ποιότητα πέλλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162748 από VaiosAdv
ποιότητα πέλλετ δημιουργήθηκε από VaiosAdv
Καλησπέρα!!! Πριν μια εβδομάδα αγόρασα από τα practiker πέλλετ A wood A1 ποιότητα... ποιότητα και καλά; Του κώλου ποιότητα... μου μπλοκάρει συνέχεια τον καυστήρα και στην πρώτη ημέρα γεμίζει το δοχείο με άκαυστο υλικό. μάλλον νωπό υλικό έχουν βάλει μέσα. Τέλος το αναφέρω γιατι τα νέυρα μου δεν πάνε άλλο. Και το καλό; 4,80 ευρώ το σακί. χαχαχαχ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Α WOOD τελικά. Ακούω νέα σας... B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162750 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ποιότητα πέλλετ
ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟΙ ΣΤΕΓΝΑ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ?καψε σβαι που θεωρειται το καλυτερο!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162751 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα ποιότητα πέλλετ
Κωστα θεωρητικά το "Ψηνουν" ( = στεγνώνουν) μετα την λιεση στη πρεσα.

Μη ξεχναμε ομως και το πως αποθηκεύεται....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162753 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ποιότητα πέλλετ
Παντως απο μυρωδιες κατα καιρους εχουν ολα τα πελλετ μολις ανοιγεις το τσουβαλι οτι ΘΕΣ!!ποιος ξερει τι προσμιξεις ριχνουν και τι αλλα υλικα μεσα (λαστιχα πλαστικα κ.α) για να αυξησουν δυναμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ο καυμενος ο καναλωτης ΞΕΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΑ ΚΛΙΓΚΕΡ ΚΑΙ ΤΗ ΒΡΩΜΑ..................

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162760 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα ποιότητα πέλλετ
Ρώτησα για ALFAWOOD τους δικούς μου εμπόρους εδώ και δεν το φέρναν γιατί είχε προβλήματα με τη σταθεροποίηση της ποιότητας. Επίσης σταμάτησαν να φέρνουν και ότι ναναι φτηνά και ο ένας μάλιστα μου είπε πρόσφατα: "βαρέθηκα να πηγαίνω να τα μαζεύω από τους πελάτες για να μην τους χάσω".
Πριν από 4 χρόνια είχα πάρει ένα σχετικά φτηνό τότε βουλγάρικο, δεν θυμάμαι μάρκα, που μύριζε όταν άνοιγες το σακί βρεγμένη γαλότσα και είχε πολύ στάχτη και πίσσα.
Η αποθήκευση που λέει ο Φωκίον δεν νομίζω να παίζει ρόλο αφού κανονικά τα σακιά είναι σφραγισμένα και δεν περνάει ούτε υγρασία ούτε αέρας μέσα, εκτός και αν σκιστούν κάποια από τη μεταφορά ή το ντάνιασμα.
Βέβαια δεν θα είναι εκτεθειμένα και στη βροχή ή στο χιόνι.
Από μυρωδιές που λέει ο Κώστας, το σβάι μυρίζει έλατο από μακριά και όσα έχουν πεύκο πάλι το βγάζουν.
Κατά τη γνώμη μου, ένα αρχικό κριτήριο ποιότητας είναι η μυρωδιά ανάλογα με το ξύλο της πρώτης ύλης και όποιος είναι εξοικειωμένος με τα ξύλα μπορεί να το αντιληφθεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162768 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα ποιότητα πέλλετ
Μακριά από το gruneholz Gh από alphawood λέει και παρασκευάζεται στο Νευροκόπι.πολυ τρίμμα ,σήμερα μου κολλησε μέχρι και ο κοχλίας και τον καθάρισα.

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ