Βάλε στο ταβάνι σου... γυψοσανίδα!

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17793 από Castell
Απαντήθηκε από Castell στο θέμα Βάλε στο ταβάνι σου... γυψοσανίδα!

mastoras έγραψε:

Castell έγραψε:
Castell η τιμή που αναφέρεις είναι το κόστος των υλικών. ;)

@MAstoras opos ksereis alles times isxioun...gia ton ka8ena B)
opos kai esi stin douleia sou etsi kai o ka8enas mas ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17797 από Βιομαζιστής

michalisgr έγραψε:
αυτο που σκεφτομαι τωρα να κανω και ψαχνομαι οπως παντα στο ebay ειναι ενα συστημα αυτοματου εξαερισμου του σπιτιου.. να μην εχω αυτο το ανοιξε πορτες και παραθυρα ειδακα το καλοκαιρι που δεν θελεις να φευγει ολη η δροσια και το χειμωνα να σου φευγει ολη η ζεστη....


Αν υπάρχει ανάκλιση στα αλουμίνια, δεν νομίζω ότι τίθεται τέτοιο ζήτημα.
Μισή ώρα εξαερισμός από τις ανακλίσεις καθημερινά είναι αρκετός για τον εξαερισμό του σπιτιού.
Το σπίτι δεν είναι δα και καφετέρια ούτε σκυλόμπαρο που χρειάζονται συνεχή εξαερισμό. :cheer:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17798 από Βιομαζιστής

Castell έγραψε:

mastoras έγραψε:
Castell η τιμή που αναφέρεις είναι το κόστος των υλικών. ;)

@MAstoras opos ksereis alles times isxioun...gia ton ka8ena B)
opos kai esi stin douleia sou etsi kai o ka8enas mas ...




Castell να συμφωνήσω κι εγώ με τα λεγόμενα σου αλλά έτσι είναι σαν να κάνεις δώρο στον πελάτη όλη σου την έκπτωση.
???
Είναι λογικό αυτό;
Και οι βενζίνες και ο χρόνος για να πας να πάρεις τα υλικά που πάνε, στο βρόντο;
???

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17801 από Στελιος1
Βιομαζιστη συγχαρητηρια! Σκεφτομαι σοβαρα να κανω το ιδιο στ σπιτι μου αλλα ειναι θεμα χρονου, τ ποτε να γινει δηλαδη και κυριως μετα το βαψιμο!! Εχω μια ενσταση σε ολα αυτα και θελω τ γνωμη σας, ο πετροβαμβακας αξιζει να μπει? Η γυψοσανιδα απο μονη της ειναι πολυ σοβαρο μονωτικο σε τετοιες θεσεις, συν τ κενο που δημιουργειται! Αν δεν μπει πετροβαμβακας ποση θα ειναι η διαφορα? Μηπως δεν αξιζει λεω δηλαδη. Φυσικα οτι παραπανω βαζεις τοσο καλυτερο ειναι αλλα ποσο καλυτερο τελικα?
Μιχαλης ψαξε.. βιοκλιματικα κτιρια, εχει παρα πολλες λυσεις φυσικου εξαερισμου δροσισμου κτλ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17802 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Βάλε στο ταβάνι σου... γυψοσανίδα!
Για να συνεννοηθούμε ;)

Τελικά η τιμή των "κάτω από 15€ " είναι μόνο τα υλικά, η και η εργασία μαζί ? :dry:

Αν μιλάμε μόνο για τα υλικά οκ, υπάρχουν πολλές και διαφορετικές εκπτώσεις για τον καθένα.

Αν όμως σε αυτήν την τιμή συμπεριλαμβάνεται και η εργασία......τότε θα πηδήξω απο την χαρά μου :woohoo:

Δώσε μου το τηλ του τεχνίτη που δουλεύει με αυτές τις τιμές, να τα οικονομήσουμε και οι δυο μας. www.armos.gr/ :lol:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17810 από Βιομαζιστής

Στελιος1 έγραψε: Βιομαζιστη συγχαρητηρια! Σκεφτομαι σοβαρα να κανω το ιδιο στ σπιτι μου αλλα ειναι θεμα χρονου, τ ποτε να γινει δηλαδη και κυριως μετα το βαψιμο!! Εχω μια ενσταση σε ολα αυτα και θελω τ γνωμη σας, ο πετροβαμβακας αξιζει να μπει? Η γυψοσανιδα απο μονη της ειναι πολυ σοβαρο μονωτικο σε τετοιες θεσεις, συν τ κενο που δημιουργειται! Αν δεν μπει πετροβαμβακας ποση θα ειναι η διαφορα? Μηπως δεν αξιζει λεω δηλαδη. Φυσικα οτι παραπανω βαζεις τοσο καλυτερο ειναι αλλα ποσο καλυτερο τελικα?
Μιχαλης ψαξε.. βιοκλιματικα κτιρια, εχει παρα πολλες λυσεις φυσικου εξαερισμου δροσισμου κτλ.




Πλάκα κάνεις! :ohmy:

Αν δεν έχει η ταράτσα σου κεραμίδια με μόνωση εξηλασμένης πολυστερίνης ή αν δεν υπάρχει άλλος όροφος πάνω από το ταβάνι σου, σαφώς και πρέπει να μπει πετροβάμβακας και μάλιστα θα πρέπει να αφήσεις οπωσδήποτε και κενό πάνω από αυτόν τουλάχιστον 5 cm. Διαφορετικά θα έχεις απλά ένα ωραίο ταβάνι που θα μπορεί να δέχεται και spot. :silly:

Εδώ φαίνεται ο συντελεστής αγωγιμότητας του συγκεκριμένου πετροβάμβακα καθώς και η αντίσταση θερμοπερατότητας:









Πες σου μου μένεις, να σου στείλω τον "καταπέλτη" μου με courier όταν τελειώσω. :woohoo:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ