Βιομάζα - όλα τα υπόλοιπα είδη εκτός από το pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1587 από winmbileguru
Με καθαρισμα στο μηνα πανω θα πιανει 70 βαθμους αλλα μπορει να τους πιανει πιο δυσκολα και να καιει παραπανω οχι οτι δεν θα τους πιασει. Παντως μεχρι στιγμης δεν εχει κανει και κανενα σοβαρο κρυο. Τυπικο ελληνικο κρυπο ειναι αυτο που κανει. 13 την ημερα 4 -3 βαθμους τα ξημερωματα.

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1609 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Θανοςκ04 έγραψε: μεχρι στιγμης εχεις δικιο για το φτηνο καυσιμο, αλλα για τις θερμοκρασιες να πω οτι μπορει να εχουμε 8 με 10 βαθμους μετα τις 8 με 9 το βραδυ αλλα εχουμε πολυ υγρασια που σε "τρυπαει", το πρωι που φευγω στο θερμομετρο στον κηπο εχω δει και 4 βαθμους , ειχα παει βολτα στην Θεσσαλονικη το 2008 Νοεμβριο , το βραδυ κατεβηκαμε βολτα στο κεντρο ειδα απεναντι απο το ξενοδοχειο ενα θερμομετρο που ελεγε 3 βαθμους και νομιζα οτι ηταν χαλασμενο αλλα τελικα ηταν ετσι, πολυ καλυτερα απο το δικο μας 6 - 8 με υγρασια , δε λεω εχουμε καλο κλιμα εδω αλλα αν ελειπε αυτη η υγρασια θα ειμασταν πολυ καλυτερα, το πρωι φευγω για την δουλεια και σταζουν τα αμαξια λες και τα εχεις βρεξει

Έξω απ' την πόλη της Θεσ/νίκης και ιδιαίτερα στην Επαρχία Λαγκαδά, όπου μένω, η υγρασία είναι εφιαλτική, λόγω των 2 λιμνών και του εδαφικού χαμηλού υψομέτρου, αλλά και η θερμοκρασία 5 β. λιγότερο τουλάχιστον! Οπότε καταλαβαίνεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1826 από Θανοςκ04
Καλησπερα σας η πατεντα πετυχε , θα περιμενω και ενα ξαδερφο που εχει αναλυτη καυσαεριων να δω αν μπορω να κανω καλυτερες ρυθμισεις και στον αερα, τον εχω κανει τουρμπο τον λεβητα με τους επιβρανδυτες, χαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2063 από θανος79

Θανοςκ04 έγραψε: Καλησπερα σας η πατεντα πετυχε , θα περιμενω και ενα ξαδερφο που εχει αναλυτη καυσαεριων να δω αν μπορω να κανω καλυτερες ρυθμισεις και στον αερα, τον εχω κανει τουρμπο τον λεβητα με τους επιβρανδυτες, χαχαχαχα[/quote



δηλαδη ρε φιλε τι πετυχες με αυτο,να ανεβαζεις θερμοκρασια πιο γρηγορα??
ΕΝΟΗΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2064 από Θανοςκ04
χαχαχα θα το σκεφτω αυτο που πετυχα ειναι οτι εκοψα θερμοκρασια απο καυσαερια ετσι την πηρα στο νερο δηλαδη ζεσταινει πιο γρηγορα αλλα ακομα πειραματιζομαι.
εσυ τι εκανες τελικα το συνδεσες ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2066 από θανος79

Θανοςκ04 έγραψε: χαχαχα θα το σκεφτω αυτο που πετυχα ειναι οτι εκοψα θερμοκρασια απο καυσαερια ετσι την πηρα στο νερο δηλαδη ζεσταινει πιο γρηγορα αλλα ακομα πειραματιζομαι.
εσυ τι εκανες τελικα το συνδεσες ;


Ασε ακομα περιμενω,πιστευω απο βδομαδα να τον εχω!Μεχρι τοτε φτοιαχνω το κλιμακοστασιο να περναει η ωρα(πλακακια,βαψιματα κλπ).Με καθηστερει ρε γαμωτο και θα πιασουν τα καλα κρυα.
Καμια πατεντα να κανουμε την πυρινα πελετ με αναμιξη πριονιδι εχεις σκευτει?
Θα γλυτοσουμε χρημα και κοπο στο γεμισμα αφου θα κεγετε πιο αργα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ