Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27233 από supergeorge

kosmidis80 έγραψε:

supergeorge έγραψε:

jnet έγραψε: Τα δενδράκια που μου έδωσε ο Kosmidis80 μετά την μεταφύτευση

Να ρωτησω κατι;
Απο την ωρα που σπαρθηκαν οι σποροι,ποσος καιρος περασε για να φτασουν σ'αυτο το σημειο και να μεταφυτευτουν;


Γιωργο με φροντιδα και μεταφυτευση δινουν γρηγορα! Εγω που τα ειχα σε σποριο ολα μαζι (πολυ περισσοτερα φυσικα που δοθηκαν σε οποιον ηθελε), τα ειχα εναν μηνα και κατι ψηλα. Αφου τα χωρισα αρχισαν να μεγαλωνουν. Τωρα στον Γιωργο που τα εβαλε σε μεγαλυτερες γλαστρες θα δει πιο γρηγορη αναπτυξη

Εμενα ενω φυτρωσαν αρκετα,δε λενε να μεγαλωσουν,παραμενουν στασιμα.Εχω απο τις 11 Αυγουστου σε κουπακια με τυρφη και με ναυλον σκεπασμενα σε φωτεινο μερος.
Βρε τα τραγουδαω, βρε τα παρακαλαω ,εβαλαν πεισμα.Θα φερω τα κλαρινα στο τελος μπας και παρουν τα πανω τους.Καναδυο που ειχα προσθεσει και λιγο κοκκινοχωμα ξεχωριζουν απο τα αλλα.Βεβαια οι θερμοκρασιες εδω τις προηγουμενες μερες,το βραδυ εχουν φτασει και τους 13 βαθμους και 19 τη μερα.Ισως γι'αυτο.Τωρα ζεστανε παλι.
Για να δω.
Με εσκασαν.
Παντως για μεταφυτευση δεν ειναι,ειναι μικροσκοπικα.
Τι αλλη φροντιδα να κανω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27243 από kosmidis80
Εγω φιλε μου δεν εβαλα καθολου ναυλον. Απο χωμα τυρφη οπως λες και ποτισμα κατα το καλοκαιρι καθε μερα το βραδακι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27289 από love.bacardi
καλησπερα ρε παιδια παιζει να μου δωσει και εμενα κανενας να δοκιμασω απο αυτο το πολυσυζητημενο δεντρακι....ορεστιαδα μενω (το σαβ/κο ομως θα ειμαι στα νεα φλογητα χαλκιδικης)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27393 από Μηχανοδηγός
Καλησπέρα
Σ΄αυτό το μέγεθος ήταν τα φυτά όταν μου τα έδωσε ο φίλος Τάσος τέλη μαίου και τα φύτεψα 06/06/12 στο έδαφος, τώρα το ένα είναι 3,40 μέτρα και το άλλο 2,60!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28848 από thanospap
χαχα πλακα κανεις ρε φιλε?? 3,40μ σε 3 μήνες?
ουτε ο τζακ και η φασολια!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28854 από mastoras
Τα δικά μου πάντως, όχι μόνο δεν ξεπέρασαν το 1.5μ .....αλλά έριξαν τα φύλλα ΟΛΑ !!!!! Μάλλον ξεράθηκαν. :(

Αυτό ήταν !!!!

:lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.166 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ