ανταλλακτιο (αν δεν υπαρχει αντιπρ. στην Χωρα μας)
Αλλιως πας απλα στην αντιπρ. και σου το φιαχνουν!


ΣΟΜΠΑ
Και αν χρειαστεις για τη μεταφορα σου ξερω και μεταφορικη που με 120€ στο φερνει Ελλαδα!
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by michalisgr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19334 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Αγορά υδραυλικής σόμπας pellet

chountis έγραψε: του ειχα γραψει ποιο πανω του πατριωτη αλλα μαλλον δεν βλεπει καλα και παλι για σας καλη συνεχεια αποχορω


Αδερφέ δεν κατάλαβα που πήγαινε το "πατριώτη", υπέθεσα καταγωγή από Τρίπολη. Αν ξέρεις ποιοι εμπορεύονται εδώ στην Τρίπολη είδη εναλλακτικής θέρμανσης (και τζακιού-δεν το έχω αποκλείσει ακόμα) πες μου για να περάσω να τους βρω και να πάρω προσφορές.

Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες πάντως!

michalisgr έγραψε: Εγω παλι λεω οτι υπαρχουν σομπες νερου και παλι θα πω οτι μπορεις να τις αγορασεις μεσω ebay.
Τωρα θα μου πεις να ΑΛΛΑ αν γινει κατι κλπ κλπ κλπ..

Το 90% του σπιτιου μου ειναι μεσω ebay. Οταν χρειαστηκα κατι εκανα απλα ενα τηλ ή email και μεσα σε 4-10 μερες ειχα το ανταλλακτιο (αν δεν υπαρχει αντιπρ. στην Χωρα μας)
Αλλιως πας απλα στην αντιπρ. και σου το φιαχνουν!

Εμένα σε πράγματα που γνωρίζω και μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το e-bay. Αλλά υπάρχουν και πράγματα που δεν γνωρίζω καλή ώρα, και δεν μπορώ να τ' αγοράσω χωρίς την ανάλογη τεχνική υποστήριξη. Δεν μπορώ ν' αγοράσω ένα καυστήρα-σόμπα που κανείς δεν θα ξέρει να μου τον τοποθετήσει σωστά πολύ δε περισσότερο να μου τον ρυθμίσει σωστά και να τον σερβίρει. Δεν μπορώ να μπω σ' αυτή την διαδικασία για κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ για την πρόταση πάντως!

mastoras έγραψε: Επίσης θα πρέπει να γνωρίζεις, την στιγμή που θα ανεξαρτητοποιηθείς από την κύρια θέρμανση της πολυκατοικίας, ότι σε κάποιες περιπτώσεις η αποσύνδεση από την κεντρική θέρμανση και η σύνδεση της με ατομική δεν είναι και τόσο απλή υπόθεση.

Στις καινούργιες οικοδομές υπάρχει πίνακας διανομής με μετρητή έξω από την εξώπορτα. Εδώ τα πράγματα είναι κάπως απλά.

Στις παλιές οικοδομές όμως, όπου εκεί δεν υπάρχει αυτή η ευκολία, τότε το σκάψιμο θα πάει σύννεφο. :(

Οπωσδήποτε μαζί με τον μηχανικό, χρειάζεται και μια επαφή με έναν θερμουδραυλικό. ;)

Πολύ το φοβάμαι, αλλά θα το δούμε κι αυτό. Ευχαριστώ για την προειδοποίηση.

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19340 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Αγορά υδραυλικής σόμπας pellet

mastoras έγραψε: Εγώ θα σου πρότεινα την εγκατάσταση ενός λέβητα με καυστήρα πέλλετ στο μπαλκόνι. Υπάρχουν και συσκευές compact με ενσωματωμένο δοχείο αποθήκευσης πέλλετ.

Μάστορα μπορείς να μου στείλεις κανα link με "συσκευές compact με ενσωματωμένο δοχείο αποθήκευσης πέλλετ"; (αν και είπαμε χωρίς υποστήριξη δύσκολα θα πάρω κάτι-απλά για να ρίξω καμιά ματιά)

Ευχαριστώ.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19346 από Asteris
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Asteris.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ