Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97676 από PRIMUS 45

foxsat έγραψε: @ TDB

Περισυ κατα το προσκυνημα στο Αγιον Ορος πηρα μερικους σπορους απο τα καταπληκτικά κυπαρίσσια.Με την ευλογια του μοναχου βεβαια.Αλλα οσα και να εχω βαλει τιποτε δε λεει να φυτρωσει.Μηπως εχεις καμια ιδεα πωε μπορω να τα κανω να χτυπησουν?Αν ξερεις.

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ



Eυχελαιο τους εκανες?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97705 από foxsat

PRIMUS 45 έγραψε:

foxsat έγραψε: @ TDB

Περισυ κατα το προσκυνημα στο Αγιον Ορος πηρα μερικους σπορους απο τα καταπληκτικά κυπαρίσσια.Με την ευλογια του μοναχου βεβαια.Αλλα οσα και να εχω βαλει τιποτε δε λεει να φυτρωσει.Μηπως εχεις καμια ιδεα πωε μπορω να τα κανω να χτυπησουν?Αν ξερεις.

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ



Eυχελαιο τους εκανες?


Ωραιο κυπαρίσσι.Παρομοιο ολοισιο καμαρωτο καταπρασινο ευελπιστω να καταφερω να βγαλω και εγω. B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97936 από TBD

foxsat έγραψε: @ TDB

Περισυ κατα το προσκυνημα στο Αγιον Ορος πηρα μερικους σπορους απο τα καταπληκτικά κυπαρίσσια.Με την ευλογια του μοναχου βεβαια.Αλλα οσα και να εχω βαλει τιποτε δε λεει να φυτρωσει.Μηπως εχεις καμια ιδεα πωε μπορω να τα κανω να χτυπησουν?Αν ξερεις.


Καθε σπορος εχει και τις δικες του ιδιοτροπιες. Μπορει να εχουν χασει και τη βλαστικη τους δύναμη.

Να ξερεις οτι αλλοι σποροι διατηρουν τη βλαστικη δυναμη μολις 1μηνα και αλλοι πανω απο 10 χρονια
www.ftiaxno.gr/2012/10/blog-post_186.html

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #98506 από foxsat
Την προηγουμενη Παρασκευη το πρωι η θερμοκρασια ειχε πεσει στους 4 βαθμους.Ισως να ηταν και κανα βαθμο ποιο κατω στο μερος οπου εχω φυτεψει το δεντρακι μου.Το δεντρακι στις ακρες των φυλλων του ειχε καει (μαυρισει).Δεν αντεχει καθολου μα καθολου στο κρυο.Τωρα αρχισαν να μεγαλωνουν τα μπομπουκια που ειχε πανω του ο ξυλώδεις κορμος του.
Αντε να δουμε με την ανοδο της θερμοκρασιας τι θα γινει....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #98788 από martini11
Καλησπερα μηπως γνωριζει κανενας που μπορω να βρω ετοιμα δεντρα και τι τιμες παιζουν.Η ποσοτητα που θελω ειναι στα 100 δεντρα.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #98804 από TBD

martini11 έγραψε: καλησπερα μηπως γνωριζει κανενας που μπορω να βρω ετοιμα δεντρα και τι τιμες παιζουν.η ποσοτητα που θελω ειναι στα 100 δεντρα.


Φύτεψε πρωτα καμια δεκαρια πειραματικα να δεις αν ευνοουνται απο το μικροκλιμα και το χωμα της περιοχης σου! Ποια ποικιλια ψαχνεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ