Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118065 από antisakis

nikosxalk έγραψε: καλησπερα σημερα εβαλα στην πελλετιερα ενα υλικο 10%υγρασια και δεν μου βγαζει πελλετ οπως το εβαζα ετσι το εβγαζε εριξα λιγο νερο και μου το εβγαλε το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ μαλακο και εχει υγρασια 35% δοκιμασα με κοπρια την εβγαζε ωραια αλλα και αυτην πολι μαλακια τι πρεπει να κανο γνωριζει κανενας εριξα σκετο άχυρο και το βγαζει πριονιδι


Γεια σου Νικο σημερα ειδα το μηνυμα σου,δες λιγο το mail σου.
Θα βγαλει και πελλετ μην απελπιζεσαι(η εμπειρια κανει τον μαστορα).
παρε τηλ να τα πουμε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nikosxalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118780 από theodosisaraps

antisakis έγραψε:

nikosxalk έγραψε: καλησπερα σημερα εβαλα στην πελλετιερα ενα υλικο 10%υγρασια και δεν μου βγαζει πελλετ οπως το εβαζα ετσι το εβγαζε εριξα λιγο νερο και μου το εβγαλε το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ μαλακο και εχει υγρασια 35% δοκιμασα με κοπρια την εβγαζε ωραια αλλα και αυτην πολι μαλακια τι πρεπει να κανο γνωριζει κανενας εριξα σκετο άχυρο και το βγαζει πριονιδι


Γεια σου Νικο σημερα ειδα το μηνυμα σου,δες λιγο το mail σου.
Θα βγαλει και πελλετ μην απελπιζεσαι(η εμπειρια κανει τον μαστορα).
παρε τηλ να τα πουμε.
[/quote

καλησπερα antisakis.ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να ασχοληθω με την παραγωγη πελλετ για ιδιοχρηση και θα ηθελα μερικες πληροφοριες απο σενα γιατι βλεπω οτι εχεις μεγαλη εμπειρια.πως μπορω να επικοινωνισω μαζι σου? (αν εχεις χρονο φυσικα) ευχαριστω!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120699 από antisakis
"theodosisaraps"
καλησπερα antisakis.ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να ασχοληθω με την παραγωγη πελλετ για ιδιοχρηση και θα ηθελα μερικες πληροφοριες απο σενα γιατι βλεπω οτι εχεις μεγαλη εμπειρια.πως μπορω να επικοινωνισω μαζι σου? (αν εχεις χρονο φυσικα) ευχαριστω!!!

προσπαθησα να σε στειλω mail αλλα δεν δουλεψε.
Δωσε καποιο mail .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120745 από ΑΝΚΑ
καλησπερα antisakis ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ και γενικα στο πελλετ. απο οτι ειδα και διαβασα εδω μεσα νομιζω πωσ εκανεσ πολυ καλη δουλεια. Επειδη εχω και χωρο και χρωνο λεω να παρω μια δικη μου μηχανη πελλετ. επισησ μπορω να βρω και πριονιδι αρκετο. Το πριονιδι εκτοσ απο την υγρασια θελει και καποια αλλη επεξεργασια πριν μπει στη μηχανη? μηχανη σαν τη δικα σου που μπορω να βρω ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120754 από antisakis

ΑΝΚΑ έγραψε: καλησπερα antisakis ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ και γενικα στο πελλετ. απο οτι ειδα και διαβασα εδω μεσα νομιζω πωσ εκανεσ πολυ καλη δουλεια. Επειδη εχω και χωρο και χρωνο λεω να παρω μια δικη μου μηχανη πελλετ. επισησ μπορω να βρω και πριονιδι αρκετο. Το πριονιδι εκτοσ απο την υγρασια θελει και καποια αλλη επεξεργασια πριν μπει στη μηχανη? μηχανη σαν τη δικα σου που μπορω να βρω ?


Γεια σου φιλε.
Δεν χρειαζεται αλλη επεξεργασια το πριονιδι ομως δεν κολανε ολα τα πριονιδια απο μονα τους χρειαζονται καποιο συνδετικο.
Εγω χρησιμοποιω ως συνδετικο τα κλαδεματα ελιας.
Την πρεσσα αγορασα απο τον θεοχαριδη,εχει και ανταλλακτικα ετοιμοπαραδοτα οποτε χρειαστηκα κατι το βρηκα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΝΚΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122421 από theodosisaraps
Καλημερα και χρονια πολλα antisakis !!!to email mou : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον και θα ηθελα να σε ευχαριστησω για το ενδιαφέρον σου.Ευελπιστω να μιλησουμε συντομα πριν προβω σε αγορα μηχανηματων γιατι ειμαι ακομα πολυ μπερδεμενος.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theodosisaraps. Αιτία: ξεχασα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.213 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ