Βιομάζα - όλα τα υπόλοιπα είδη εκτός από το pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31760 από Χιος
Περσι που αγορασα τον λεβητα βιομαζας εκαψα αποκλειστικα pellet...φετος κυριως λογω τιμης σκεφτομαι να καιω κ πυρηνα. Γνωριζετε καποιον που να μπορει να προμηθευσει με τσουβαλιασμενη πυρηνα(λογω χωρου) σε νησι οπως η Χιος;αν ειναι ευκολο τιμη κ τηλ επικοινωνιας. Κ αν υπαρχει καποια ενδεικτυομενη ποσοστωση αναμεικτης καυσης με pellet οπως διαβασα πως εκανε ο Αgrovan.Ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31763 από stratis 1
Αν βρης να καψεις πυρηνα η πυρηνοξυλο,το πελλετ τι το θες?
Και ανακατεμενο μαλιστα!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31765 από Χιος
Αν καταλαβα καλα η πυρηνα δεν εχει την ιδια "δυναμη" με το πελετ αλλα ειναι πολυ φθηνοτερη, εκτος κ αν κανω λαθος. Για αυτο σκεφτηκα το ανακατεμα της πυρηνας με το πελετ με καποια ποσοστωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32013 από kakos
Εγώ πάντως πρέπει να πώ ότι η χρήση του πυρήνα δημιούργησε τοίχωμα πίσσας στον λέβητα ο οποίος πιθανολογώ ότι οφείλονταν στην υγρασία την οποία είχε παρά το γεγονός ότι τον προμηθεύτηκα αποξηραμένο. Άσε για την στάχτη πια, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα :angry: :angry: Για εμένα πυρήνας τέλος. Θα δοκιμάσω ίσως άλλα ήδη βιομάζας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32017 από stratis 1

Χιος έγραψε: Αν καταλαβα καλα η πυρηνα δεν εχει την ιδια "δυναμη" με το πελετ αλλα ειναι πολυ φθηνοτερη, εκτος κ αν κανω λαθος. Για αυτο σκεφτηκα το ανακατεμα της πυρηνας με το πελετ με καποια ποσοστωση.




Αν λεγοντας πυρηνα ενοεις πυρηνοξυλο,ναι εχει λιγοτερες θερμιδες απο το πελλετ.
Η πυρηνα ομως εχει περισσοτερες θερμιδες απο το πελλετ.
Η αναμειξη των 2 υλικων ειναι μπελας.
Απλα ρυθμιζεις τον καυστηρα(για το πυρηνοξυλο)να ριχνει περισσοτερο καυσιμο .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Χιος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32018 από stratis 1

kakos έγραψε: Εγώ πάντως πρέπει να πώ ότι η χρήση του πυρήνα δημιούργησε τοίχωμα πίσσας στον λέβητα ο οποίος πιθανολογώ ότι οφείλονταν στην υγρασία την οποία είχε παρά το γεγονός ότι τον προμηθεύτηκα αποξηραμένο. Άσε για την στάχτη πια, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα :angry: :angry: Για εμένα πυρήνας τέλος. Θα δοκιμάσω ίσως άλλα ήδη βιομάζας.


Δηλαδη βραχηκε στην αποθηκη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ