Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1359 από sv2dxa
Εχω αγορασει πολλες φορες απο το internet.
Απο Αγγλια , Γερμανια και Κινα .
Πάντοτε χωρις προβλημα.
Απο το ebay ομως δεν εχω αγορασει ποτε. Μου φάνηκε πιο απροσωπο.
Ειναι αξιοπιστη λυση ?
Εχει αγοράσει κάποιος να μας πει την άποψη του ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1361 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
Το ebay είναι σαν το παζάρι , έχει και καλά και κακά προιόντα και δεν υπάρχει εγγύηση παρά μόνο αυτή που σου δίνει ο πωλητής ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1365 από OANNHSEA

www.gmi.gr/gr_product.asp?cat=%D0%C5%CB%...mp;pid=768&ord=1 Tην ιδια πρεσσα στην Γερμανια Την ανοιξη θα την παρω για να ξεκινησω να βγαζω για μενα.

Επειδή μοιάζει το ίδιο με το έξω, δεν ξέρεις εάν είναι το ίδιο και μέσα...
Πως μπορείς να το επιβεβαιώσεις από το ebay;
Και ανταλλακτικά μήτρες και ρόλερ που σίγουρα θα χρειαστείς; Έχει το ίδιο το κατάστημα;
Εγώ δεν πατάω καν στο ebay, γιατί είναι βόθρος... :S

Τώρα από Κϊνα να φέρουν κάτι τόσο μεγάλο, δεν το έχω καν δοκιμάσει...
Πάντως τα ανταλλακτικά και τα μοντέλα που παραγγέλνω έχουν έρθει σωστά, με τουλάχιστον όμως 2 εβδομάδες στο δρόμο...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1366 από KERBEROS

N1k0s έγραψε: Το ebay είναι σαν το παζάρι , έχει και καλά και κακά προιόντα και δεν υπάρχει εγγύηση παρά μόνο αυτή που σου δίνει ο πωλητής ...


Μία μεγάλη διαφορά υπάρχει όμως: Τα ξένα σε σύγκριση με τα ελληνικά ηλεκτρονικά 'παζάρια' προστατεύουν τον καταναλωτή και όχι τον έμπορο. Αν κάποιος πωλητής είτε προφασιστεί έλλειψη ενός παραγγελθέντος προϊόντος είτε αποστείλει προϊόν σε άλλη κατάσταση από αυτήν που διαφήμιζε, τότε, εφόσον ο καταναλωτής το καταγγείλει, ο έμπορος υφίσταται συνέπειες που φτάνουν μέχρι και την αποβολή του διά παντός από το 'παζάρι' (το γνωρίζω από καταγγελία φίλου).
Το 'χω ξαναπεί, οι ξένοι είναι αμείλικτοι όσον αφορά τα δικαιώματα του καταναλωτή, καμία σχέση με το δικό μας χάλι.
Ό,τι έχω παραγγείλει εδώ και χρόνια απ' το εξωτερικό (πλέον κυρίως από εκεί ψωνίζω) έρχεται στην κατάσταση για την οποία το πλήρωσα. Στο τέλος δε πάντα ζητούν και τη γνώμη μου για τον προμηθευτή. Σε αντίστοιχες περιπτώσεις στην Ελλάδα αδιαφόρησαν για οτιδήποτε.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1368 από kappas
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

^silent_power^ έγραψε:

jose pelleto έγραψε: Σας ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις σας. Ειχα ακουσει οτι για 7 τοννους πελλετς θα χρειαστω περιπου 10 τοννους πριονιδι . Βρισκομαι στην φαση συγκομιδής της πρώτης υλης και θέλω να υπολογίσω ποσο αποθηκευτικο χώρο θα χρειαστω, καθώς κανω ακομα ερευνα αγοράς για πελλετομηχανη.


Ωραιος! Το πριονιδι το φτιαχνεις εσυ απο δενδρα-κλαδια ή μαζευεις ετοιμο απο επιπλοποιια,μπαλετοποιια κλπ???
Οσο για την πελλετομηχανη που ψαχνεις ριξε και μια ματια εδω: www.lzm-inc.com/wood-pellet-press-pellet...0b-kl150b-p-159.html
Ειναι Κινεζικο εργοστασιο και απο οτι καταλαβα ολοι απο αυτον αγοραζουν(αν δεις σε ebay και αλλα sites,ολοι εχουν τα ιδια προιοντα με αυτα που βγαζει αυτο το εργοστασιο).Με αλλα λογια ειναι η πηγη για την πελετιερα που βγαζει το link τον εστειλα mail και τον ρωτησα για την τιμη με τα μεταφορικα στην θεσσαλονικη και μου ειπε 1150 δολλαρια(καπου στα 850Ευρω ειναι)επισης τον ρωτησα για χονδρικη τιμη της ιδιας πελλετιερας και μου ειπε 5000 δολλαρια για 10 μηχανες.Δηλαδη 500 δολλαρια η μια(500$ = 380ευρω)
Αν και εγω θα προτιμουσα μια σαν αυτη:

Ειναι με pto,χρειαζεται ενα μικρο τρακτερακι να την γυριζει αλλα ειναι πολυ πιο παραγωγηκες και μπορεις να δουλεψεις οπου θες εσυ(στο χωραφι,σε αποθηκη χωρις ρευμα κλπ)!



Λίγο καθυστερημένα , να σου πω για την "πελετομηχανι" που μπαίνει σε τρακτέρ ότι την έχει φίλος και ότι την ζέβι σε τρακτέρ 140 άλογα και όταν φορτώνει την "πελοτομηχανι" το τρακτέρ με 140 άλογα "ψιλοζοριζετε" οποτε το μικρό τρακτεράκι "ξεχνατο"


Και επίσης να πω πως πέρσι που την αγόρασε έβγαλε "πελετ" από ότι μπορεις να φανταστης αλλα φέτος παρήγγειλε pellet από βουλγαρία για τον λόγο ότι αγανάκτησε, πρωτον με την ποιότητα του pellet που έβγαζε και δεύτερον ότι οι ώρες που έτρωγε δε άξιζε.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1440 από terisds

KERBEROS έγραψε:

N1k0s έγραψε: το ebay είναι σαν το παζάρι , έχει και καλά και κακά προιόντα και δεν υπάρχει εγγύηση παρά μόνο αυτή που σου δίνει ο πωλητής ...


Μία μεγάλη διαφορά υπάρχει όμως: Τα ξένα σε σύγκριση με τα ελληνικά ηλεκτρονικά 'παζάρια' προστατεύουν τον καταναλωτή και όχι τον έμπορο. Αν κάποιος πωλητής είτε προφασιστεί έλλειψη ενός παραγγελθέντος προϊόντος είτε αποστείλει προϊόν σε άλλη κατάσταση από αυτήν που διαφήμιζε, τότε, εφόσον ο καταναλωτής το καταγγείλει, ο έμπορος υφίσταται συνέπειες που φτάνουν μέχρι και την αποβολή του διά παντός από το 'παζάρι' (το γνωρίζω από καταγγελία φίλου).
Το 'χω ξαναπεί, οι ξένοι είναι αμείλικτοι όσον αφορά τα δικαιώματα του καταναλωτή, καμία σχέση με το δικό μας χάλι.
Ό,τι έχω παραγγείλει εδώ και χρόνια απ' το εξωτερικό (πλέον κυρίως από εκεί ψωνίζω) έρχεται στην κατάσταση για την οποία το πλήρωσα. Στο τέλος δε πάντα ζητούν και τη γνώμη μου για τον προμηθευτή. Σε αντίστοιχες περιπτώσεις στην Ελλάδα αδιαφόρησαν για οτιδήποτε.

Να σας πω και εγω μια ιστορια.Το εργοστασιο που θα ξεκινουσε στην Καριωτισα Γιαννιτσων,ειχε φερει ολα τα μηχανηματα απο την Κινα,αφου το πληρωσαν ολο το ποσο ηρθαν εδω ,το εστησαν και με τα πολλα ξεκινησαν να βγαλουν παραγωγη,ε λοιπον μετα απο 2 ωρες λειτουργειας, οι μηχανες εσπασαν,και ο κινεζος εκανε στην κυριολεξια τον ΚΙΝΕΖΟ,εγγυηση 0 ,αρμοδια ειναι τα δικαστηρια της Κινας.ΟΣΟΙ ΤΟΛΜΗΣΑΝ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΟ ΤΕΛΟΣ.Κριμα στα παιδια ,που με τοσο κοπο,και δουλεια,και παρα πολλα εξοδα,δεν μπορεσαν να κανουν δουλεια.Οποτε μην λετε για εγγυησεις,γιατι αν σου πει ο Γερμανος,στειλε την εδω να την επισκευασω,και θελει πιο πολλα λεφτα,απο οτι αξιζει,τοτε κρατα την εδω και καντην μονος σου.Ουτε στο Ελληνικο site δεν βλεπω να γραφει κατι για εγγυηση!!!!!!! :sick:

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.191 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ