Βιομάζα - όλα τα υπόλοιπα είδη εκτός από το pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #873 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

winmbileguru έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ομηρικές μάχες είχαν γίνει για τη θερμοκρασία καυσαερίων, δεν το είχες παρακολουθήσει;

Το θυμάμαι και μάλιστα συνιγωρούσε υπέρ του και η Ελλάδα αν θυμάσαι.
Θάνο το θερμόμετρο θα το αγοράσεις μέσω ίντερνετ? Αν όχι σε τι μαγαζί μπορείς να το βρείς? Σε συναιτερισμό υδραυλικών ας πούμε? Ξέρεις επίσεις κάποιος που μπορεί να αγοράσει υγρόμετρο?

Και βέβαια θυμάμαι! Τί νά 'γινε αυτό το κορίτσι; Χάθηκε, λες και φοβήθηκε την Elmec!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #874 από stergiosbik
Aν εννοεις για ξυλα εχει κ το e-shop κ μαλιστα το ενα ειναι κ φτηνο

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #880 από Θανοςκ04

winmbileguru έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ομηρικές μάχες είχαν γίνει για τη θερμοκρασία καυσαερίων, δεν το είχες παρακολουθήσει;

Το θυμάμαι και μάλιστα συνιγωρούσε υπέρ του και η Ελλάδα αν θυμάσαι.
Θάνο το θερμόμετρο θα το αγοράσεις μέσω ίντερνετ? Αν όχι σε τι μαγαζί μπορείς να το βρείς? Σε συναιτερισμό υδραυλικών ας πούμε? Ξέρεις επίσεις κάποιος που μπορεί να αγοράσει υγρόμετρο?


θερμομετρο απο μαγαζι που αγοραζουμε εξοπλισμο και υλικα για συνεργεια - μηχανουργεια εως 400 βαθμους 22 ευρω , αν παω απο συναιτερισμο επειδη ειναι στο αντικειμενο τους ή δεν θα ξερουν τι ζηταω ή θα μου την παιξουν στα αυτια χαχαχαχα , τι το θες παλι το υγρομετρο, τι ιδεα σου ηρθε παλι ;
Θεοδοση δεν το ειχα παρακολουθισει το θεμα που λες αλλα αν εχεις θερμοκρασια καυσαεριων μπορεις να δεις την αποδοση του λεβητα μετα απο καθε καινουργια ρυθμιση που κανεις αν αξιζει ή οχι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #881 από winmbileguru
Δεν θα μετρήσω ξύλα αλλά υγρασία πυρηνόξυλου. Θέλω να κρατήσω ένα αρχείο με σημειώσεις που να αναφέρετε στην σωστή ρύθμιση του καυστήρα σε ποσότητα πυρηνόξυλου - αέρα σε σχέση με την υγρασίου του πυρηνόξυλου και να διμιουργήσω μία βάση δεδομένων που θα μπορώ να ανατρέχω για να έχω βέλτιστη καύση.
Το eshop πουλάει τέτοιο πράγμα? Η μήπως το μπερδευεις με τα βαρόμετρα που πουλάει που δείχνουν και υγρασία?

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #883 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Θανοςκ04 έγραψε:

winmbileguru έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ομηρικές μάχες είχαν γίνει για τη θερμοκρασία καυσαερίων, δεν το είχες παρακολουθήσει;

Το θυμάμαι και μάλιστα συνιγωρούσε υπέρ του και η Ελλάδα αν θυμάσαι.
Θάνο το θερμόμετρο θα το αγοράσεις μέσω ίντερνετ? Αν όχι σε τι μαγαζί μπορείς να το βρείς? Σε συναιτερισμό υδραυλικών ας πούμε? Ξέρεις επίσεις κάποιος που μπορεί να αγοράσει υγρόμετρο?


θερμομετρο απο μαγαζι που αγοραζουμε εξοπλισμο και υλικα για συνεργεια - μηχανουργεια εως 400 βαθμους 22 ευρω , αν παω απο συναιτερισμο επειδη ειναι στο αντικειμενο τους ή δεν θα ξερουν τι ζηταω ή θα μου την παιξουν στα αυτια χαχαχαχα , τι το θες παλι το υγρομετρο, τι ιδεα σου ηρθε παλι ;
Θεοδοση δεν το ειχα παρακολουθισει το θεμα που λες αλλα αν εχεις θερμοκρασια καυσαεριων μπορεις να δεις την αποδοση του λεβητα μετα απο καθε καινουργια ρυθμιση που κανεις αν αξιζει ή οχι

ν
Εμένα μου την δείχνει στην οθόνη, κυμαίνεται από 90 έως 140 β. ανάλογα την περίοδο της καύσης, επίσης ρυθμίσεις δεν έκανα ποτέ, δεν χρειάστηκε! Μόνο θερμοκρασία νερών του λέβητα αναβοκατεβάζω (από 65 - 70 β.) και τη σκάλα της έντασης καύσης (1 έως 5 και turbo).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #887 από winmbileguru
Θεοδόση μήπως μπορείς να μου πεις πια είναι η μέγιστη λειτουργία του λέβητα σου? π.χ. 80 βαθμοι?
Γιατι τον δουλεύεις πότε 65 πότε 70 και γιατί όχι παραπάνω?
Θεωρώ ότι στην περιοχή που μένεις με 65 βαθμούς θα έχεις παραπάνω κατανάλωση από οτί με 70 βαθμούς.
μπορείς να μας αναφέρεις για πόσα σεκοντ δίνει τροφοδοσία και κόβει τροφοδοσία για κάθε σκάλα απο 1-5 και πόσα για το τουρμπο?
Με αυτόν τον καιρό μπορεί η πρώτη σκάλα να σου ανεβάσει 70 βαθμούς και αν ναι σε πώση ωρα και από ποσους βαθμούς?
Χειροκίνητες ρυθμίσεις έχεις?

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ