Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80691 από XAGG07
δεν εχω δοκιμασει μπρικέτα με ξύλα μαζί αλλά όσες μπρικέτες εχω δοκιμάσει δεν κρατάνε πάνω απο 1,5 ωρα με κλειστό τον δευτερογενή αέρα. Σπάνια βρίσκω θράκα το πρωί. Αλλά θα δοκιμάσω και με μπρικέτα και θα σας πω. Ίσως ή είναι το τζάκι μεγαλύτερο με περισσότερη κατανάλωση ή περνει από καπου αέρα έστω και λίγο με αποτέλεσμα να μου τα καίει πιο γρήγορα. Η αλήθεια είναι ότι το πρόβλημα το έχω μόνο στον πάνω όροφο που είναι οι κρεββατοκάματες και τις βλέπει ο βοριάς με αποτέλεσμα να πεύτει πολύ πιο γρηγορα η θερμοκρασία. Στον πάνω όροφο το πετρέλαιο το έχω ως βοηθητικό για το βράδυ στους 19 βαθμούς και έχω κάψει όσο και στο υπόγειο που είναι η βασική θέρμανση στους 19,5 βαθμούς. Η μόνωση είναι ίδια σε όλο το σπίτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80764 από Stathman
Απαντήθηκε από Stathman στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Όταν η μπρικέτα αφήνει αρκετή στάχτη, τι συμπεράσματα βγάζουμε;
π.χ. ποιότητα υλικών, απόδοση κτλ.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80831 από Μπάμπης
Απαντήθηκε από Μπάμπης στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Εγώ έχω την εξής απορία, όταν η μπρικέτα δεν είναι πιστοποιημένη πως ξέρουμε ότι δεν είναι νοβοπάν? ή γενικά αλεσμένα έπιπλα και σκουπίδια ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80833 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Μπάμπης έγραψε: Εγώ έχω την εξής απορία, όταν η μπρικέτα δεν είναι πιστοποιημένη πως ξέρουμε ότι δεν είναι νοβοπάν? ή γενικά αλεσμένα έπιπλα και σκουπίδια ?


προφανως δεν το ξερουμε ...εδω καλα καλα δεν ξερουμε τι εχουν τα πιστοποιημενα ,,,,για τα απιστοποιητα ρωτας?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80835 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Μπάμπης έγραψε: Εγώ έχω την εξής απορία, όταν η μπρικέτα δεν είναι πιστοποιημένη πως ξέρουμε ότι δεν είναι νοβοπάν? ή γενικά αλεσμένα έπιπλα και σκουπίδια ?

Εμ ΔΕΝ ξέρεις! Γιαυτό μας βγήκε η γλώσσα να γίνονται έλεγχοι και να αγοράζει ο κόσμος πιστοποιημένα καύσιμα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80877 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Μπάμπης έγραψε: Εγώ έχω την εξής απορία, όταν η μπρικέτα δεν είναι πιστοποιημένη πως ξέρουμε ότι δεν είναι νοβοπάν? ή γενικά αλεσμένα έπιπλα και σκουπίδια ?


Φίλε μου μην "τρως πρόλογο" με τα πιστοποιημένα, διαφημιστικό κόλπο [marketing] είναι για να πουλήσουν τα Ρουμανοβλάχικα προϊόντα τους οι μεγάλες εταιρίες Γερμανικών και Αυστριακών συμφερόντων.

Ακου μπριγκέτα πιστοποιημένη. Είπαμε να έχουμε τρέλα μερικοί......αλλά μέχρι ενός σημείου.

Ουτε τίθεται θέμα να βρεθεί μπριγκέτα απο νοβοπαν η έπιπλα, ιδίως σήμερα που οι βιομηχανίες και εργοστάσια επίπλων έχουν παγώσει κάθε είδους δραστηριότητες σχετικά με το έπιπλο.

Οσο για σκουπίδια, εάν αυτά είναι από χαρτί....να χαίρεσαι που βρήκες τέτοια μπριγκέτα, γιατί καίγεται πολύ καλύτερα από κάθε άλλο υλικό.

Χρησιμοποιείτε........ τουλάχιστον για να κάψετε...... μπριγκέτα Ελληνική και μόνο, αφού δεν μπορούμε να κάψουμε πλέον εγχώρια καυσόξυλα.

Ετσι στηρίζουμε τον τόπο μας, και όχι τις ξένες αγορές.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ