Βιομάζα από ροδάκινο

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43914 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα Απ: Βιομάζα από ροδάκινο

gmirmidonas έγραψε: καλημέρα σε όλους είμαι από Λάρισα,έχω βρει κουκούτσι ελιάς αλλά θα προτιμούσα να αγοράσω και κουκούτσι απο ροδακινο , γνωρίζεται που μπορώ να το βρώ ,
ευχαριστώ εκ των προτέρων



Καλημέρα. Πως καίει το κουκούτσι ελιάς; Είσαι ευχαριστημένος; Επειδή είμαι από Τρίκαλα και δεν ξέρω καλά τη Λάρισα, σε ποια οδό είναι το μαγαζί που προμηθεύεσαι κουκούτσι ελιάς; Θα ήθελα να πάρω μερικά τσουβάλια για δοκιμή αρχικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55154 από egress1981
Απαντήθηκε από egress1981 στο θέμα Βιομάζα από ροδάκινο
Καλησπερα στην ομορφη παρεα!Μηπως μπορει καποιος να δωσει πληροφοριες για κουκουτσι ελιας(οχι πυρινοξυλο τρυμενο)στη Λαρισα η Βολο?Ευχαριστω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55203 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Απ: Βιομάζα από ροδάκινο

mastoras έγραψε: Λεβέντες έχει δίκιο ο OANNHSEA εάν είμασταν νοήμονες, εξελιγμένοι, και μπορούσαμε να δούμε το μέλλον, θα είχαμε στραφεί στην βιομάζα προ πολλών ετών, και δεν θα χρειάζονταν τώρα να τραβάμε τα βυζά μας.

Ακόμα και σήμερα που μιλάω για πέλλετ στον περίγυρο μου, με αντιμετωπίζουν με δυσπιστία, νομίζοντας ότι προσπαθώ να τους πουλήσω κάτι......ακόμα και η μάνα μου.

"ας βάλουμε βρε αγόρι μου φέτος ακόμα πετρέλαιο και του χρόνου έχει ο θεός" .........300€ σύνταξη παίρνει. :(

Ο άλλος μου είπε ότι το πέλλετ είναι ένα πείραμα, που θα δούμε εάν πετύχει. Αυτός τα βράδια ράνει με λουλούδια την Παολα στα σκυλάδικα, και είναι σίγουρος ότι του χρόνου το πετρέλαιο θα πέσει κάτω από 1€.......το πάει ισοτιμία με το ουίσκι.

Οταν όμως ο πρεπεντέρης "δώσει" εντολή στο πέλλετ.......τότε όλοι θα ξέρουν τι να κάνουν με σιγουριά. :lol:

Τι να κάνεις όμως αυτή η νοοτροπία είναι κολόνια που τραβάει χρόνια !!!!



Τί μου θύμισες τώρα, το 2008 μετά απο κάποιες εξελίξεις στη Ζωή μου πήγα στο νέο σπίτι που μόλις είχα τελειώσει.Υπήρχαν κάποιες ελλείψεις μεταξύ αυτών και ο λέβητας.Για πετρελαίου ούτε για συζήτηση και αρχίζω να ψάχνω στην αγορά για λέβητα πέλλετ,η αντίδραση όλων μα όλων όσους πήρα τηλέφωνο ή επίσκεψη στην αγορά Βόλου και Λάρισας τί είναι αυτό;τι τα θές αυτά και θα πλέξεις και διάφορα αλλα δεν άλλαζα γνώμη γιατί ήξερα για λέβητες βιομάζας απο το 1991 που πέρασα έναν ΤΙΤΑΝΑ στον πεθερό μου.Τον μόνο λέβητα που βρήκα ήταν σε εργοστάσιο πέλλετ, αλλα τιμή γύρω στα 8000€ για 28.000 θερμίδες ο ίδιος τώρα έχει πολύ κάτω απο τα μισά.Τελικά επειδή τα λεφτά ήταν εξωπραγματικά και το κυριότερο δεν με κάλυπτε σε θερμίδες,πήρα ένα ξυλοκάζανο (Της κακιάς ώρας όπως αποδείχτηκε) με σιλό.Δώστου μετατροπές και για δυό χρόνια τον λειτουργούσα με πέλλετ.Όταν το πέλλετ άρχισε την ανηφόρα λειτουργία με πυρήνα για τρεις σεζόν με την τωρινή.Η πλάκα είναι ότι οι φίλοι μου που τότε με λέγαν θερμαστή, απ το 2010 που άρχισε άνοδο στο πετρέλαιο άρχισαν τις κουβέντες απο πού το πήρα πώς λειτουργεί κλπ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57546 από egress1981
Απαντήθηκε από egress1981 στο θέμα Βιομάζα από ροδάκινο
Πηγα σημερα να βρω κουκουτσι ελιας στη Λαρισα που ανεφερε ο φιλος πιο πανω και ενω βρηκα την μαντρα δεν ειχε μεινει ουτε κουκουτσι!Ενω απο ροδακινο φουλ!!75ευρα το κυβικο λεει!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egress1981.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58005 από tofantaraki
Απαντήθηκε από tofantaraki στο θέμα Βιομάζα από ροδάκινο

egress1981 έγραψε: Πηγα σημερα να βρω κουκουτσι ελιας στη Λαρισα που ανεφερε ο φιλος πιο πανω και ενω βρηκα την μαντρα δεν ειχε μεινει ουτε κουκουτσι!Ενω απο ροδακινο φουλ!!75ευρα το κυβικο λεει!


κανα τηλεφονο παιζι??? ευχαριστο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58361 από egress1981
Απαντήθηκε από egress1981 στο θέμα Βιομάζα από ροδάκινο
Βλεπω στους κανονες οτι δεν επιτρεπετε να γραψω τηλεφωνο.Αν υπαρχει αλλος τροπος να μου πεις να στο στειλω!
Ευχαριστω.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egress1981.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ