Βιομάζα - όλα τα υπόλοιπα είδη εκτός από το pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1477 από Θανοςκ04
γιατι ποσο την βρισκεις ; παρε με τηλ. να σου πω, απο εκει που την πηρα εγω αν πας εσυ θα την παρεις 65 και εχω και απο αλλο εναν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1479 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Θανοςκ04 έγραψε: γιατι ποσο την βρισκεις ; παρε με τηλ. να σου πω, απο εκει που την πηρα εγω αν πας εσυ θα την παρεις 65 και εχω και απο αλλο εναν

Τζάμπα η θέρμανση στην Κρήτη!!!
Και καλές θερμοκρασίες και φτηνό καύσιμο!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1577 από Θανοςκ04
μεχρι στιγμης εχεις δικιο για το φτηνο καυσιμο, αλλα για τις θερμοκρασιες να πω οτι μπορει να εχουμε 8 με 10 βαθμους μετα τις 8 με 9 το βραδυ αλλα εχουμε πολυ υγρασια που σε "τρυπαει", το πρωι που φευγω στο θερμομετρο στον κηπο εχω δει και 4 βαθμους , ειχα παει βολτα στην Θεσσαλονικη το 2008 Νοεμβριο , το βραδυ κατεβηκαμε βολτα στο κεντρο ειδα απεναντι απο το ξενοδοχειο ενα θερμομετρο που ελεγε 3 βαθμους και νομιζα οτι ηταν χαλασμενο αλλα τελικα ηταν ετσι, πολυ καλυτερα απο το δικο μας 6 - 8 με υγρασια , δε λεω εχουμε καλο κλιμα εδω αλλα αν ελειπε αυτη η υγρασια θα ειμασταν πολυ καλυτερα, το πρωι φευγω για την δουλεια και σταζουν τα αμαξια λες και τα εχεις βρεξει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1578 από winmbileguru
Θάνο μετά τις νέες ρυθμίσεις που έκανα στον λέβητα Τ1 30 - Τ2 10 αέρας ελάχιστα λιγότερος από τη μέση , έχω φτάσει στην συγκινητική - συνταρακτική κατανάλωση των 30-35 κιλών την ημέρα. Εννοείτε πως πιανει 70 βαθμούς κανονικά ο λέβητας για πλάκα μέσα σε 25 λεπτά το πολύ, κόβει και μετά κάνει μπαι πας στα σώματα . ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ δεν αλλάζω ρυθμίσεις με τιποτα! Ο Μύρος μου είπε ότι διαίρεσε τα κιλά που έχει κάψει μέχρι τώρα με τις μέρες και έχει υπολογίσει 25 κιλά μέσο όρο την ημέρα. Φυσικά μέσα ήταν και μέρες που δεν έκανε χειμώνα αλλά το 25 να γείνει 35 στην χειρότερη. Εδώ εγώ έχω φτάσει τα 30 κιλά σε κάποιες μέρες που έχει 14 βαθμούς τα μεσημέρια! Τελικά θα αποσβέσω τΑ ΧΡΉΜΑΤΑ από φέτος. κΑΘΆΡΙΣΜΑ ΑΝΆ 3ΉΜΕΡΟ Η ΣΤΆΧΤΗ και σκέφτομαι το καθάρισμα του λέβητα να το κάνω μία φορά το μήνα γιατί είναι μανούρα.
Το θερμόμετρο των καυσαερίων το τσαεκάρισες αν δείχνει σωστά?
Α! περιμένω ακόμα να μου στείλεις και μένα ένα θερμόμετρο.

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by winmbileguru.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1583 από Θανοςκ04
χαχαχα δε σου στελνω, να κατεβεις να το παρεις να πιουμε καμια ρακι,
μια χαρα η ρυθμιση σου οταν εγω σου ελεγα για αποσβεση στο χρονο πανω ειχες αμφιβολιες ειδες τωρα ;
το θερμομετρο το τσεκαρα ετσι που ειπες μολις αρχισε να βραζει εδειχνε 90 με 100 βαθμους
εγω το πηγα 14 on - 24 off , εγραψα τις μετρισεις καυσαεριων και θερμοτητας νερου χωρις επιβραδυνση καυσαεριων, αυριο θα βαλω την επιβραδυνση με τις ιδιες ρυθμισεις να δω τι καναμε ( εβαλα πιο πολλα λαμακια γιατι με το πρωτο ειδα μικρη διαφορα ) θα σου πω εντυπωσεις και μετρισεις
στο καθαρισμα για σταχτη καλο το 3ημερο, στις διαδρομες κανε καθε 15 για να εχεις καλυτερη αποδοση αλλιως αστο μια το μηνα να μας πεις αν εχει διαφορες στις θερμοκρασιες νερου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1585 από Θανοςκ04
ααααααααααααα ξεχασα βγαζει το lidl την Δευτερα σκουπα σταχτης 44 ευρα οποιος θελει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ