Βιομάζα - όλα τα υπόλοιπα είδη εκτός από το pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1395 από winmbileguru
Μπορει να εχεις αδικο γιατι το χειμωνα δυει πολυ γρηγορα και την ωρα που δυει ο ηλιος ειναι πολυ χαμηλα. Για το καλοκαιρι ισχυει αλλα ουτως ή αλλως το ελληνικο καλοκαιρι ολοι οι ηλιακοι ακομα και οι της πλακας εχουν ζεστο νερο

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1400 από XAALAARAA

winmbileguru έγραψε: Μπορει να εχεις αδικο γιατι το χειμωνα δυει πολυ γρηγορα και την ωρα που δυει ο ηλιος ειναι πολυ χαμηλα. Για το καλοκαιρι ισχυει αλλα ουτως ή αλλως το ελληνικο καλοκαιρι ολοι οι ηλιακοι ακομα και οι της πλακας εχουν ζεστο νερο



Μια και αναφερεστε σε ηλιακους ποιος μπορει να μου δωσει link που να εχει συσκευει με την οποια θα μπορω να δω ανα πασα στιγμη την θερμοκρασια νερου στον ηλιακο μου θερμοσίφωνα και να μου πει πωσ θα την συνδεσω?

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1401 από Asteris

winmbileguru έγραψε: Μπορει να εχεις αδικο γιατι το χειμωνα δυει πολυ γρηγορα και την ωρα που δυει ο ηλιος ειναι πολυ χαμηλα. Για το καλοκαιρι ισχυει αλλα ουτως ή αλλως το ελληνικο καλοκαιρι ολοι οι ηλιακοι ακομα και οι της πλακας εχουν ζεστο νερο


Προσπαθείς να έχεις σχεδόν κάθετα τον ήλιο από 11 έως 3 το μεσημέρι. Η κλίση των 45-50 μοιρών βοηθάει τον χειμερινό ήλιο που είναι πιό χαμηλά. Εγώ τον έβαλα λίγο δυτικά όπως λέει ο Τάκης. Αν άφηνα τον υδραυλικό θα μου τον έβαζε σχεδόν ανατολή. Μέρα με πλήρη ήλιο ανεβάζει +20 βαθμούς και δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάει 45-50 βαθμούς. Σήμερα με μία ώρα ήλιο, πήγε 40-42 βαθμούς (από 30κάτι που είχε το πρωί). Του έδωσα και 5 λεπτά ρεύμα και έκανα καυτό μπάνιο.

Το δικό σου με 4τμ θα πήγαινε χαλαρά 50+ με πλήρη ήλιο.

Κάντε και κάνα topic για ηλιακούς, γιατί είμαστε off-topic...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1402 από Asteris

XAALAARAA έγραψε:

winmbileguru έγραψε: Μπορει να εχεις αδικο γιατι το χειμωνα δυει πολυ γρηγορα και την ωρα που δυει ο ηλιος ειναι πολυ χαμηλα. Για το καλοκαιρι ισχυει αλλα ουτως ή αλλως το ελληνικο καλοκαιρι ολοι οι ηλιακοι ακομα και οι της πλακας εχουν ζεστο νερο



Μια και αναφερεστε σε ηλιακους ποιος μπορει να μου δωσει link που να εχει συσκευει με την οποια θα μπορω να δω ανα πασα στιγμη την θερμοκρασια νερου στον ηλιακο μου θερμοσίφωνα και να μου πει πωσ θα την συνδεσω?


www.eprice.gr/search.php?q=%CE%B8%CE%B5%...CE%B7&apo=50&eos=170

Αυτοί με το κόκκινο display είναι. Ένα ρεύμα θέλουν και ένα αισθητήριο που το στέλνεις με καλώδιο στην πλάτη του ηλιακού (εκεί που είναι οι καλωδιώσεις).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1403 από Τάκης

winmbileguru έγραψε: Μπορει να εχεις αδικο γιατι το χειμωνα δυει πολυ γρηγορα και την ωρα που δυει ο ηλιος ειναι πολυ χαμηλα.

Δεν μπορεί νάχω άδικο αφενός γιατί ο ήλιος δύει στο ύψος που ανέτειλε και αφετέρου και κυρίως γιατί όλοι οι κατασκευαστές ηλιακών λένε αυτό. Μπες σε κάποια σάιτ ηλιακών και δες τις οδηγίες τοποθέτησης. Σε αυτό συμφωνούν όλοι.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1474 από θανος79
Θανο κανενα με φτηνη πυρινα θα βρουμε στο ηρακλειο??Οι Ελληναρες ειδαν ψωμι παλι και πανε να μας γδαρουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ