Αγορά υδραυλικής ξυλόσομπας

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11103 από kox
Αγορά υδραυλικής ξυλόσομπας δημιουργήθηκε από kox
Καλησπερα σε ολους...μετα απο την πιο αποτυχημενη αγορα της ζωης μου (τζακι) ειπα να το ψαξω περισσοτερο για την αγορα ξυλοσομπας-καλοριφερ. Μενω σε ενα οροφοδιαμερισμα 120m2 στον Βολο , με φ.αεριο και τζακι (ο θεος να το κανει). Απο πανω εχω πλακα. Θελω τη γνωμη σας για το αν θα καταφερω να ζεστανω τον χωρο με αυτη την επιλογη...αν εχετε να μου προτεινετε καποιο συγκεκριμενο μοντελο...τι τιμες γενικοτερα παιζουν...πασα βοηθεια δεκτη μιας και σχεδον απελπιστικα απο την επιλογη τζακιου!!
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11108 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά υδραυλικής ξυλόσομπας
Το τζάκι φτιάχνετε-επισκευάζεται και αρκετά καλά μάλιστα από ότι διαβάζω εδώ στα ανάλογα θέματα του φόρουμ.

Το φυσικό αέριο όμως.......αυξήθηκε τόσο πολύ εκεί στον Βόλο, σε σημείο να το έχετε απορρίψει τελείως?

Η ξυλόσομπα {νερου} δεν θα ήταν η ιδανική λύση για οροφοδιαμερίσματα. Μια σόμπα πέλλετ όμως ΝΑΙ.

Εκτός και εάν τα ξύλα τα έχετε δωρεάν, οπότε έτσι αλλάζουν όλα.

Οι τιμές για σόμπα ξύλου ξεκινάνε από 600-700ευρώ, και πάει όσο αντέχει η τσέπη.

Οι σόμπες πέλλετ ξεκινάνε από 1000ευρώ και με την σειρά τους και αυτές ανεβαίνουν το ίδιο.

Απελπισμένο σας διαβάζουμε, κρυώσατε φέτος ? :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11111 από kox
Απαντήθηκε από kox στο θέμα Αγορά υδραυλικής ξυλόσομπας
Εχω διαβασει τον αντιστοιχο μιτο περι τζακιων αλλα οποιος καιγεται στον χυλο φυσα και το γιαουρτι!! δεν μπορω να βρω καποιον αξιοπιστο ανθρωπο για να με βοηθησει στο θεμα τζακι... το φ.α. ειναι νομιζω ακριβο καθοτι πληρωσα 600κατι ευρω το δημινο. Υποθετω οτι θα χρειαζομαι περι τον ενα τονο ξυλα το μηνα οποτε 130 ευρω max. , και μπορω να βρω και πιο φθηνα... Για ποιο λογο προτεινετε πελλετ??
..Για να μην κρυωσω , το ψαχνω :)
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kox.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11116 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά υδραυλικής ξυλόσομπας
Προτείνω πέλλετ κατά κύριο λόγο το ότι θεωρείται πλέον η καύσιμη ύλη του μέλλοντος.

Στην συνέχεια για τον αυτοματισμό της συσκευής που καίει πέλλετ {άναμμα-σβήσιμο}....... και σαν τελευταίο την αποφυγή κάπνας, στάχτης στον χώρο, και την ασφάλεια της υπερθέρμανσης {διακοπή ρεύματος} προβλήματα που έχουν οι ξυλόσομπες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11119 από kox
Απαντήθηκε από kox στο θέμα Αγορά υδραυλικής ξυλόσομπας
θελω να παρακαλεσω τον-τους διαχειριστες αυτου του μιτου , να φτιαξουν μια λιστα με πιθανες επιλογες ειτε για ξυλοσομπα ειτε για σομπα πελλετ μιας και υπαρχουν πολλοι που ειναι αδαεις σαν και του λογου μου. Σας το ζητω ως "καμμενος" απο εμπορο ... θεωρω οτι καποια προιοντα που ειναι αποδεδειγμενα αξιοπιστα θα ηταν καλο να προβαλονται!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ