Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18756 από foxsat

kosmidis80 έγραψε: Να σαι καλα!

Στο βαρελι ποιο το νοημα? θα σταματησει την αναπτυξη του και θα πρεπει μετα να το πας και αυτο στο χωμα. Και θα ειναι πιο δυσκολο λογω ογκου και βαρους


Επιδη στο σπητι δεν εχω μερος για την φυτευση του.Και σκεφτομαι οτι αν το κρατησω λιγο περισσοτερο στο σπητι θα εχω περισσοτερες πιθανοτητες να το κρατησω εν ζωη.Στο χωραφι δεν εχω νερο και θα πρεπει να πηγαινω πολυ συχνα να το ποτιζω.Εν πασει περιπτωση ας περιμενω να αραιώσουν οι ζεστες και βλεπουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18780 από kosmidis80
Ναι το ποτισμα στο χωραφι ειναι ενα σοβαρο θεμα που πρεπει να λογαριαστει απο πριν. και εγω καπως ετσι θα κανω με τα δεντρα, θα τα κρατησω σε γλαστρες μεχρι τον Οκτωμβριο και μετα θα πανε στο χωραφι, ελπιζοντας βεβαια πως οι φθινοπωρινες βροχες θα μπορεσουν να τα μεγαλωσουν και του χρονου πρωτα ο Θεος δεν θα χρειαζονται ποτισμα ή τουλαχιστον θα ειναι αραιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18896 από strofimios
Παιδια καλημερα.Εχω παρει εδω και καιρο σπορους απο τον γνωστο πλεον seller.Δεν εχω φυτεψει ακομη ομως γιατι φοβηθηκα μηπως κανω λαθος και φυσικα ειναι και αυτη η αναθεματισμενη ζεστη.
Εχω γυρω στους 300 σπορους.Θελω να κρατησω 2-3 φυτα για τον κηπο(θα κοψω τις ακακιες που μας εχουν ταραξει στην κολα) και τα υπολοιπα θα πανε στο χωριο σε χωραφι(ειμαι αισιοδοξος οτι θα φυτρωσουν ολα! ).
Το σπιτι εχει υμιυπογειο,εαν μπει το φυτο στα 3-4 μετρα μακρια ειναι ενταξει;
Στο χωριο διπλα ακριβως στο χωραφι υπαρχει ποταμι,αρκετα μεγαλο,που τις περισσοτερες χρονιες εχει ροη ολο το χρονο.Το χωραφι ειναι κολητα στο ποταμι απλα ειναι πιο ψηλα απο αυτο γυρω στα 4 μετρα.Αυτο ειναι καλο για το φυτο ή θα εχει προβλημα;
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by strofimios.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18981 από mastoras

strofimios έγραψε: .Το χωραφι ειναι κολητα στο ποταμι απλα ειναι πιο ψηλα απο αυτο γυρω στα 4 μετρα.Αυτο ειναι καλο για το φυτο ή θα εχει προβλημα;


Έχεις το κατάλληλο μέρος, για αυτό που ζητά η Παουλόβνια.

Όπως έχουμε πει, το δένδρο αυτό βγάζει κατακόρυφη ρίζα στο έδαφος ψάχνοντας για νερό σε πρώτη φάση, και επιπλέον για να στηριχθεί λόγω του μεγάλου και απότομου ύψους που παίρνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18997 από tgiannak
παιδια αγορασα σπορους και ειδα το γνωστο βιντεο...τι χωμα να ζητησω απο το ανθοπωλειο;;; βλεπω στο βιντεο οτι ριχνει 2 ειδη..καμμια συμβουλη;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19003 από kosmidis80
Τιποτα, χωμα με περλιτη μεσα θα ζητησεις. Ως συνηθως αυτα κανουν και για σπορειο.

Καλη αρχη!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tgiannak

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.193 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ