Karina Ecospar 10kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56147 από ktm620
Απαντήθηκε από ktm620 στο θέμα Karina Ecospar 10kW
Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν στο θέμα :)
Τελικά επέλεξα και περιμένω σύντομα την Red Primula 10 KW. Βγήκε στο ίδιο σχεδόν κόστος με την Karina (1530 για την ακρίβεια ) αλλά νομίζω ότι υπάρχει και κάποια διαφορά στην ποιότητα , απο άποψη χαρακτηριστικών και πρώτης όψης φυσικά..
Για περαιτέρω εντυπώσεις μετά απο κάποια χρήση θα ενημερώσω για να έχει κάποια ιδέα και ο επόμενος που θα προσπαθήσει να βγάλει άκρη απο το δύσκολο τελικά αυτό ζήτημα της αγοράς σόμπας....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61381 από ΗΛΙΑΣ
Απαντήθηκε από ΗΛΙΑΣ στο θέμα Karina Ecospar 10kW
μερικες φορες εκει που δουλευει,βγαζει για λιγα δευτερολεπτα την ενδειξη ΄΄stop fire΄΄και μετα κανονικα στο προγραμμα τις.θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις γιατι το κανει αυτο.ειναι τιποτα ανησυχητικο?το βιβλιο γραφει κατι για διακοπη ρευματος......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61497 από EcoSpar
Απαντήθηκε από EcoSpar στο θέμα Karina Ecospar 10kW
Όσο μπορώ να καταλάβω...η σόμπα σου πιάνει για λίγο ή θερμοκρασία δωματίου ή (που μάλλον κατά 90% είναι αυτό) Θερμοκρασία καυσαερίων πάνω από το όριο που έχει δηλωθεί σαν τιμή στις ρυθμίσεις της.

Στις αερόθερμες είναι εύκολο να έχουμε θερμοκρασία καυσαερίων άνω των 220 C στην ισχύ 4 και 5, οπότε ή ρυθμίζεις της ανώτατη τιμή εξόδου καυσαερίων στο 250 C ή μειώνεις λίγο την ένταση της καύσης σου.

Πάντως να έχεις πρόβλημα, δεν το νομίζω, αν η αλλαγή αυτή είναι για κάποια δευτερόλεπτα...Αν είναι για κάποια λεπτά τότε έλεγξε τη καμινάδα σου για τυχών φράξιμο ή τις ρυθμίσεις σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61506 από ΗΛΙΑΣ
Απαντήθηκε από ΗΛΙΑΣ στο θέμα Karina Ecospar 10kW

EcoSpar έγραψε: Όσο μπορώ να καταλάβω...η σόμπα σου πιάνει για λίγο ή θερμοκρασία δωματίου ή (που μάλλον κατά 90% είναι αυτό) Θερμοκρασία καυσαερίων πάνω από το όριο που έχει δηλωθεί σαν τιμή στις ρυθμίσεις της.

Στις αερόθερμες είναι εύκολο να έχουμε θερμοκρασία καυσαερίων άνω των 220 C στην ισχύ 4 και 5, οπότε ή ρυθμίζεις της ανώτατη τιμή εξόδου καυσαερίων στο 250 C ή μειώνεις λίγο την ένταση της καύσης σου.

Πάντως να έχεις πρόβλημα, δεν το νομίζω, αν η αλλαγή αυτή είναι για κάποια δευτερόλεπτα...Αν είναι για κάποια λεπτά τότε έλεγξε τη καμινάδα σου για τυχών φράξιμο ή τις ρυθμίσεις σου

ευχαριστω eco spar...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61510 από EcoSpar
Απαντήθηκε από EcoSpar στο θέμα Karina Ecospar 10kW
Πως ελέγχουμε τη θερμοκρασία καυσαερίων:

1. Στο παλιό Display της Micronova ... πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο 1 (Αριστερό πάνω βελάκι).
2. Στο νέο Display της Micronova ... πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο 2 (Αριστερό κάτω βελάκι).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61511 από ΗΛΙΑΣ
Απαντήθηκε από ΗΛΙΑΣ στο θέμα Karina Ecospar 10kW

EcoSpar έγραψε: Πως ελέγχουμε τη θερμοκρασία καυσαερίων:

1. Στο παλιό Display της Micronova ... πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο 1 (Αριστερό πάνω βελάκι).
2. Στο νέο Display της Micronova ... πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο 2 (Αριστερό κάτω βελάκι).

εγω ειμαι στο πρωτο,εχω το παλιο display.ανεβασα λιγο τον εξαερισμο των καυσαεριων και ειμαι οκ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ