Πελετόπρεσα για τρακτέρ

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8752 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Γίνε λίγο πιο σαφής, για να κατανοώ καλύτερα. :)

και την μεγάλη να πάρει κάποιος την δουλεύει ανετα και με κουμποτα εχουν καρδια αυτα τα γιαπωνεζικα

και παλι δεν θα τολμήσω να την βαλω εκει χωρις τουλάχιστον σταυρό με συμπλέκτη.

Υ.Γ. Εγώ έχω ένα μικρό σπαστό τρακτέρ, παλιό ιταλικό 30ιππών. Για τι πρέσα προορίζεται για να δουλεύει άνετα, χωρίς να το ζορίσουμε και χαλάσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8796 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

mastoras έγραψε: Γίνε λίγο πιο σαφής, για να κατανοώ καλύτερα. :)

και την μεγάλη να πάρει κάποιος την δουλεύει ανετα και με κουμποτα εχουν καρδια αυτα τα γιαπωνεζικα

και παλι δεν θα τολμήσω να την βαλω εκει χωρις τουλάχιστον σταυρό με συμπλέκτη.

Υ.Γ. Εγώ έχω ένα μικρό σπαστό τρακτέρ, παλιό ιταλικό 30ιππών. Για τι πρέσα προορίζεται για να δουλεύει άνετα, χωρίς να το ζορίσουμε και χαλάσει.


Προφανώς μιλάς για GOLDONI 230 Αν όντως ειναι αυτό είναι πολύ καλό με κινητήρα δικύλινδρο Lombardini 672L και εγω εκει σκέφτομαι να την βάλω
Το θεμα της πρεσας τωρα κατα την γνωμη μου ειναι ιδιες και αλλάζουν μόνο την ισχύ
Μια 230Α ειναι οτι πρεπει με 810 Ευρω σκεψου οτι θα εχει και ακριβοτερα αναλώσιμα μια μεγαλητερη Τωρα αν ξαφνικά γίνουμε επιχειρηματίες και πουλάμε πελλετ θα πάμε να πάρουμε μια με τύμπανο θα βάλουμε τριφασικό θα πάρουμε ξηραντηριο θα πάρουμε συσκευαστήριο θα... και μετα ξυπνησα ξεσκέπαστος μούσκεμα στον ιδρώτα ..τι όνειρο και αυτό
Αστα, οπως έγραψες καπου άλλου ας αρκεστούμε σε κατι φτηνότερο γιατί ήδη θα δώσουμε ενα σωρο χρήματα και με αβέβαιο αποτέλεσμα
σταυρό με συμπλέκτη.

www.e-agros.gr/index.php?target=categories&category_id=636
Ειναι το εξαρτημα που θα συνδεσουμε την πρεσα με το τρακτερ
Σε κάποια παρελκόμενα απο φόβο μην μαγκωσουν απο πέτρες κλαδιά κ.λ.π δίνουμε κίνηση με ενα σταυρό που εχει δυο στρογυλες πλάκες και ανάμεσά τους φερμουιτ οι πλάκες ειναι ενωμένες μεταξύ τους με μια σειρά απο βίδες, σφίγγοντας η λασκάροντας αυτές τις βίδες καθορίζουμε την ισχύ που θα πάρει το εργαλείο και σε περίπτωση που ακινητοποιηθεί πατινάρουν οι πλάκες επάνω στο φερμουιτ και δεν γίνεται ζημιά Ακουγετε πολύπλοκο αλλα ειναι πολύ απλό αν το δεις
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Αgrovann.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8813 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Lombardini 922 ..... καμάρι τόχει ο γαμπρός της πεθεράς το δώρο. :evil:



Οκ κατάλαβα για τον άξονα με τον συμπλέκτη...δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8875 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

mastoras έγραψε: Lombardini 922 ..... καμάρι τόχει ο γαμπρός της πεθεράς το δώρο. :evil:



Οκ κατάλαβα για τον άξονα με τον συμπλέκτη...δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα. :)

ΤΥΧΕΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!! ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΚΑ ΑΦΑΓΩΤΗ!!!!!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9002 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ

terisds έγραψε:

mastoras έγραψε: Lombardini 922 ..... καμάρι τόχει ο γαμπρός της πεθεράς το δώρο. :evil:



Οκ κατάλαβα για τον άξονα με τον συμπλέκτη...δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα. :)

ΤΥΧΕΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!! ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΚΑ ΑΦΑΓΩΤΗ!!!!!


Μάστορα μερακλή σε κόβω βαμμένο πλυμένο και χώρο για το τρήμα πίσω οτι πρέπει εναι για τη 230Α
Εμενα ειναι παρόμοιο αγορά 1984 και δουλεύει ακομη και μετα σου λενε δεν ειναι καλος ο Ιταλος
Αλλα εχω και μια 2τροχη φρεζα AGRIA 12hp αγορά 1962!!! μόλις γεννήθηκα εγω :P και σκάβω τον κήπο ακόμη πιο καλός ο Γερμανός αλλά μην το διαδόσεις δεν τους πάω και πολύ τώρα τελευταία
Τι μάρκα είναιτο δικο σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9015 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πελετόπρεσα για τρακτέρ
Βασικά πήρα την απόφαση. Θα χτυπήσω πρέσα τρακτερίσια.

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα τον Κινέζικο πετρελαιοκινητήρα, γιατί τον μελέτησα και είδα ότι είναι καλοφτιαγμένη μηχανή, με σκυλίσια αντοχή, που θα δουλεύει πάντα. ;)

Αλλά με το τρακτέρ θα έχω περισσότερη δύναμη...οπότε.

Το τρακτέρ είναι Ιταλικό του 1973 μάρκας pasquali ένα μοντέλο πιο παλιό από αυτό που βλέπουμε στο βίντεο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ