Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76175 από xrysafis72

mastoras έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: θα μαε πεις πως τα καταφερες αναλυτηκα και εβγαλες πελλετ?πως την ζεστανες την πρεσσα?


Η πρέσα ζεσταίνεται όταν αρχίζει να καπνίζει σαν φουγάρο, έχοντας ρίξει μέσα το υλικό.

Την πρώτη φορά, μην ξέροντας, όταν άρχισε να καπνίζει την έσβησα και έψαχνα πυροσβεστήρα γιατί νόμιζα πήρε φωτιά το θρύμμα μέσα στην μηχανή :silly:





Υ.Γ ...το βάπτισμα του πυρός όμως για κάθε νέο είναι το σφυράκι και το κατσαβίδι χα χα χα χα :) Όλοι θα περάσουν από αυτήν την διαδικασία.

αντε να καουν τα σιδερα μπραβω μαστορα εγω εκτελωνιζω την τεταρτη.αν δεν βγαλει πελλετ η πρεσσα μου θα της ριξω λεκουμη.χαχαχαχα απο καλαμποκι εχω 5 τονους για τα ζωα μου,τα βλεπω να ψοφαν απο την πεινα!!!!η δικια μου γυριζει η μητρα οχι τα ρολλερ.ειναι μητρομανης :P

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76202 από osakis


Mastora μια διευκρίνιση κάνεις πελλετ την σκυλοτροφή η κάνεις σκυλοτροφή πελλετ
Πολύ φοβάμαι ότι ο σκύλος θα βγάζει κλινκερ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76342 από antisakis

mastoras έγραψε: Και εγένετο φως :woohoo:

Μετά τις συμβουλές των φίλων Σάκη και Σάκη :) ....γέμισα με δικό μου πέλλετ ένα τσουβαλάκι.

Το καλαμπόκι απαραίτητο, το να ζεσταθεί η πρέσα ακόμα πιο απαραίτητο.....και απο εκεί και πέρα, έχεις πέλλετ ζεστό, μακρύ, και μυρωδάτο.





Οπότε τώρα αρχίζει το πανυγήρι με τις δοκιμές διαφόρων υλικών.

Προς το παρών για σήμερα πάω να κάψω την σόμπα μου. Για να δούμε τελικά καίνε οι αερόθερμες σόμπες πέλλετ φτιαγμένο απο τα χεράκια μας......η θέλουν μόνο τα πιστοποιημένα. :lol:



Ωραιο πελλετ μαστορα !!!
Θα σου ρθω αυριο να τα πουμε και απο κοντα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76348 από KERBEROS
Άλλοι βγάζουν τσίπουρα κι άλλοι βγάζουν πέλλετ... :lol:

Καλόκαυστα να είναι.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76390 από stamatakis
ορε μαστορα πιως μας πιανη τωρα αντε και καλες καυσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76399 από mitsos740
Ωχ τώρα προσεξα ότι στο copy paste που έκανα δεν έχου. Μπει κενά. Κρίμα και είναι ωραίο κείμενο πως να ζεστάνεις την μηχανή. Αν μπορούν οι admin να το σβήσουν να το βάλω διορθωμένο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.238 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ