Συντήρηση ηλιακού θερμοσίφωνα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63770 από χρηστος8

joe125 έγραψε: πες στον υδραυλικό που ήρθε και πρόσθεσε το υγρό στον ηλιακό να δει την σύνδεση και καλό για εμένα θα ήταν να έβαζες μια χειροκίνητη τριόδι στην σύνδεση μπόιλέρ-ηλιακός-βρύσες γιατί μάλλον το νερό κάνει αναμίξει για αυτό δεν έχεις ζεστό νερό

ζήτα συμβουλή από υδραυλικό γιατί κάτι δεν πάει καλά με τα νερά




Πως να κανει αναμιξη...αφου η φωτογραφια δειχνει ξεκαθαρα την παροχη κρυου νερου του μποιλερ να ειναι κλειστη.

Εκτος αυτου θεωρει καποιος αφυσικο ηλιακο 20 ετιας, με παλιους συλλεκτες να μην δινει ζεστο νερο μεσα στο χειμωνα;;; που το παραξενο δεν καταλαβα...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63783 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Συντήρηση ηλιακού θερμοσίφωνα
δηλαδή αλλάζει τον ηλιακό η τους συλλέκτες η και τα δύο μαζί?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63798 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Συντήρηση ηλιακού θερμοσίφωνα
δεν ξερω αν σας βοηθαω,αλλα υπαρχει αλλη μια αντιστοιχη βανα στην παροχη νερου του ηλιακου στο κατω μερος του καζανιου του ηλιακου,την οποια οταν την κλεινω και εχω κλειστη και τη μεσα βανα που βλεπετε,οι βρυσες ζεστου νερου δεν βγαζουν νερο.

αρα η απομονωση μποιλερ-ηλιακου λογικα δουλευει..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63800 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Συντήρηση ηλιακού θερμοσίφωνα

χρηστος8 έγραψε: Εκτος αυτου θεωρει καποιος αφυσικο ηλιακο 20 ετιας, με παλιους συλλεκτες να μην δινει ζεστο νερο μεσα στο χειμωνα;;; που το παραξενο δεν καταλαβα...


σε σπιτια γνωστων και φιλων με ηλιακους 10ετιας με 3-4 ωρες ηλιο το χειμωνα, πως εχουν ζεστο νερο και εγω ουτε καν χλιαρο?

ενας ηλιακος καινουριος εχει νοημα σαν επενδυση(αντι να μου τα φαει η ΔΕΗ μεσω αντιστασης) και που κυμαινεται ενας ποιοτικος κοντα στα 150 λτ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63801 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Συντήρηση ηλιακού θερμοσίφωνα
οι συλλέκτες σε τι κατάσταση είναι?
μπορείς να ανεβάσεις καμιά φώτο από τους συλλέκτες του ηλιακού?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63805 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Συντήρηση ηλιακού θερμοσίφωνα

sofix έγραψε:

χρηστος8 έγραψε: Εκτος αυτου θεωρει καποιος αφυσικο ηλιακο 20 ετιας, με παλιους συλλεκτες να μην δινει ζεστο νερο μεσα στο χειμωνα;;; που το παραξενο δεν καταλαβα...


σε σπιτια γνωστων και φιλων με ηλιακους 10ετιας με 3-4 ωρες ηλιο το χειμωνα, πως εχουν ζεστο νερο και εγω ουτε καν χλιαρο?

ενας ηλιακος καινουριος εχει νοημα σαν επενδυση(αντι να μου τα φαει η ΔΕΗ μεσω αντιστασης) και που κυμαινεται ενας ποιοτικος κοντα στα 150 λτ?

εγώ είμαι της άποψης ότι αν δεν έχει τρυπήσει το καζάνι του ηλιακού και οι συλλέκτες είναι χάλια τότε αλλάζεις τους συλλέκτες και το πρόβλημα λύνεται,αν οι συλλέκτες είναι σε καλή κατάσταση τότε κάπου στην ελεύθερη ροή το υγρό βρίσκει κόλλημα και δεν κάνει καλό κύκλο
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sofix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ