Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13928 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων

mastoras έγραψε: .....λέω να αγριέψω τώρα που μου άρπαξαν οι κτηνοτρόφοι τα ελαιοκλαδέματα μου. :cheer: :cheer:


wood_shredder η άρμα μάχης με τον μαύρο μου τον σκούφο.



Τι τα έκαναν έψησαν αρνιά το Πάσχα? :P
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Αgrovann.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13929 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Ταΐζουν τα κατσίκια και τα πρόβατα.

Φυσικά αυτοί νόμιζαν χάρη μου έκαναν....αλλά που να ξέρουν τι ήθελα να κάνω τα κλαδέματα που σε όλη την Ελλαδα τα καίνε, ενώ εδώ στα μέρη μου δεν πάει φυλλαράκι χαμένο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13936 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων

mastoras έγραψε: Ταΐζουν τα κατσίκια και τα πρόβατα.

.

μονον τα γιδια τρωνε την εληα.

Για τα οποια (κτηνοτροφος ων) τονιζω ότι πρεπει να απαγορευτει η ελευθερη βόσκηση.
Η τουλαχιστον να τηρηθουν αυστηρά οι ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΡΘΗΣ ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ όσον αφορά την βοσκοικανοτητα καθε λιβαδιου ή περιοχής.

Για μηχανηματα τεμαχισμου ξυλου, να επαναλαβω ότι για μας τους ερασιτεχνες το καλυτερο ειναι το ΤΣΕΚΟΥΡΙ με δημιουργικη γυμναστική. Και αφηνουμε τα ξυλα να ξεραθουν. ΞΕΡΑ ΚΑΥΣΟΞΥΛΑ περυσινα, όπως κανανε μια ζωη οι παππουδες μας.

πωλειται αυτο το παλιο τσεκουρι μου λόγω αγοράς μεγαλυτερου. Τιμη συζητησιμη :silly:


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47598 από zaxosfire
Απαντήθηκε από zaxosfire στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Καλημερα σε ολους.Μπηκα στην πριζα και γω για κατασκευη μπρικετας. :) Εχω σε μεγαλες ποσοτητες κλαδεματα απο ελιες.Θα αρχισω με την αγορα θρυματιστη.mastora φαινεται απο τις φωτο οτι εχεις το www.baxevanos.gr/products.asp?id=1997.Εισαι ευχαριστημενος?Λεω για αγορα αυτου www.baxevanos.gr/products.asp?id=1999 που ειναι πιο δυνατο.Εχεις γνωμη?Μεχρι τι διαμετρο κλαδια (στην πραξη οχι λογια εμπορου)κοβει?εχεις προβλημα με τα φυλλα?Δεν ξερω αν τα μασαει.Αν καποιο αλλο μελος εχει κατι αντιστοιχο και μπορει να βοηθησει. B) B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #47771 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων

zaxosfire έγραψε: Καλημερα σε ολους.Μπηκα στην πριζα και γω για κατασκευη μπρικετας. :) Εχω σε μεγαλες ποσοτητες κλαδεματα απο ελιες.Θα αρχισω με την αγορα θρυματιστη.mastora φαινεται απο τις φωτο οτι εχεις το www.baxevanos.gr/products.asp?id=1997.Εισαι ευχαριστημενος?Λεω για αγορα αυτου www.baxevanos.gr/products.asp?id=1999 που ειναι πιο δυνατο.Εχεις γνωμη?Μεχρι τι διαμετρο κλαδια (στην πραξη οχι λογια εμπορου)κοβει?εχεις προβλημα με τα φυλλα?Δεν ξερω αν τα μασαει.Αν καποιο αλλο μελος εχει κατι αντιστοιχο και μπορει να βοηθησει. B) B)


Αν δεις την φοτο που εχει λεει μεχρι 3 ιντσες Φ 75 περιπου.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #47813 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Εγω θελω ενα τετοιο :lol: :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ