Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11448 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων

mastoras έγραψε: Δεν ξέρω τίποτα για τιμή, η εταιρία αυτή πάντως βγάζει καλά μηχανήματα και πολύ φτηνά.

Τα δισκοπρίονα αυτά είναι καινούργιο προϊόν, και δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα. Τέλη Μαίου θα βρίσκονται στην Ελλάδα στον γενικό αντιπρόσωπο της moto yard.

Γνωρίζει το φόρουμ του energ.gr και θα μας κάνει προσφορά για μαζική αγορά 20 δισκοπρίονων μόλις έρθουν. ;)


ok, ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12275 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Μερικές φώτο από την σημερινή δραστηριότητα. :woohoo:

Κλαδοτεμαχιστής 6.5 ίππων με λειτουργία σφυρόμυλου από επάνω, και μαχαίρι για τσίπς από τα πλάγια.




Το παραγόμενο υλικό από κλαδέματα οπωροφόρων. Τίγκα στο νερό το τρίμα :( .....να δούμε πως θα το ξεράνουμε τώρα.


Το υλικό το συγκεντρώνω στην λινάτσα, για να είναι καθαρό από πετραδάκια κατά το πελετάρισμα.......όταν έρθει η ώρα φυσικά :lol:
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12276 από fillmore
Απαντήθηκε από fillmore στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Μάστορα μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία και το κόσκινο να δώ πόσο μεγάλες τρύπες έχει και πως είναι τοποθετημένο; :blink:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12280 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Εφτασεεεεεεε :)


Μεγάλες τρύπες το κόσκινο, σαν 2ευρα είναι ......με βολεύει όμως, γιατί ούτως η άλλως το υλικό θα περάσει όταν ξεραθεί και από τον σφυρόμυλο.




Από κάτω είχε και μια λαμαρίνα που χρησίμευε σαν χωνί για να πετάει το υλικό μπροστά. Την αφαίρεσα γιατί στόμωνε το κόσκινο και φρακάριζε ο μύλος. Τώρα βέβαια πετάει το υλικό και μπροστά και απο κάτω, αλλά δεν με χαλάει καθόλου.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12292 από fillmore
Απαντήθηκε από fillmore στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!!....εγώ το αγόρασα μεταχειρισμένο και οι μάγκες το είχαν βάλει ανάποδα!!!!....δηλαδή στον πάνω και στον μπροστά πίρο της βάσης που αφαίρεσες !!!!.... :ohmy: οπότε τα κομάτια που δεν τα άλεθε καθόντουσαν στο κόσκινο χωρίς να ξαναχτυπιούνται με τα σφυριά και μπούκωνε στο λεπτό. Έφαγα μια απογοήτευση μέχρι να στροφάρω και να καταλάβω τι γίνεται :blink: !!!!!.....τώρα όλα καλά!!!!....
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by fillmore.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #13917 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Μηχανήματα τεμαχισμού ξύλων
.....λέω να αγριέψω τώρα που μου άρπαξαν οι κτηνοτρόφοι τα ελαιοκλαδέματα μου. :cheer: :cheer:



wood_shredder η άρμα μάχης με τον μαύρο μου τον σκούφο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ