Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127338 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?

electron έγραψε: Ειχα δοκιμάσει περυσι ενα-δυο τσουβαλάκια (ετυχε να παρει ενα τονο ενας φιλος μου) μπορω να πω οτι ηταν σαν το πυρηνόξυλο άπλα ειχε και λιγα τσόφλια μεσα. Το εκαψε απροβλημάτιστα ο λεβητας μου δεν ειδα κατι το σπουδαίο απο θερμογονο δυναμη, επισης ειχα βρει και κατι πετρες μεσα, αλλα εκείνη την εποχη έκαιγα πυρηνοξυλο του Χατζελη, και προτίμησα να παραμείνω σε αυτό.

220 είναι πολλά κατα την γνωμη μου για αυτο το καύσιμο.


Φιλε electron εμεινες ευχαριστημενος με το πυρηνοξυλο του Χατζελη;;(δεν το εχω ακουσει...)
Υπαρχει καπου στην Αθηνα να πωλειται;;
Τί καυσιμο καις φετος;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127340 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?
Την περσινη σεζον εκαψα αποκλειστικα βιομαζα Ζαχαριουδακη. Σε γενικες γραμμες εμεινα ευχαριστημενος, ομως ειχε πραγματικα πολυ σταχτη κ φετος εχω δοκιμασει αρκετα προιοντα κ ακομη δεν εχω κατασταλαξει...
Ειναι μια λυση, οχι ομως κ η καλυτερη, το θεωρω σαν προιον ακριβο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127341 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?
Χατζέλης = πυρηνελαιουργείο στη Σπάρτη
και εδώ δημοσίευση από τοπικό σάιτ της Σπάρτης για τη τιμή του πυρηνόξυλου στις 27/12/12
www.apela.gr/article/31078/apantisi-tis-...timi-tou-purinoxulou

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by degeor.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127386 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?

Nasikas έγραψε: Πρόκειται για πυρήνα ξηραντηρίου με πρόσθετα απο κουκουτσια (παλιά ειχα διακρίνει φυστίκια Αιγινης κλπ)
Ο Στελιος κάνει καλή δουλειά.

Πόσο πουλάει σε σακι ;


Με τον κ.Ζαχαριουδακη ειχα μιλησει 2-3 φορες κ πραγματικα μου φανηκε να ειναι γνωστης του αντικειμενου αλλα κ με διαθεση να μου απαντηση σε διαφορες αποριες μου.

Πραγματικα μετα απο 5 σχεδον τονους καταναλωσης που εκανα απο περυσι μεχρι κ πρι απο 20 μερες περιπου δεν βρηκα ουτε ενα πετραδακι κ η συμπεριφορα του καυσιμου ηταν σταθεροτατη (αλλα πολυ σταχτη...)

Στο παρελθόν είχε αναφερει ο κ. Σαμαρας πως ισως να ειναι το καλυτερο πυρηνοξυλο που φτιαχνεται στην Ελλαδα. ( δεν θυμαμαι ακριβως σε ποιο νημα ειχε αναφερθει, αλλα για μενα προσωπικα μετα απο εναμιση χρονο στο φορουμ, οταν ο κ.Σαμαρας δηλωνει κατι θεωρω οτι ειναι αποδεδειγμενα σωστο).

Διαβαζοντας ομως το παρακατω νημα:
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57946&Itemid=384

Και επειδη περναω 3-4 φορες το μηνα απο τα Οινοφυτα, ριχνωντας μια ματια καθε φορα θυμαμαι να υπαρχουν μεγαλοι σωροι το καλοκαιρι κ σκεπασμενοι το φθινοπωρο...

Τί να πω...

Τελικα οταν ειναι εκτεθειμενο το πυρηνοξυλο (ή οπως εγραφε η αποδειξη απο την περσινη μου παραγγελια: "ξυλομαζα-βιομαζα (πυρ.-τσοφλια-σταφ.)"), κανει ζυμωση και χανει μερος της θερμαντικης του ικανοτητας ή αποβαλλει την υγρασια κ ετσι αυξανει την θερμαντικη του ικανοτητα;;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127391 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?
Αν εχει υγρασια και σωριαστει σε μεγαλους σωρους η υγρασια μαζευεται κατω λογω βαρύτητας και κανει ζυμωση.
Πρεπει καθε τοσο να ανακατευεται ο σωρος.
Διαβασε περι χουμοποιησης-κομποστοποιησης και περι αεροβιας και αναεροβιας ζυμωσης.
Στις αποθηκες μας τσουβαλιασμενο δεν βρωμαει αν μεινει μεχρι το φθινόπωρο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos, vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127429 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Βιομάζα Ζαχαριουδάκη ?

Μέρος του μηνύματος είναι κρυμμένο για τους επισκέπτες. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να το δείτε.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ