Πελετόπρεσα για τρακτέρ

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8298 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

mastoras έγραψε: Εδω θέλω να βοηθήσετε λίγο.

Προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε με τους Κινέζους αφενός μεν να συσσωρεύσουμε τεχνικές πληροφορίες για τα μηχανήματα και αφετέτου δε να γνωρίζουμε τις τιμές που υπάρχουν στην Κίνα.

Σε σημερινή επαφή μέσω e mail και ρωτώντας για την τιμή μιας πρέσας για τρακτέρ, έλαβα την κάτωθι απαντήση :


3)For the PTO,some of our clients use the PTO by themselves.You can buy the PTO and install the PTO with the pellet mill together by yourself.
The picture of the PTO motored by the tractor is attached.



Εδω.......δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πει.


Επειδη εχω μια εμπειρία με επικοινωνία με κινέζους πάνω σε ενα έργο στην προηγούμενη μου δουλειά, θέλει και λίγο φαντασία για να τους καταλάβεις. Τα Αγγλικά τους είναι τα χείριστα.

Ζητα του το Skype η το msn messenger για να συννενοηθείς ισως πιο γρήγορα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8303 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Μηπως πρεπει να μαθουμε εμεις Κινεζικα????????



:woohoo: :woohoo: :woohoo: :P

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8411 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Αgrovann είσαι σίγουρος πως θα μπορέσεις να εφαρμόσεις τον άξονα κίνησης του τρακτέρ PTO επάνω στον άξονα της τροχαλίας της πελετομηχανης που έχεις επιλέξει για αγορά ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8420 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Μόλις μου ήρθε ένα e mail από την εταιρία στην Κίνα, που ρώτησα πληροφορίες σχετικά με τις τρακτερίσιες μηχανές πέλετ.

Από ότι καταλαβαίνω μας ρωτάνε να του πούμε τι ιπποδύναμη τρακτέρ έχουμε, όπως και τι διάσταση καρέ είναι ο άξονας μας.

Και όλα αυτά για να μας ετοιμάσουν τις μηχανές στα μέτρα μας. :woohoo:

Hi Dimitris,
Glad to receive your reply.
Ok.I know your meaning.We have made the PTO-pellet to our clients.
You have to tell us more detalis of your requirments about the PTO-pellet.So we can make the PTO-pellet for your based on your requirment.
This is also for your later convenient cooperation.
1)What's your power of tractor?
2)How many spline link to your tractor and the PTO? And the diameter and the width of the spline?
You can tell us the detalis of the PTO dimension based on our PTO dimension picture attached so we can make it according to your answer.
We decide to give you some discount after discussing with our manager.
The lowest price of the PTO-pellet is USD815 one set.


Τους έστειλα αυτή την φωτογραφία για να καταλάβουν τι ζήτησα εξ αρχής.

Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8746 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

mastoras έγραψε: Αgrovann είσαι σίγουρος πως θα μπορέσεις να εφαρμόσεις τον άξονα κίνησης του τρακτέρ PTO επάνω στον άξονα της τροχαλίας της πελετομηχανης που έχεις επιλέξει για αγορά ?


Μαστορα τώρα είδα ότι άνοιξες άλλο θέμα για... εμένα ειδικά ετσι? ευχαριστώ πολύ

Για την προσαρμογή στο τρακτέρ τώρα επειδή ολοι οι άξονες εναι στρογγυλοί :P αν αφαιρεσω την τροχαλία και φτιάξω στον τόρνο μια φωλιά με καρέ και την προσαρμόσω στον άξονα της πρέσας όλα κομπλέ
Το ζορι ειναι να φτιάξω το λούκι για την ασφάλεια εσωτερικά γιατί δεν εχω εργαλείο και θα δουλέψει λίμα :(
Χάρηκα πάρα πολύ που ασχολήθηκες με αυτο, μπορεις να ρωτησεις αν γίνεται να πάρουμε με ΠΤΟ και τον σφυρομυλο η ζητάω πολλά?
Σκέψου μόνο ποσά κερδίζουμε μόνο απο τα σερβις της ντιζελ

Τωρα για της ερωτήσεις του Κινεζου
Α) για τους ίππους δεν ξερω τι μηχάνημα εχει ο καθένας εγω έχω 30hp,75hp και 90hp (οχι δεν ειμαι μεγαλοτσιφλικάς απλα δεν μπορούσα να πουλήσω το παλιά για ....συναισθηματικούς λόγους )
αφου τα 22kW=30hp και την μεγάλη να πάρει κάποιος την δουλεύει ανετα και με κουμποτα εχουν καρδια αυτα τα γιαπωνεζικα
Β)Η διαμετρος του αξονα ΠΤΟ μην σάς αποσχολει ειναι πολυσφηνο διεθνές καρέ.
Στην Ελλάδα όλα τα τρακτέρ έρχονται με στάνταρ εξασφηνο 1 3/8 (μια ιντσα και τρια ογδοα )διαμετρο περιπου 35mm και δεξιόστροφη κίνηση όπως κοιτάμε το ΠΤΟ απο πίσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8750 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Θα ηθελα να προσθεσω οτι οι στροφες ειναι 540/min και καποια εχουν και 1000/min
Τα τελευταία χρόνια έχει καθιερωθεί και η σχεση 540Ε που σημαίνει οτι με 1500-1600 στροφες κινητήρα που εναι η μεγίστη ροπή στρέψης εχεις 550/min ΠΤΟ με την μικροτερη δυνατή κατανάλωση
Και θα το αναφέρω και αυτο δεν μπορούσα να μην γελάσω με τον αγαπητό φίλο που ειχε γράψει κάποτε σε άλλο ποστ οτι 140ΗΡ ΡΕΝΩ κολλωσε με μια πρεσουλα που εδω βλέπουμε οτι την πουλάνε με 15ΗΡ κνεζικη ντιζελ!!!! Εγω εχω ενα ΡΕΝΩ με 90 γέρικα άλογα θα έχουν ψοφήσει και μερικά τοσα χρόνια και παλι δεν θα τολμήσω να την βαλω εκει χωρις τουλάχιστον σταυρό με συμπλέκτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ