Τι είναι ο Πυρήνας - Πυρήνας ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105266 από vag1234
Προσωπικά αν και έχω παμφάγο λέβητα αποφάσισα να κάψω πλέον μόνο pellet ξύλου επειδή ο πυρήνας δεν είναι αξιόπιστος (τουλάχιστον μέχρι να βρεθεί μία σοβαρή λύση για την καύση του ως βιοκάυσιμο), κυκλοφορεί μεγάλη απατεωνιά στους εμπόρους πυρήνα-πυρηνόξυλου και οι τιμές που πουλάνε για ένα καύσιμο με σοβαρά μειονεκτήματα είναι τουλάχιστον προκλητική.

Πολύ μαυρίλα
Πολύ στάχτη
Μυρωδιές
Αμφισβητούμενη απόδοση
Στο πουλάει για πυρήνα αλλά τελικά είναι κοσκινισμένο πυρηνόξυλο..
Όσο μεγαλύτερη υγρασία έχει τόσο περισσότερες πίσσες θα βλέπεις μέσα στον λέβητα..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105267 από john88s
Doom συμφωνώ. Πρόσφατα ο Μιχάλης είχε ρωτήσει για αντίστοιχο πέλλετ αν έχουν αφαιρεθεί τα έλαια. Και αφαίρεση και θερμογόνος δεν γίνεται.

Επίσης δεν γίνεται να μην υπάρχει τουλάχιστον τριπλάσια στάχτη. 3% vs 0.5% είναι στον τόνο διαφορά 25 κιλών. Και δεν είναι τόσο το βάρος της στάχτης όσο τα προβλήματα που δημιουργεί στον καυστήρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105273 από ngt
@vag1234 μιλαμε για κουκουτσι ολοκληρο και οχι πυρηνοξυλο. σας παρέθεσα και την εργαστηριακή ανάλυση του εργαστηρίου καυσίμων του ΕΜΠ για να τη συζητήσουμε...

@Doom_NX όταν λες δεν συμφωνούν με τις πηγές σου; Ποιες είναι αυτές;
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by ngt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105286 από chris lam
εγώ πάντως φίλε μου το έκαψα πέρυσι και θα το κάψω και φέτος
Είμαι πολύ ευχαριστημένος.....

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105291 από DOOM_NX

ngt έγραψε: @vag1234 μιλαμε για κουκουτσι ολοκληρο και οχι πυρηνοξυλο. σας παρέθεσα και την εργαστηριακή ανάλυση του εργαστηρίου καυσίμων του ΕΜΠ για να τη συζητήσουμε...

@Doom_NX όταν λες δεν συμφωνούν με τις πηγές σου; Ποιες είναι αυτές;

Απλά η online βιβλιογραφία...

Είσαι σίγουρος ότι τα κουκούτσια που ανέλυσε το εργαστήριο δεν είχαν λάδι μέσα; Αυτοί για να πουλήσουν είναι ικανοί για όλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105298 από ngt

chris lam έγραψε: εγώ πάντως φίλε μου το έκαψα πέρυσι και θα το κάψω και φέτος
Είμαι πολύ ευχαριστημένος.....


έκαψες ολόκληρο κουκούτσι; σε τι λέβητα-καυστήρα; από πού προμηθεύτηκες το καύσιμο;

@DOOM θα ξαναμιλήσω με τον προμηθευτή για το λάδι και να δω τι και πώς θα μου απαντήσει. Προφανώς με λάδι μέσα, έστω και σε μικρή ποσότητα, είναι απαγορευτικό για τον καυστήρα έτσι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ