Πελετόπρεσα για τρακτέρ

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8875 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

mastoras έγραψε: Lombardini 922 ..... καμάρι τόχει ο γαμπρός της πεθεράς το δώρο. :evil:



Οκ κατάλαβα για τον άξονα με τον συμπλέκτη...δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα. :)

ΤΥΧΕΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!! ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΚΑ ΑΦΑΓΩΤΗ!!!!!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9002 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

terisds έγραψε:

mastoras έγραψε: Lombardini 922 ..... καμάρι τόχει ο γαμπρός της πεθεράς το δώρο. :evil:



Οκ κατάλαβα για τον άξονα με τον συμπλέκτη...δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα. :)

ΤΥΧΕΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!! ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΚΑ ΑΦΑΓΩΤΗ!!!!!


Μάστορα μερακλή σε κόβω βαμμένο πλυμένο και χώρο για το τρήμα πίσω οτι πρέπει εναι για τη 230Α
Εμενα ειναι παρόμοιο αγορά 1984 και δουλεύει ακομη και μετα σου λενε δεν ειναι καλος ο Ιταλος
Αλλα εχω και μια 2τροχη φρεζα AGRIA 12hp αγορά 1962!!! μόλις γεννήθηκα εγω :P και σκάβω τον κήπο ακόμη πιο καλός ο Γερμανός αλλά μην το διαδόσεις δεν τους πάω και πολύ τώρα τελευταία
Τι μάρκα είναιτο δικο σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9015 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Βασικά πήρα την απόφαση. Θα χτυπήσω πρέσα τρακτερίσια.

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα τον Κινέζικο πετρελαιοκινητήρα, γιατί τον μελέτησα και είδα ότι είναι καλοφτιαγμένη μηχανή, με σκυλίσια αντοχή, που θα δουλεύει πάντα. ;)

Αλλά με το τρακτέρ θα έχω περισσότερη δύναμη...οπότε.

Το τρακτέρ είναι Ιταλικό του 1973 μάρκας pasquali ένα μοντέλο πιο παλιό από αυτό που βλέπουμε στο βίντεο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9199 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
μια χαρά θα την κάνειτ την δουλειά του και ο Lompardini εχει ανταλλακτικά και στο σουπερ Μαρκετ

Εγώ λεω να την αφήσω μόνιμα σε αυτό αν πάνε ολα καλα
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9298 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

Αgrovann έγραψε: Θα ηθελα να προσθεσω οτι οι στροφες ειναι 540/min και καποια εχουν και 1000/min
Τα τελευταία χρόνια έχει καθιερωθεί και η σχεση 540Ε που σημαίνει οτι με 1500-1600 στροφες κινητήρα που εναι η μεγίστη ροπή στρέψης εχεις 550/min ΠΤΟ με την μικροτερη δυνατή κατανάλωση
Και θα το αναφέρω και αυτο δεν μπορούσα να μην γελάσω με τον αγαπητό φίλο που ειχε γράψει κάποτε σε άλλο ποστ οτι 140ΗΡ ΡΕΝΩ κολλωσε με μια πρεσουλα που εδω βλέπουμε οτι την πουλάνε με 15ΗΡ κνεζικη ντιζελ!!!! Εγω εχω ενα ΡΕΝΩ με 90 γέρικα άλογα θα έχουν ψοφήσει και μερικά τοσα χρόνια και παλι δεν θα τολμήσω να την βαλω εκει χωρις τουλάχιστον σταυρό με συμπλέκτη.


Παιδιά εγώ είδα αυτήν την πρέσα σε reno 140 και οι στροφές του κάθε φορα που έριχνε υλικό πέφτανε δεν ηπα ότι κώλωσε αλλα το reno ζοριζόταν , ποσο πιο μεγάλη είναι αυτή του θεοχαρίδη?
Μη γελάτε το είδα με τα ματια μου και θα σας βάλω και video οποτε μπορέσω .

www.theoharidis-sa.gr/items.php?id=296&cat=78

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9305 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

kappas έγραψε:

Αgrovann έγραψε: Θα ηθελα να προσθεσω οτι οι στροφες ειναι 540/min και καποια εχουν και 1000/min
Τα τελευταία χρόνια έχει καθιερωθεί και η σχεση 540Ε που σημαίνει οτι με 1500-1600 στροφες κινητήρα που εναι η μεγίστη ροπή στρέψης εχεις 550/min ΠΤΟ με την μικροτερη δυνατή κατανάλωση
Και θα το αναφέρω και αυτο δεν μπορούσα να μην γελάσω με τον αγαπητό φίλο που ειχε γράψει κάποτε σε άλλο ποστ οτι 140ΗΡ ΡΕΝΩ κολλωσε με μια πρεσουλα που εδω βλέπουμε οτι την πουλάνε με 15ΗΡ κνεζικη ντιζελ!!!! Εγω εχω ενα ΡΕΝΩ με 90 γέρικα άλογα θα έχουν ψοφήσει και μερικά τοσα χρόνια και παλι δεν θα τολμήσω να την βαλω εκει χωρις τουλάχιστον σταυρό με συμπλέκτη.


Παιδιά εγώ είδα αυτήν την πρέσα σε reno 140 και οι στροφές του κάθε φορα που έριχνε υλικό πέφτανε δεν ηπα ότι κώλωσε αλλα το reno ζοριζόταν , ποσο πιο μεγάλη είναι αυτή του θεοχαρίδη?
Μη γελάτε το είδα με τα ματια μου και θα σας βάλω και video οποτε μπορέσω .

www.theoharidis-sa.gr/items.php?id=296&cat=78

Ο φιλος joe 25 ειπε οτι ειναι η 360,αρα μητρα 36 εκ.διαμετρο,αυτη που λες ειναι η 260,με 26 εκ.διαμετρο,φαντασου να βαλει αυτη τι θα γινει.Κατι δεν παει καλα με την κινηση του τρακτερ.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ